Czy firma ma prawo do ulg podatkowych?

Czy firma ma prawo do ulg podatkowych?

W aktualnie obowiązującym prawie wymienić można przynajmniej kilka powodów, dla których podatnik nie musi spełniać swojego obowiązku podatkowego. Zanim jednak otrzyma taką możliwość musi przestrzegać najważniejsze warunki ustawowe. Co zrobić, aby otrzymać zwolnienie podatkowe? Komu należy się w najpierw i dlaczego?

Najważniejszym zadaniem przedsiębiorcy ubiegającego się o zwolnienie podatkowe jest przyjęcie limitu 150 tys. zł w roku ubiegłym (czyli 2012). Jeśli próg nie został przewyższony z całą świadomością można oczekiwać zwolnień, ale wcześniej trzeba poinformować o tym US.

Aby określić, czy limit podatkowy został przeskoczony należy przeanalizować całą dostawę towarów i usług, które zostały obciążone podatkiem. Oznacza to, że tylko te transakcje mogą zostać dodane. Pomijać należy wszystkie zdarzenia gospodarcze związane z amortyzacją.

Jeśli uda się uzyskać zwolnienie, wtedy automatycznie zmniejsza się ilość formalności do wypełnienia. Zatem nie ma przymusu dostarczania rocznego zeznania podatkowego, odprowadzania podatku VAT oraz prowadzenia ewidencji zakupów i podatku naliczonego.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Previous Czym różni się faktura korygująca od noty korygującej?
Next Jakie dokumenty poświadczą dochody spółki?

Może to Ci się spodoba

Ulgi 1Comments

Wszystko o uldze rehabilitacyjnej

Ulga rehabilitacyjna przysługuje osobom o stwierdzonej niepełnosprawności lub rodzinom, które sprawują opiekę i zapewniają podstawowe warunki życiowe (dach nad głową, wyżywienie, zakup leków, pomoc w codziennych czynnościach). Świadczenie na rzecz

Najczęstsze problemy 2 komentarze

Czy wymiana opon w samochodzie to wydatek firmowy?

Każdy przedsiębiorca, który zarejestrował swój pojazd na działalność wie, że kupno części i naprawa bywa bardzo kosztowna. Dlatego też wprowadzono udogodnienie, które umożliwia wymianę opon, a następnie wpisanie tej usługi

Kiedy zaliczka podlega opodatkowaniu?

Bardzo często nabywcy wpłacają zaliczkę z tytułu usług wykonywanych przez usługodawcę. Najczęściej jest to wymóg przedsiębiorstwa i stanowi asekuracje w momencie rezygnacji z odbioru zamówionych towarów po ich faktycznym przygotowaniu.

1 Comment

  1. Paulina
    Sierpień 30, 13:26 Reply
    A orientuje się ktoś jak jest na prawdę w praktyce? Chodzi mi o to, że urzędy skarbowe obiecują zwolnienia, ale czy jeżeli przyjdzie coś do czego, to rzeczywiście te zwolnienia są dostępne?

Zostaw odpowiedź