Czy firma ma prawo do ulg podatkowych?

Czy firma ma prawo do ulg podatkowych?

W aktualnie obowiązującym prawie wymienić można przynajmniej kilka powodów, dla których podatnik nie musi spełniać swojego obowiązku podatkowego. Zanim jednak otrzyma taką możliwość musi przestrzegać najważniejsze warunki ustawowe. Co zrobić, aby otrzymać zwolnienie podatkowe? Komu należy się w najpierw i dlaczego?

Najważniejszym zadaniem przedsiębiorcy ubiegającego się o zwolnienie podatkowe jest przyjęcie limitu 150 tys. zł w roku ubiegłym (czyli 2012). Jeśli próg nie został przewyższony z całą świadomością można oczekiwać zwolnień, ale wcześniej trzeba poinformować o tym US.

Aby określić, czy limit podatkowy został przeskoczony należy przeanalizować całą dostawę towarów i usług, które zostały obciążone podatkiem. Oznacza to, że tylko te transakcje mogą zostać dodane. Pomijać należy wszystkie zdarzenia gospodarcze związane z amortyzacją.

Jeśli uda się uzyskać zwolnienie, wtedy automatycznie zmniejsza się ilość formalności do wypełnienia. Zatem nie ma przymusu dostarczania rocznego zeznania podatkowego, odprowadzania podatku VAT oraz prowadzenia ewidencji zakupów i podatku naliczonego.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Previous Czym różni się faktura korygująca od noty korygującej?
Next Jakie dokumenty poświadczą dochody spółki?

Może to Ci się spodoba

Kto może być zwolniony z podatku VAT?

Nie każda aktywność gospodarcza wiąże się z obowiązkiem uiszczania podatku dochodowego. Gdy zrealizowane transakcje przez firmę nie przekroczą wartości 150 tysięcy złotych, nie ma obowiązku odprowadzać podatek VAT. Do limitu

Kiedy składać wniosek o zwrot wydatków za materiały budowlane

Nabywając towary budowlane, przed otrzymaniem zgody na rozpoczęcie działań budowlanych, możemy uzyskać zwrot podatku od ich wartości. Ważne, by w dniu wysyłania takiej prośby, mieć już owe pozwolenie. Zwrot nie

PCC i inne podatki 0 Comments

Dom za granicą z ulgą podatkową

Sprzedając mieszkanie lub dom, spadkobierca musi liczyć się z tym, że zapłaci podatek w wysokości 19% od uzyskanej kwoty pomniejszonej o nakłady zwiększające wartość sprzedawanego majątku oraz kwotę zapłaconego podatku

1 Comment

  1. Paulina
    30 sierpnia, 13:26 Reply
    A orientuje się ktoś jak jest na prawdę w praktyce? Chodzi mi o to, że urzędy skarbowe obiecują zwolnienia, ale czy jeżeli przyjdzie coś do czego, to rzeczywiście te zwolnienia są dostępne?

Zostaw odpowiedź