Czy przedsiębiorca zawsze musi płacić VAT?

Czy przedsiębiorca zawsze musi płacić VAT?

Zgodnie z przepisami wdrożonymi w 1993 roku funkcjonuje podatek od towarów i usług. Teoretycznie wszystkie działalności gospodarcze związane ze sprzedażą lub wypełnianiem powierzonych zadań są opodatkowane. W jakich sytuacjach VAT nie jest konieczny?

Według prawnych ustaleń wskazać należy cztery podstawowe przypadki, kiedy przedsiębiorca nie musi odprowadzać podatku VAT. To głównie zbycie firmy, finalizowaniem czynności, która nie została zapisana umownie, hazard oraz odsetki za spóźnienia w spłacie kredytu.

Dodatkowo warto powiedzieć o dostarczaniu towarów. W teorii jest to transport, ale przedsiębiorca nie musi odprowadzać ustalonego podatku. Podobnie jest w przypadku otrzymania prezentu, którego wartość nie przekracza 100 zł.

Podsumowując, podatek od towarów i usług musi być opłacany przez osoby prowadzące usługową lub handlową działalność gospodarczą. Z obowiązku zwolnione są organizacje administracyjne oraz rządowe.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Jak skorzystać z ulgi internetowej?
Next Co zmieniło się w podatku rolnym?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Na e-zwolnieniach lekarskich zyskują pracownicy, firmy i ZUS

Z 2 mln zwolnień lekarskich, które co miesiąc wpływają do ZUS-u, nawet 12 proc. jest wystawianych bezzasadnie. E-zwolnienia pomogą szybciej skontrolować zwolnienie. Szacuje się, że oszczędności z tytułu efektywniejszej kontroli sięgną

Wiadomości 0 Comments

SyncTrading od TeleTrade – opinie o ciekawej alternatywie dla najpopularniejszych form inwestowania

Sync Trading TeleTrade Invest jest formą social tradingu, gdzie traderzy z całego świata udostępniają swoje sygnały transakcyjne innym inwestorom. Schemat jest bardzo zbliżony do działalności takich firm jak Uber, Airbnb

Finanse 0 Comments

Ponad 1,74 mln Polaków nie spłaca swoich zobowiązań. Wartość ich długów to prawie 24 mld zł

W ciągu roku w Rejestrze BIG InfoMonitor przybyło blisko pół miliona niesolidnych dłużników. Problem ze spłatą swoich zobowiązań ma już 1,74 mln Polaków. Wartość nieuregulowanych długów wzrosła w tym czasie dwukrotnie –

1 Comment

  1. pawlo
    06 września, 14:09 Reply
    Jeżeli jeszcze przyszło by nam płacić za odsetki, które rosną w związku z nie spłatą kredytu to byłaby to przeginka. Nie dość, że musielibyśmy płacić odsetki, to jeszcze podatek.

Zostaw odpowiedź