Jak skorzystać z ulgi internetowej?

Jak skorzystać z ulgi internetowej?

W środę mija okres składania deklaracji podatkowej. Wciąż jednak można wysłać lub dostarczyć gotowy formularz. Niestety w tym roku nie każdy będzie mógł skorzystać z ulgi internetowej, ponieważ zmieniły się zasady jej przyznawania. Kto nadal uzyska pożądany zwrot?

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawo do ulgi internetowej otrzyma każdy podatnik tylko dwa razy. Oznacza to, że jeśli w ubiegłym roku otrzymał zwrot, w tym również, ale więcej nie może się o niego starać.

Dodatkowo warto wspomnieć, że maksymalnie można odpisać 760 zł, które zostały przekazane na uregulowanie rachunków za internet. Oprócz tego trzeba dołączyć zebrane przez 12 miesięcy faktury oraz dane przedsiębiorstwa świadczącego usługi.

Jeśli opłaty na internet przekroczyły ustanowiony limit lepiej rozliczyć się razem z mężem lub żoną. Jak poprzednio należy posiadać wszystkie dokumenty konieczne do skorzystania z ulgi i przedstawić je wraz z formularzem.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Dlaczego klient może stracić dostęp do rachunku bankowego?
Next Czy przedsiębiorca zawsze musi płacić VAT?

Może to Ci się spodoba

Ulgi i odliczenia 0 Comments

Jak rozliczyć ulgi za przyjęcie pani sprzątającej?

Odliczenia od podatku związane z posiadaniem pomocy domowej zostały zlikwidowane ponad sześć lat temu. Jednak wszyscy ci, którzy prawo do ulg mieli wcześniej wciąż mogą z tego korzystać. Jak prawidłowo

Ulgi i odliczenia 0 Comments

Kiedy ulga na dziecko zarabiające za granicą?

Zgodnie z ustawą podatkową, prawo do ulgi prorodzinnej przysługuje rodzicom dziecka, które w roku podatkowym nie uzyskało dochodu wyższego niż 3 089zł. A co jeśli dziecko zarabia poza granicami Polski? Zdania

Ulgi i odliczenia 0 Comments

Zmiana przeznaczenia budynku a odliczenie w ramach ulgi odsetkowej

Podatnik w ramach ulgi odsetkowej nabył lokal mieszkalny, będącego w budynku, w którym deweloper zmienił jego użytkowanie z koszarowego na mieszkalny wielorodzinny. Deweloper dokonał rozbiórki budynku pozostawiając tylko fundamenty i

5 komentarzy

 1. Mitek
  30 sierpnia, 13:06 Reply
  Czy skorzystanie z ulgi na internet obowiązuje wyłącznie osoby prowadzące działalność? Czy normalne małżeństwo może skorzystać z tej ulgi?
 2. Grześ
  22 września, 22:14 Reply
  Mitek, mi się wydaje, że niestety działalności/firmy itp. Ale na sto procent pewny nie jestem, więc może jeszcze ktoś się wypowie. Ja osobiście jestem zdania, że dla rodzin też powinno być. :)
 3. piotr
  04 sierpnia, 18:09 Reply
  Z tego co pamiętam to ulga internetowa jeszcze kiedyś obowiązywała normalnych ludzi, nie tylko tych prowadzących działalność gospodarczą. Ale to było kiedyś.
 4. Mariusz
  06 sierpnia, 13:28 Reply
  Fajnie, że mogę przeczytać w tym portalu o takim udogodnieniu, bo szczerze mówiąc, nie miałem o nim pojęcia. Super, że istnieje coś takiego, dziękuję za informację!
 5. JanK
  14 sierpnia, 15:38 Reply
  Nie spotkałem się z przypadkiem, żeby z ulgi internetowej korzystali osoby nieprowadzące firmy, może ktoś mnie oświeci jak jest teraz?

Zostaw odpowiedź