Ekologicznie, ekonomicznie, mobilne. Zalety mieszkalnych kontenerów

Ekologicznie, ekonomicznie, mobilne. Zalety mieszkalnych kontenerów

Budowanie czegokolwiek – czy to przestrzeni biurowej, czy mieszkalnej – z nieużywanych kontenerów transportowych może w pierwszej chwili wydawać się szaleństwem lub zbędną ekstrawagancją. Coraz częściej jednak dostrzega się zalety takiego rozwiązania; część z nich jest raczej mało oczywista.

W architekturze, tak jak i w każdej innej dziedzinie, wciąż pojawiają się nowe trendy zastępujące dawne, zdawałoby się, nieśmiertelne rozwiązania. Do takich nietypowych rozwiązań należy stosowanie w budownictwie kontenerów. Gdzie należy szukać przyczyn ich rosnącej popularności oraz jakie wymierne korzyści przynosi wykorzystywanie ich w realizacji różnego rodzaju projektów budowlanych?

Zmierzch McPosiadłości

Początków mody na konstrukcje z kontenerów można szukać w schyłku innego budowlanego trendu, szczególnie popularnego za oceanem. Chodzi o tzw. McMansions (McPosiadłości): czyli drogie domy, charakteryzujące się źle zagospodarowaną przestrzenią i kiczowatymi dodatkami (np. kolumnami). Tworzone z kontenerów konstrukcje to zupełne przeciwieństwo tamtych budowli: są tanie, minimalistyczne i mobilne. Istotna jest też szybkość, z jaką można zrealizować projekt z kontenerów: W przypadku przeciętnego domu jednorodzinnego czas realizacji projektu wynosi co najmniej siedem miesięcy, podczas gdy „kontenerowy” budynek – służący jako biuro czy obiekt mieszkalny – powstanie w przeciągu 6-8 tygodni.

Kontenery jak LEGO

Entuzjaści kontenerów przekonują również do tego rozwiązania podkreślając jego uniwersalność. To wszak swoiste klocki LEGO, które można dowolnie aranżować. W przeciwieństwie do nich, zamiana rozkładu pomieszczeń w tradycyjnych budynkach z cegły czy drewna wiąże się zazwyczaj z dużym nakładem czasu oraz kosztów (o ile w ogóle jest to możliwe). Kontenery mieszkalne dostępne http://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-mieszkalne/ pozwalają na zmianę rozkładu bez większych zmian.

Kontenery zdają się coraz ciekawszą alternatywą dla osób mających w planach budowę taniej i mieszkalnej konstrukcji, którą łatwo przearanżować do określonego rodzaju funkcji. Dzięki firmom takim jak Anga także i w naszym kraju coraz łatwiej o wsparcie przy realizowaniu tego rodzaju innowacyjnych projektów.

Previous Biznes się kręci
Next Skorzystanie z możliwych ulg pozwoli zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Cyfryzacja pozwala firmom rosnąć o blisko 30 proc. szybciej i zwiększać zatrudnienie

Cyfryzacja pozwala usprawnić procesy wewnętrzne w firmie i ułatwia dostęp do danych. W Polsce digitalizują się jednak tylko największe przedsiębiorstwa w branżach o dużej konkurencyjności. Według badań Boston Consulting Group firmy, które aktywnie biorą

Wiadomości 0 Comments

Import aut używanych największy od 2004 roku. Kierowcy chcą zdążyć przed zmianami prawa

W 2016 roku na polski rynek trafiło zza granicy nieco ponad milion używanych samochodów – wynika z danych Instytutu Samar. Import był o 20 proc. większy niż w 2015 roku i największy od momentu

Wiadomości 0 Comments

Skórzana tapicerka jak nowa

Posiadasz auto wyposażone w skórzaną tapicerkę? Cieszysz się estetycznym wyglądem i trwałością? To bardzo dobrze, musisz jednak pamiętać, że naturalna skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, zupełnie innej niż tworzywa sztuczne. Poniżej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!