Czy można zrezygnować z opłaty targowej?

Czy można zrezygnować z opłaty targowej?

Obecnie w Polsce funkcjonuje z powodzeniem wiele targowisk i miejskich bazarów. Towary proponowane przez sprzedających są bardzo różnorodne i zależne od możliwości regionu. Zazwyczaj chodzi o towary spożywcze (warzywa i owoce), lecz także przemysłowe i odzieżowe. Z tego powodu dostępny jest oczywisty obowiązek regulowania opłaty targowej. W jakich przypadkach jest ona nieaktualna?

Zgodnie z wprowadzonymi przepisami obowiązkiem każdego targowego sprzedawcy jest przekazanie opłaty z tego tytułu. Jej wysokość uzależniona jest od decyzji wydawanej przez radę gminy. Z pewnością przepisy ustawowe wskazują widełki cenowe, jednak mogą być trochę modyfikowane.

Okazuje się jednak, że nie każdy jest zobligowany do przekazywania ustanawianej opłaty. Chodzi przede wszystkim o sprzedaż w budynkach (również na terenie targowisk) lub ich fragmentach oraz pasażach handlowych i zamkniętych pomieszczeniach.

Istnieje wiele kontrowersji w przypadku sprzedaży w pawilonach. W teorii opłata targowa tam nie obowiązuje, jednak największy wpływ ma sposób prezentowania towaru. Jeśli znajduje się na półkach (przytwierdzonych do ścian), wtedy obowiązek nie istnieje.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Poprzedni Inwestowanie w fundusze w czasie deflacji
Następny Kiedy przygotowuje się list ostrzegawczy?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Komentarz

Firmy ubezpieczają się już nie tylko od zalania i powodzi

Rośnie zapotrzebowanie na ubezpieczenia majątkowe ze strony małych i średnich przedsiębiorstw. Standardowe polisy obejmują takie ryzyka jak powódź, ogień czy zalanie. Coraz częściej firmy sięgają jednak po wariant all risk, który

Finanse 0 Komentarz

Kiedy stosuje się cross-selling?

Zgodnie z ustaleniami cross-selling to jedna z metod stosowanych przez organizacje bankowe, aby przekonać klienta do wykupienia usług dodatkowych. Niejednokrotnie o zjawisku mówi się jako o sprzedaży wiązanej lub krzyżowej.

Finanse 0 Komentarz

Na czym polega cross-selling?

Cross-selling to jedna z metod stosowanych przez instytucje bankowe, żeby zmusić klienta do zaakceptowania produktów dodatkowych. Często zjawisko to przejmuje miano sprzedaży wiązanej lub krzyżowej. Czym się charakteryzuje cały proces?

Finanse 0 Komentarz

Czym charakteryzuje się bezpodstawne wzbogacenie?

Zgodnie z obowiązującym w kraju prawem bezpodstawne wzbogacenie jest niedozwolone i odpowiednio karane. Dotyczy sytuacji, w których korzyści majątkowe osiąga się kosztem innych. Kiedy jeszcze mówić trzeba o bezpodstawnym wzbogaceniu?

Finanse 0 Komentarz

Polskie firmy mają problem z nieterminowymi płatnościami od kontrahentów

Większość polskich firm ma problemy z opóźnieniami w płatnościach za wystawione przez siebie faktury. W przypadku małych podmiotów o relatywnie niskich obrotach mogą one być przyczyną utraty płynności finansowej, a w ostateczności nawet bankructwa. Większość

Finanse 0 Komentarz

Jaka osoba nadaje się na skarbnika gminy?

Od dawna funkcjonuje reguła, że do zajęcia stanowiska samorządowego należy mieć pożądane wykształcenie. Do niedawna liczyły się w pierwszej kolejności umiejętności i predyspozycje. Aczkolwiek wymagania uległy zmianie, w szczególności w

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź