Czy ubrania służbowe są kosztem podatkowym?

Czy ubrania służbowe są kosztem podatkowym?

Wielu przedsiębiorców musi jeździć na spotkania biznesowe z kontrahentami lub załatwiać różne sprawy firmowe w urzędach. Aby należycie reprezentować swoje miejsce pracy warto wyglądać schludnie i profesjonalnie. Wśród mężczyzn królują dobrze skrojone garnitury i dobre koszule. Czy zakup ubrań służbowych jest kosztem podatkowym?

Okazuje się, że wedle obowiązującego aktualnie prawa nie jest to możliwe. Przede wszystkim dlatego, że o kosztach podatkowych mówi się wtedy, gdy wydatki mają rzeczywisty i bezpośredni wpływ na obroty przedsiębiorstwa oraz przynoszą zyski.

W związku z tym każdy zapis o ubraniach w kosztach podatkowych nie może zostać uznany i potraktowany zostanie jako błąd. Podobnie rzecz wygląda w przypadku obiadu z klientem lub spotkania służbowego w kawiarni. Dzieje się tak, ponieważ spotkania wcale nie muszą przybierać tak luksusowej formy.

Nie można zaprzeczyć, że prezencja i dobry wygląd są wizytówką firmy i mogą mieć wpływ na przebieg negocjacji. Jednak decyzje podjęte podczas spotkania wynikają raczej z ustaleń, rzadziej z powodu marki koszul klienta.

 

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Poprzedni Kiedy ulga rodzinna nie obowiązuje?
Następny Zakupy bez paragonu a KPIR

Może to Ci się spodoba

ABC kosztów 5 komentarzy

Jak obniżyć koszt delegacji służbowej

W wielu branżach służbowe wyjazdy i delegacje to istotne obciążenie dla budżetu firmy. Oczywiście część kosztów, związanych z wyjazdem pracownika, można wpisać jako koszty uzyskania przychodu, jednak nie zawsze jest

Reprezentacja i reklama 1 Komentarz

Google Adsense a podatki

Każda firma, która swoje usługi kieruje przede wszystkim do internautów może oczekiwać na większe pieniądze. Przede wszystkim w związku z umieszczanymi na swojej stronie internetowej reklamami. Z wsparcie przychodzi Google

Reprezentacja i reklama 2 komentarze

Czy do kosztów wliczać poczęstunek?

Częste spotkania z klientami biznesowymi, narady, zebrania z pracownikami wymagają przygotowania odpowiedniego poczęstunku. Czasami wystarczy woda, innym razem kawa, herbata czy ciastka. Jak potraktować zakup tych produktów? Czy powinny zostać

Reprezentacja i reklama 2 komentarze

Kiedy trzeba opłacić koszty reprezentacji?

Pod koniec 2013 roku Ministerstwo Finansów wprowadziło ogólne zmiany w odniesieniu do wydatków na reprezentację. Ustalono atrakcyjne reguły, które szczegółowo określają możliwości przedsiębiorców. Są zdecydowanie bardziej korzystne i interesujące dla

3 komentarze

  1. Karolina
    04 września, 14:49 Odpowiedz
    Ubrania służbowe bez wątpienia są kosztem podatkowym. Ponadto moim zdaniem każdy pracodawca powinien wyposażyć pracownika w takie ubranie służbowe.
  2. on
    10 sierpnia, 14:05 Odpowiedz
    Aby należycie reprezentować swoje miejsce pracy warto wyglądać schludnie i profesjonalnie. To od razu robi lepsze wrażenie.
  3. agon
    20 grudnia, 12:11 Odpowiedz
    Ubrania służbowe też w pewnym sensie należą do przedsiębiorstwa, więc powinny być oznaczone przy kosztach podatkowych.

Zostaw odpowiedź