Czy firma ma prawo do ulg podatkowych?

Czy firma ma prawo do ulg podatkowych?

W aktualnie obowiązującym prawie wymienić można przynajmniej kilka powodów, dla których podatnik nie musi spełniać swojego obowiązku podatkowego. Zanim jednak otrzyma taką możliwość musi przestrzegać najważniejsze warunki ustawowe. Co zrobić, aby otrzymać zwolnienie podatkowe? Komu należy się w najpierw i dlaczego?

Najważniejszym zadaniem przedsiębiorcy ubiegającego się o zwolnienie podatkowe jest przyjęcie limitu 150 tys. zł w roku ubiegłym (czyli 2012). Jeśli próg nie został przewyższony z całą świadomością można oczekiwać zwolnień, ale wcześniej trzeba poinformować o tym US.

Aby określić, czy limit podatkowy został przeskoczony należy przeanalizować całą dostawę towarów i usług, które zostały obciążone podatkiem. Oznacza to, że tylko te transakcje mogą zostać dodane. Pomijać należy wszystkie zdarzenia gospodarcze związane z amortyzacją.

Jeśli uda się uzyskać zwolnienie, wtedy automatycznie zmniejsza się ilość formalności do wypełnienia. Zatem nie ma przymusu dostarczania rocznego zeznania podatkowego, odprowadzania podatku VAT oraz prowadzenia ewidencji zakupów i podatku naliczonego.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Previous Czym różni się faktura korygująca od noty korygującej?
Next Jakie dokumenty poświadczą dochody spółki?

Może to Ci się spodoba

Wpisanie samochodu w likwidacyjny spis z natury

Podczas nabycia samochodu osobowego aktywnemu podatnikowi VAT przysługiwało ograniczone prawo do odliczenia podatku naliczonego w wysokości 60%. Przez okres kilku lat przedsiębiorca wykorzystywał pojazd w celach posiadanej działalności gospodarczej. Obecnie

Odliczanie i zwroty podatku 0 Comments

Niższy podatek za korzystanie z usług kurierskich

Każda firma zajmująca się sprzedażą wysyłkową musi korzystać z usług oferowanych przez Pocztę Polską lub firmy kurierskie. Lecz to nie wszystko, także przedsiębiorstwa z innej branży zmuszone są do kupowania

Wszystko o zwolnieniach z podatku VAT

Podatek VAT, innymi słowy podatek od towarów i usług, jest najbardziej popularny wśród krajowych przedsiębiorców. Przepisy opisują sytuacje, w których należy przyjąć opodatkowanie oraz kiedy można ominąć dodatkowe płatności. Które

1 Comment

  1. Paulina
    30 sierpnia, 13:26 Reply
    A orientuje się ktoś jak jest na prawdę w praktyce? Chodzi mi o to, że urzędy skarbowe obiecują zwolnienia, ale czy jeżeli przyjdzie coś do czego, to rzeczywiście te zwolnienia są dostępne?

Zostaw odpowiedź