Czy firma ma prawo do ulg podatkowych?

Czy firma ma prawo do ulg podatkowych?

W aktualnie obowiązującym prawie wymienić można przynajmniej kilka powodów, dla których podatnik nie musi spełniać swojego obowiązku podatkowego. Zanim jednak otrzyma taką możliwość musi przestrzegać najważniejsze warunki ustawowe. Co zrobić, aby otrzymać zwolnienie podatkowe? Komu należy się w najpierw i dlaczego?

Najważniejszym zadaniem przedsiębiorcy ubiegającego się o zwolnienie podatkowe jest przyjęcie limitu 150 tys. zł w roku ubiegłym (czyli 2012). Jeśli próg nie został przewyższony z całą świadomością można oczekiwać zwolnień, ale wcześniej trzeba poinformować o tym US.

Aby określić, czy limit podatkowy został przeskoczony należy przeanalizować całą dostawę towarów i usług, które zostały obciążone podatkiem. Oznacza to, że tylko te transakcje mogą zostać dodane. Pomijać należy wszystkie zdarzenia gospodarcze związane z amortyzacją.

Jeśli uda się uzyskać zwolnienie, wtedy automatycznie zmniejsza się ilość formalności do wypełnienia. Zatem nie ma przymusu dostarczania rocznego zeznania podatkowego, odprowadzania podatku VAT oraz prowadzenia ewidencji zakupów i podatku naliczonego.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Previous Czym różni się faktura korygująca od noty korygującej?
Next Jakie dokumenty poświadczą dochody spółki?

Może to Ci się spodoba

Ulga prorodzinna dla rodzica faktycznie sprawującego opiekę

Fiskus stoi na stanowisku, że rodzice po rozwodzie, którzy nie ustalili między sobą zasad podziału ulgi prorodzinnej powinni dzielić się ulgą po połowie. Nie wydaje się, żeby taka interpretacja przepisów

Odliczanie i zwroty podatku 1Comments

Kiedy prezenty dla pracowników są zwolnione z podatku?

Każda firma może utworzyć fundusz związków zawodowych (lub fundusz pracy). Dzięki niemu zatrudnieni mogą otrzymywać wsparcie w postaci pomocy rzeczowej lub pieniędzy. Budzi to wiele pytań: na jakie formy wspomagania

Wpisanie samochodu w likwidacyjny spis z natury

Podczas nabycia samochodu osobowego aktywnemu podatnikowi VAT przysługiwało ograniczone prawo do odliczenia podatku naliczonego w wysokości 60%. Przez okres kilku lat przedsiębiorca wykorzystywał pojazd w celach posiadanej działalności gospodarczej. Obecnie

1 Comment

  1. Paulina
    30 sierpnia, 13:26 Reply
    A orientuje się ktoś jak jest na prawdę w praktyce? Chodzi mi o to, że urzędy skarbowe obiecują zwolnienia, ale czy jeżeli przyjdzie coś do czego, to rzeczywiście te zwolnienia są dostępne?

Zostaw odpowiedź