Charakterystyka leasingu operacyjnego

Charakterystyka leasingu operacyjnego

Dla części przedsiębiorców, którzy notują kłopoty finansowe i nie są w stanie zgromadzić wysokiego kapitału, świetnym wyjściem jest leasing operacyjny. Przede wszystkim dlatego, że rozkłada koszty na korzystne raty i przekazuje niezbędne sprzęty i pojazdy. Na czym polega leasing operacyjny? Dla kogo został zbudowany?

W zgodzie z przepisami leasing operacyjny polega na udostępnieniu sprzętu za określoną na początku opłatą i na wyznaczony okres. Oprócz tego leasingowane rzeczy uważane są za własność przedsiębiorcy i przechodzą w jego posiadanie.

Umowa leasingowa podpisywana jest terminowo, zgodnie z potrzebami i możliwościami właściciela firmy. Ponadto leasingobiorca może zakupić przedmiot w atrakcyjnej cenie po wygaśnięciu zobowiązania. Z pewnością im dłuższy czas leasingowania, tym korzystniejsze składki. Trzeba mieć jednak na uwadze, że do comiesięcznej spłaty należy doliczyć podatek VAT.

Na zakończenie trzeba powiedzieć, że umowa o leasing operacyjny zwykle zawierana jest na krótko i nie może być rozwiązana przed upływem deklarowanego terminu.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Previous Czy biuro rachunkowe musi zostać ubezpieczone?
Next Kto może zostać windykatorem?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Problemy ze spłatą zadłużenia ma 2 mln Polaków

Ponad 2 mln Polaków nie płaci swoich zobowiązań terminowo. Wielu z nich udaje się uniknąć wpadnięcia w spiralę zadłużenia dzięki kredytowi konsolidacyjnemu. Połączenie kilku kredytów w jeden pozwala bowiem zaoszczędzić miesięcznie nawet kilkadziesiąt procent

Finanse 0 Comments

Komu przysługuje odprawa?

Etat w strukturach samorządowych wymaga oczekiwanego wykształcenia oraz fundamentalnych umiejętności administracyjnych. Finalizuje się po zdobyciu odpowiednio długiego doświadczenia lub na skutek innych faktów. W jakim przypadku pracownik może uzyskać odprawę?

Finanse 0 Comments

Jakie obowiązki wykonuje windykator?

Zatrudnienie w windykacji wymaga wiele odpowiedzialności, pewności siebie i odpowiedniego wykształcenia. To stanowisko przeznaczone jest dla komunikatywnych osób o silnym charakterze. Jakie powinności powinien wykonywać windykator? Czy każdy może zostać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź