Getin Bank sprawdził na jaki cel oszczędzają Polacy

Getin Bank sprawdził na jaki cel oszczędzają Polacy

Oszczędności mogą zapewnić poczucie stabilizacji, szczególnie gdy pojawią się niespodziewane wydatki. Z badań przeprowadzonych przez Instytut Millward Brown na zlecenie Getin Banku wynika, że Polacy starają się zabezpieczyć finansowo.

Niemal połowa (46 proc.) oszczędzających odkłada pieniądze na „czarną godzinę”. Kolejne 23 proc. przyznało, że nie ma ustalonego celu oszczędnościowego. Pozostali zbierają fundusze na konkretne plany zakupowe.

Z myślą o nieprzewidzianych okolicznościach oszczędzają najczęściej osoby w wieku 45 – 59 lat – wskazują badania „Zachowania finansowe Polaków”. Ale bezpieczeństwo finansowe to nie jedyny powód, dla którego gromadzimy rezerwy finansowe. Często odkładamy pieniądze, aby z ich pomocą zrealizować konkretne plany. Mogą to być drobne przyjemności (22 proc. uczestników badania), remont (14 proc. ankietowanych) lub zakup samochodu. Te cele zmieniają się na różnych etapach życia. Młodsi zazwyczaj oszczędzają na własne mieszkanie, a starsi zabezpieczają się na emeryturę.

– Oszczędzanie jest łatwiejsze, jeśli cały proces dokładnie zaplanujemy. Na początku warto przeanalizować domowy budżet i ustalić, z których wydatków jesteśmy w stanie zrezygnować – mówi Marek Niewiadomski z Biura Depozytów Detalicznych, Getin Noble Bank. Kluczem do sukcesu jest systematyczność, dlatego warto wyrobić w sobie nawyk regularnego odkładania pieniędzy, nawet jeśli będą to niewielkie kwoty – dodaje.

Badanie „Zachowania finansowe Polaków” zostało przeprowadzone na zlecenie Getin Banku przez Instytut Millward Brown we wrześniu 2014 r. na ogólnopolskiej, kwotowo-losowej, reprezentatywnej próbie dla osób w wieku 18+ przy użyciu metodologii CATI. Respondenci zostali poproszeni o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące ich sposobów oszczędzania, kont osobistych oraz kredytów gotówkowych. Wyniki badania były publikowane w cyklicznych komunikatach, które można znaleźć na stronie www.getinbank.pl.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Poprzedni Dlaczego warto wysyłać pracowników na szkolenia
Następny Przygotowujemy emisję obligacji

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Komentarz

Topnieją oszczędności Polaków i zmniejsza się siła nabywcza

Jeśli wzrost cen będzie postępował w tempie z ostatnich miesięcy, już w marcu może osiągnąć pułap 2 proc., a w kolejnych miesiącach zbliżyć się do celu inflacyjnego – uważa główny ekonomista Société Générale. To

Finanse 0 Komentarz

Komu przysługuje odprawa?

Etat w strukturach samorządowych wymaga oczekiwanego wykształcenia oraz fundamentalnych umiejętności administracyjnych. Finalizuje się po zdobyciu odpowiednio długiego doświadczenia lub na skutek innych faktów. W jakim przypadku pracownik może uzyskać odprawę?

Finanse 0 Komentarz

Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt

Aby uzyskać kredyt hipoteczny trzeba spełnić kilka warunków. Dwa najważniejsze to posiadanie wkładu własnego oraz zdolności kredytowej. Wkład własny od przyszłego roku niestety wzrośnie z 5% do 10%. Na szczęście

Finanse 0 Komentarz

Co zrobić, aby zmniejszyć wydatki firmowe?

Obecny kryzys skłania przedsiębiorców do nieustannego oszczędzania i liczenia się z każdym groszem. Większość zakupów ogranicza się do minimum. Niestety często cierpią na tym bezbronni podwładni. Jak skutecznie oszczędzać prowadząc

Finanse 0 Komentarz

Jak przekazuje się okresową emeryturę kapitałową?

W zgodzie z przepisami istnieje tzw. okresowa emerytura kapitałowa, która należy się po spełnieniu kilku podstawowych kwestii. Oprócz tego wybranie tej możliwości niesie za sobą określone konsekwencje. Na jakiej zasadzie

Finanse 0 Komentarz

Unijne pieniądze z pożyczek dla regionów i biznesu będzie można wykorzystać ponownie po 2020 r

Po wygaśnięciu unijnej siedmiolatki w 2020 roku, fundusze przeznaczone na instrumenty zwrotne dla samorządów i biznesu będzie można wykorzystać ponownie. W miarę jak kredytobiorcy będą spłacać pożyczki zaciągnięte z unijnych środków, pieniądze będą wracać

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź