Czy biuro rachunkowe może popełnić błąd?

Czy biuro rachunkowe może popełnić błąd?

Najważniejszym obowiązkiem biura rachunkowego jest prowadzenie księgowości i dokumentacji firm, które we własnym zakresie nie mogą gromadzić i uzupełniać dokumentacji. Powodów zlecania tej czynności jest wiele. Przede wszystkim brak specjalistycznej wiedzy, czasu oraz wykształconego księgowego. Okazuje się natomiast, że biura rachunkowe nie zawsze właściwie rozwiązują zlecone powinności. Kiedy mylą się najczęściej?

Każdy właściciel firmy, który planuje skorzystać z usług biura rachunkowego, musi wcześniej ocenić uprawnienia i licencje. Na rynku otwarło się mnóstwo punktów, które proponują konkurencyjne ceny, ale nie mają wiedzy i wyszkolonych podwładnych.

Jeśli dyplomy będą aktualne, a kadra z odpowiednim wykształceniem warto jeszcze podpytać stałych klientów o opinię. Zdarza się, że raport środowiskowy i analiza kompetencji nie są skuteczne, ponieważ biuro popełnia błędy w kluczowych sprawach. Oczywiście nie zawsze z góry można stwierdzić kto zawinił. Czasami przedsiębiorcy dostarczają faktury po terminie lub na ostatnią chwilę, a tym samym utrudniają pracę i wykonywanie obowiązków.

Trzeba wyjaśnić, że biuro rachunkowe nie ponosi odpowiedzialności za błędy przypadkowe lub takie, które nastąpiły w wyniku niedopatrzeń właściciela przedsiębiorstwa. Oczywiście można ubiegać się o odszkodowanie za pomyłki księgowego, ale udowodnienie swoich racji zwykle trwa długo lub jest niemożliwe.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Previous W jaki sposób określić pensję dla podwładnego?
Next Kiedy czynny żal jest konieczny?

Może to Ci się spodoba

Finanse 0 Comments

Ile konsument zapłaci za postępowanie sądowe?

Każdy klient, który nie jest zadowolony z przeprowadzonej transakcji lub zachowania pracownika sklepu może skierować konflikt do sadu. Wiele pokrzywdzonych rezygnuje jednak z takiej formy egzekwowania swoich praw w strachu

Finanse 0 Comments

Wszystko o skimmingu

Płatność kartą to w dzisiejszych czasach nic nowego. Ułatwia funkcjonowanie i nie zmusza właściciela do nieustannego podejmowania gotówki z banku. Okazuje się jednak, że korzystanie z karty może być niebezpieczne.

Finanse 0 Comments

Czym charakteryzuje się umowa forfaitingu?

Jednym ze metod na sprzedaż wierzytelności jest zastosowanie umowy forfaitingu. Podpisywana jest między sprzedawcą i forfaiterem i może zostać zawarta w wybranej formie. Czemu wybiera się takie umowy? Czy naprawdę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź