Jak obliczyć wysokość opłat komorniczych?

Jak obliczyć wysokość opłat komorniczych?

W dzisiejszych czasach wiele osób ma ogromne kłopoty materialne. Czasy są trudne, a sytuacja gospodarcza nadal pozostaje bez zmian. Niektórzy pozaciągali kredyty, inni biorą towary na raty lub biorą pożyczki od najbliższych. Jeśli spłacanie nie skończy się pozytywnie konieczne będzie rozpoczęcie sprawy egzekucyjnej i pobrania opłat komorniczych. Ile obecnie wynoszą?

Zgodnie z prawem wartość opłaty komorniczej nie może przewyższać 5% sumy, którą udało się odzyskać. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli pieniądze nie zostały zaksięgowane, opłata nie jest pobierana. Innymi słowy, jedynie skuteczna interwencja może zostać wynagrodzona.

Komornicza opłata jest uiszczana przez wierzyciela, który pożyczył gotówkę i nadal oczekuje na zwrot. Z pewnością im większa kwota została pożyczona, tym większa prowizja dla osoby prowadzącej działania.

Jeśli zadłużony nie ureguluje pożyczki, wtedy rozpoczyna się procedurę przymusowego odebrania należności. Najczęściej sprzedawane są drogocenne rzeczy, akcje, obligacje, a w najgorszych przypadkach nieruchomości, działki budowlane oraz grunty rolne.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Poprzedni Wszystko o księgowości przez internet
Następny Pożegnaj swojego pozycjonera - koniec SEO już bliski

Może to Ci się spodoba

Finanse 0 Komentarz

Czym jest dodatek zmianowy?

Zadaniem każdego kierownika jest wypłacanie pracownikom ustalonego wynagrodzenia oraz dodatków związanych z pełnieniem niestandardowych funkcji. W przypadku zrealizowania nietypowych zadań można oczekiwać na wyższą pensję. Wśród różnych dozwolonych premii warto

Finanse 0 Komentarz

Polacy najczęściej odkładają pieniądze na kontach oszczędnościowych

57 proc. oszczędzających Polaków odkłada zebrane nadwyżki finansowe na kontach oszczędnościowych. Jak pokazały badania „Zachowania finansowe Polaków”, zrealizowane we wrześniu 2014 roku przez Instytut Millward Brown na zlecenie Getin Banku,

Finanse 0 Komentarz

Kto może skorzystać z ulgi inwestycyjnej?

Siedem lat temu wprowadzono zmiany i od tamtego czasu funkcjonuje w kraju nowa ulga inwestycyjna. Skierowana jest do osób, które zainwestowały w kreatywne rozwiązania technologiczne, wybierały udogodnienia techniczne i innowacyjne

Finanse 0 Komentarz

Komu przysługuje odprawa?

Etat w strukturach samorządowych wymaga oczekiwanego wykształcenia oraz fundamentalnych umiejętności administracyjnych. Finalizuje się po zdobyciu odpowiednio długiego doświadczenia lub na skutek innych faktów. W jakim przypadku pracownik może uzyskać odprawę?

Finanse 0 Komentarz

Jak zgłosić skargę na komornika?

Fundamentalnym obowiązkiem każdego komornika jest prowadzenie postępowania egzekucyjnego. Bywa jednak, że działania te nie są wykonywane należycie i wzbudzają wątpliwości. Jak przygotować skargę na pracę komornika? Gdzie powinno się wnosić

Finanse 0 Komentarz

Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Aktualnie wiele przedsiębiorstw i osób prywatnych posiada poważne problemy finansowe. Dlatego też pożyczki nie są niczym nadzwyczajnym, a spóźnione opłaty standardem. Czy odpowiednim rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie kredyt konsolidacyjny?

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź