Getin Bank sprawdził na jaki cel oszczędzają Polacy

Getin Bank sprawdził na jaki cel oszczędzają Polacy

Oszczędności mogą zapewnić poczucie stabilizacji, szczególnie gdy pojawią się niespodziewane wydatki. Z badań przeprowadzonych przez Instytut Millward Brown na zlecenie Getin Banku wynika, że Polacy starają się zabezpieczyć finansowo.

Niemal połowa (46 proc.) oszczędzających odkłada pieniądze na „czarną godzinę”. Kolejne 23 proc. przyznało, że nie ma ustalonego celu oszczędnościowego. Pozostali zbierają fundusze na konkretne plany zakupowe.

Z myślą o nieprzewidzianych okolicznościach oszczędzają najczęściej osoby w wieku 45 – 59 lat – wskazują badania „Zachowania finansowe Polaków”. Ale bezpieczeństwo finansowe to nie jedyny powód, dla którego gromadzimy rezerwy finansowe. Często odkładamy pieniądze, aby z ich pomocą zrealizować konkretne plany. Mogą to być drobne przyjemności (22 proc. uczestników badania), remont (14 proc. ankietowanych) lub zakup samochodu. Te cele zmieniają się na różnych etapach życia. Młodsi zazwyczaj oszczędzają na własne mieszkanie, a starsi zabezpieczają się na emeryturę.

– Oszczędzanie jest łatwiejsze, jeśli cały proces dokładnie zaplanujemy. Na początku warto przeanalizować domowy budżet i ustalić, z których wydatków jesteśmy w stanie zrezygnować – mówi Marek Niewiadomski z Biura Depozytów Detalicznych, Getin Noble Bank. Kluczem do sukcesu jest systematyczność, dlatego warto wyrobić w sobie nawyk regularnego odkładania pieniędzy, nawet jeśli będą to niewielkie kwoty – dodaje.

Badanie „Zachowania finansowe Polaków” zostało przeprowadzone na zlecenie Getin Banku przez Instytut Millward Brown we wrześniu 2014 r. na ogólnopolskiej, kwotowo-losowej, reprezentatywnej próbie dla osób w wieku 18+ przy użyciu metodologii CATI. Respondenci zostali poproszeni o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące ich sposobów oszczędzania, kont osobistych oraz kredytów gotówkowych. Wyniki badania były publikowane w cyklicznych komunikatach, które można znaleźć na stronie www.getinbank.pl.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Dlaczego warto wysyłać pracowników na szkolenia
Next Przygotowujemy emisję obligacji

Może to Ci się spodoba

Finanse 0 Comments

Inwestowanie w sztukę się opłaca

Rynki finansowe narażone są na nieprzewidziane spadki, dlatego osoby posiadające pewien kapitał coraz częściej podejmują decyzję, by inwestować również w sztukę, która daje możliwości długoterminowego lokowania kapitału. W ostatnich latach

Finanse 0 Comments

Oprocentowanie części kredytów spadnie dopiero w czerwcu

Coraz niższa stawka WIBOR powoduje, że rata przykładowego kredytu hipotecznego spadła od początku czerwca aż o około 115 zł. Jednak w praktyce nie wszyscy kredytobiorcy odczuli obniżkę. Niektórzy z nich

Finanse 0 Comments

Jak należy przekazywać informację o upadłości?

Ostatnio wiele przedsiębiorstw ma problemy finansowe. Zwykle przyczyną jest załamanie gospodarcze i obciążająca konkurencja. Utrudnienia związane z zachowaniem stałej pozycji na rynku często kończą się źle. Jak przedsiębiorca powinien doprowadzić

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź