Jak wybrać dobrą metkownicę?

Jak wybrać dobrą metkownicę?

Metkownica jest standardową częścią wyposażenia przedsiębiorstw zajmujących się na co dzień handlem. Tego typu urządzenie umożliwia szybkie oznaczanie cen na produktach. Powinniśmy jednakże zdawać sobie sprawę, iż w opisywanej kategorii produktowej panuje spore zróżnicowanie. Dlatego został opracowany poniższy artykuł, w którym podpowiemy, jak wybrać dobrą metkownicę, opisując jej rodzaje.

Jakie typy metkownic możemy wyróżnić?

Zanim jeszcze zdecydujemy się na zakupienie wybranej metkownicy, musimy przemyśleć kwestie, jakiego typu informacje zamierzamy umieszczać na metkach. Warto orientować się, iż na rynku znaleźć można aż cztery typy metkownic, a mianowicie: jednorzędowe, dwurzędowe, trzyrzędowe, jak i igłowe. Większość z nas, nie ma pojęcia, czym one się między sobą różnicą. Na co powinniśmy zwrócić uwagę dokonując wyboru metkownicy? Wszystko zależne będzie od naszych preferencji i potrzeb. Jeżeli chcemy na metkach umieścić tylko ceny, powinniśmy posługiwać się metkownicą w wersji numerycznej. Z kolei zaś, kiedy chcemy dodać litery, zmuszeni jesteśmy skorzystać ponadto z alfanumerycznej metkownicy, która umożliwia dodanie nazwy produktu na metce. Najbardziej istotna kwestia to fakt, iż symbole nanoszone są za pomocą metkownicy w rzędach i to od liczby rzędów wzięły one swoje nazwy. Zwykle wygląda to tak, iż rzędy górne służą do pisania liczb, zaś dolne do liter lub też cyfr.

Metkownica w wersji jednorzędowej

Metkownica w wersji jednorzędowej to rodzaj urządzenia, który napotkamy najczęściej. Drukuje ona na ogół dziesięć znaków w jednym rzędzie. Poza cyframi, drukuje także znaki takie jak chociażby: €, £, g, kg, gr, czy zł. Jednorzędowa metkownica może nam posłużyć do oznaczania cen na produktach. Zwykle sprzedaje się ją w zestawie z rolką metek w białym kolorze i rolką tuszującą, dzięki czemu jest ona gotowa od razu do podjęcia pracy.

Metkownica w wersji dwurzędowej

Kolejny typ to dwurzędowa metkownica, w przypadku której poza górnym rzędem, istnieje możliwość drukowania znaków także w dolnym rzędzie. Dzięki niej możliwie jest zamieszczanie na produktach nie tylko ich cen, ale również nazw, kodów i daty. W wypadku takiego typu metkownic używa się metek mających rozmiar 22 albo 26 mm x 16 mm. Rozmiary czcionki wynoszą zwykle 4,5 – 5 milimetrów.

Metkownica w wersji trzyrzędowej

Jeżeli istnieje taka potrzeba, możemy podjąć decyzję o zakupie najbardziej zaawansowanej metkownicy, czyli jej wersji trzyrzędowej. Zwykle będzie to alfanumeryczne urządzenie, które pozwala na drukowanie po 11 liter albo cyfr w każdym spośród trzech rzędów. Za pomocą trzyrzędowej metkownicy, możemy oznaczać wagę, cenę, datę i nazwę produktów.

Metkownica w wersji igłowej

Na rynku dostępny jest jeszcze jeden typ metkownic, a mianowicie metkownice igłowe. Nie pozwalają one na wydrukowanie żadnych liczb ani też znaków na etykietach, ale służą wyłącznie do przymocowania metek na sprzedawanych towarach. W tym wypadku etykiety lub metki mocuje się przy pomocy żyłek wykonanych z plastiku. Jest to proste w użyciu narzędzie, które nazywane jest potocznie również pistoletem do etykiet.

Potrzebujesz metkownicy? Sprawdź metkownice w sklepie Lobos.

Previous Krajowe programy operacyjne
Next Aspekty prawne pracy opiekunek w Niemczech

Może to Ci się spodoba

Archiwizowanie dokumentów – kiedy i dlaczego?

Ekoakta to firma z kilkunastoletnim doświadczeniem. To właśnie my oferujemy szeroki wachlarz usług (w tym np. poczta firmowa) które są gwarancją najwyższej jakości i niezawodności. Nasza przeszkolona, niebywale zmotywowana i wykształcona

Bilety i paragony – kiedy fiskus uzna je za dowód poniesienia wydatku?

Działalność gospodarcza polega nie tylko na uzyskiwaniu jak najwyższych dochodów, ale również na optymalizacji kosztów i obciążeń publicznoprawnych. W zakresie podatkowym, przedsiębiorcy starają się zaliczyć jak największą ilość wydatków do

Jak obniżyć koszt delegacji służbowej

W wielu branżach służbowe wyjazdy i delegacje to istotne obciążenie dla budżetu firmy. Oczywiście część kosztów, związanych z wyjazdem pracownika, można wpisać jako koszty uzyskania przychodu, jednak nie zawsze jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź