Czy biuro rachunkowe może popełnić błąd?

Czy biuro rachunkowe może popełnić błąd?

Najważniejszym obowiązkiem biura rachunkowego jest prowadzenie księgowości i dokumentacji firm, które we własnym zakresie nie mogą gromadzić i uzupełniać dokumentacji. Powodów zlecania tej czynności jest wiele. Przede wszystkim brak specjalistycznej wiedzy, czasu oraz wykształconego księgowego. Okazuje się natomiast, że biura rachunkowe nie zawsze właściwie rozwiązują zlecone powinności. Kiedy mylą się najczęściej?

Każdy właściciel firmy, który planuje skorzystać z usług biura rachunkowego, musi wcześniej ocenić uprawnienia i licencje. Na rynku otwarło się mnóstwo punktów, które proponują konkurencyjne ceny, ale nie mają wiedzy i wyszkolonych podwładnych.

Jeśli dyplomy będą aktualne, a kadra z odpowiednim wykształceniem warto jeszcze podpytać stałych klientów o opinię. Zdarza się, że raport środowiskowy i analiza kompetencji nie są skuteczne, ponieważ biuro popełnia błędy w kluczowych sprawach. Oczywiście nie zawsze z góry można stwierdzić kto zawinił. Czasami przedsiębiorcy dostarczają faktury po terminie lub na ostatnią chwilę, a tym samym utrudniają pracę i wykonywanie obowiązków.

Trzeba wyjaśnić, że biuro rachunkowe nie ponosi odpowiedzialności za błędy przypadkowe lub takie, które nastąpiły w wyniku niedopatrzeń właściciela przedsiębiorstwa. Oczywiście można ubiegać się o odszkodowanie za pomyłki księgowego, ale udowodnienie swoich racji zwykle trwa długo lub jest niemożliwe.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Previous W jaki sposób określić pensję dla podwładnego?
Next Kiedy czynny żal jest konieczny?

Może to Ci się spodoba

Finanse 0 Comments

70 proc. seniorów otrzymuje świadczenie z ZUS na konto

2,4 mln seniorów pobiera emeryturę w formie gotówki. Coraz więcej emerytów korzysta jednak z rachunków bankowych. Przelew emerytury na konto jest bezpieczny. Banki doceniają emerytów jako klientów i coraz częściej przygotowują ofertę dopasowaną

Finanse 0 Comments

Nowy bank na polskim rynku

Od listopada Bank SMART i BIZ Bank zostaną zastąpione przez markę Nest Bank. Nowy podmiot będzie mieć pełną ofertę dla klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorstw. W tej chwili działa 90 placówek, z czego 40 w ramach franczyzy.

Finanse 0 Comments

Firma może mieć większą zdolność kredytową niż się wydaje

Problem z niską zdolnością kredytową dotyka bardzo często firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Ich dochody zazwyczaj nie są wysokie i w związku z tym w oczach instytucji finansowych niższa

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!