Karta podatkowa a limit pracowników

Karta podatkowa a limit pracowników

Karta podatkowa to forma rozliczenia, która rządzi się swoimi prawami. Podstawowe dotyczy ilości pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie oraz przestrzeganie przydzielonego limitu. Ile podwładnych możne znaleźć się w firmie z kartą podatkową?

Aby ustalić ilość zatrudnionych należy wziąć pod uwagę przynajmniej kilka podstawowych wytycznych. Przede wszystkim chodzi o rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej, formę zatrudnienia, ilość wspólników (w przypadku spółki) oraz członków rodziny.

W świetle prawa pracownikiem nie jest osoba, która znajduje się na stażu lub praktyce zawodowej (odbywa szkolenie przygotowawcze, pobiera naukę zawodu lub czynności związane z edukacją), członek rodziny (zamieszkujący w jednym gospodarstwie domowym z właścicielem) lub małżonek, zatrudniony na umowę zlecenie oraz bezrobotny absolwent szkoły zawodowej.

Jeśli właściciel przedsiębiorstwa nie respektuje powyższych przepisów prawa może spodziewać się kontroli i kar finansowych za bezprawne zatrudnianie pracowników oraz oszustwa skarbowe na określoną skalę. Warto zatem zapoznać się z podstawowymi ustaleniami prawa i nie przekraczać wytyczonych limitów.

 

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Previous Zakupy bez paragonu a KPIR
Next Mandaty i sakncje a koszty podatkowe

Może to Ci się spodoba

Karta podatkowa 1Comments

Karta podatkowa jako sposób rozliczenia podatku dochodowego

Wybór metody rozliczania podatku dochodowego zależy od indywidualnego przedsiębiorcy. Wybierając kartę podatkową watro pamiętać o ograniczeniach związanych z liczbą osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie. Typy działalności podlegające opodatkowaniu kartą podatkową znajdziemy

Podatnik w urzędzie 1Comments

Rezygnacja z karty podatkowej

Karta podatkowa to forma rozliczenia przedsiębiorców bez konieczności określania wielkości podatku. Jest to bardzo prosty sposób obliczania, jednak nie zawsze się sprawdza. Czasami trzeba przyjąć nowych podwładnych i przekroczyć limit

Karta podatkowa 1Comments

Koszty prowadzenia karty podatkowej wciąż rosną

Ustalono nowe stawki dla użytkowania karty podatkowej przez przedsiębiorców. Zmiany nie obejmują działań związanych z świadczeniami dla społeczeństwa oraz przychodów osób duchownych. Stawki ustalane są indywidualnie przez Urzędy Skarbowe na

1 Comment

  1. Ola
    Wrzesień 16, 14:33 Reply
    Karta podatkowa to forma rozliczenia, która rządzi się swoimi prawami i mówi, że limit pracowników powinien zostać przestrzegany. Wszystko można łatwo sprawdzić.

Zostaw odpowiedź