Charakterystyka leasingu operacyjnego

Charakterystyka leasingu operacyjnego

Dla części przedsiębiorców, którzy notują kłopoty finansowe i nie są w stanie zgromadzić wysokiego kapitału, świetnym wyjściem jest leasing operacyjny. Przede wszystkim dlatego, że rozkłada koszty na korzystne raty i przekazuje niezbędne sprzęty i pojazdy. Na czym polega leasing operacyjny? Dla kogo został zbudowany?

W zgodzie z przepisami leasing operacyjny polega na udostępnieniu sprzętu za określoną na początku opłatą i na wyznaczony okres. Oprócz tego leasingowane rzeczy uważane są za własność przedsiębiorcy i przechodzą w jego posiadanie.

Umowa leasingowa podpisywana jest terminowo, zgodnie z potrzebami i możliwościami właściciela firmy. Ponadto leasingobiorca może zakupić przedmiot w atrakcyjnej cenie po wygaśnięciu zobowiązania. Z pewnością im dłuższy czas leasingowania, tym korzystniejsze składki. Trzeba mieć jednak na uwadze, że do comiesięcznej spłaty należy doliczyć podatek VAT.

Na zakończenie trzeba powiedzieć, że umowa o leasing operacyjny zwykle zawierana jest na krótko i nie może być rozwiązana przed upływem deklarowanego terminu.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Previous Czy biuro rachunkowe musi zostać ubezpieczone?
Next Kto może zostać windykatorem?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wysoki wkład własny przy kredycie na zakup mieszkania hamuje rynek

Wymagany obecnie 20-proc. wkład własny przy zaciąganiu kredytu na zakup mieszkania pozytywnie wpływa na stabilność rynku, ale wyklucza z niego wielu kredytobiorców, którzy nie dysponują kilkudziesięcioma tysiącami złotych na swoje pierwsze lokum.

Finanse 0 Comments

Banki prześcigają się w innowacjach

Z aplikacji mobilnych do zarządzania finansami w 2018 roku będzie korzystać już 7,5 mln Polaków. Coraz więcej banków wprowadza też uwierzytelnianie oparte na biometrii. Największym wyzwaniem dla tradycyjnej branży finansowej są jednak

Wiadomości 0 Comments

Już ponad jedna piąta transakcji wymiany walut odbywa się w internecie

Branża e-kantorów, której roczne obroty szacowane są na ok. 30 mld zł, wciąż się dynamicznie rozwija. Już ponad jedna piąta transakcji odbywa się w internecie, z czego dwie trzecie dotyczy pary euro/złoty.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź