Co ująć w ostatniej inwentaryzacji firmy?

Co ująć w ostatniej inwentaryzacji firmy?

Przedsiębiorca, który wszczął procedury likwidacji prowadzonej jednostki gospodarczej, jest zobligowany stworzyć spis z natury dóbr wchodzących w skład kapitału firmy.

Owy rejestr obejmuje produkty i usługi objęte obowiązkiem odliczenia podatku w chwili ich nabycia. Ta zasada dotyczy także dóbr, w obrębie których miało zastosowanie prawo o pomniejszeniu należnej kwoty podatku. Najczęściej do tego rodzaju produktów zaliczamy pojazdy osobowe, dla których istnieje mnóstwo możliwości ograniczenia przymusu podatkowego.

Zaprzestanie wykonywania aktywności w ramach prowadzonej firmy trzeba zgłosić do Naczelnika zamiejscowego Urzędu Skarbowego. Ponadto do deklaracji należy dodać recenzję o wykonanym spisie z natury oraz informację o ustalonej na jego podstawie wartości należnego podatku przychodowego.

W rzeczywistości istotne jest, by sprawozdanie obejmowało cały kapitał przedsiębiorstwa z ujęciem dnia zaprzestania aktywności zawodowej lub zgłoszenia oficjalnej likwidacji.

Ewelina Uroda
gazetapodatkowa.net

Previous Jakie informacje powinny znaleźć się na paragonie?
Next Kiedy spółka osiąga dochody?

Może to Ci się spodoba

Kto może być zwolniony z podatku VAT?

Nie każda aktywność gospodarcza wiąże się z obowiązkiem uiszczania podatku dochodowego. Gdy zrealizowane transakcje przez firmę nie przekroczą wartości 150 tysięcy złotych, nie ma obowiązku odprowadzać podatek VAT. Do limitu

Kiedy składać wniosek o zwrot wydatków za materiały budowlane

Nabywając towary budowlane, przed otrzymaniem zgody na rozpoczęcie działań budowlanych, możemy uzyskać zwrot podatku od ich wartości. Ważne, by w dniu wysyłania takiej prośby, mieć już owe pozwolenie. Zwrot nie

Odliczanie i zwroty podatku 1Comments

Zwrot za materiały budowlane – kogo dotyczy i na jakich zasadach

Możliwość ubiegania się o zwrot za materiały budowlane na cele mieszkaniowe mają osoby, które wydatków dokonały po 1 stycznia 2006r. Ci, którzy zakupy materiałów poczynili po 1 stycznia 2014r. z

1 Comment

  1. Janka
    15 września, 15:38 Reply
    A tak się zastanawiam ile najdłużej powinna trwać inwentaryzacja? Czy jest na to jakiś prawny przepis? Chciałabym zareklamować czajnik, a tu inwentaryzacja trwa już dobre dwa tygodnie.

Zostaw odpowiedź