Kiedy trzeba opłacić koszty reprezentacji?

Kiedy trzeba opłacić koszty reprezentacji?

Pod koniec 2013 roku Ministerstwo Finansów wprowadziło ogólne zmiany w odniesieniu do wydatków na reprezentację. Ustalono atrakcyjne reguły, które szczegółowo określają możliwości przedsiębiorców. Są zdecydowanie bardziej korzystne i interesujące dla wielu firm. Jakie modyfikacje w ustawie o reprezentacji?

Do tej pory wiele niepewności wzbudzało wrzucanie do kosztów m.in. obiadów biznesowych czy imprez firmowych z napojami wyskokowymi. Sąd stwierdził, że każda decyzja powinna być rozpatrywana indywidualnie i nie można samodzielnie rozliczać wielu wydatków.

Po modyfikacjach ustanowiono inną klasyfikację reprezentacji. Obecnie jest traktowana jako występowanie w imieniu firmy, w celu reklamowania marki, przyjmowania gości oraz klientów. W związku z tym wszystkie wydatki na gastronomię, żywność, napoje (również alkoholowe) można spokojnie odpisać od podatku.

Warto {zwrócić uwagę, że wszystkie zakupy reprezentacyjne można wykorzystać w różnych okolicznościach. Przede wszystkim w czasie negocjacji z partnerami biznesowymi, rozmów rekrutacyjnych czy obiadów biznesowych.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Poprzedni Czy zmiany w metodzie kasowej są korzystne?
Następny Jak powinno wyglądać rozliczenie korepetytora?

Może to Ci się spodoba

Reprezentacja i reklama 2 komentarze

Czy do kosztów wliczać poczęstunek?

Częste spotkania z klientami biznesowymi, narady, zebrania z pracownikami wymagają przygotowania odpowiedniego poczęstunku. Czasami wystarczy woda, innym razem kawa, herbata czy ciastka. Jak potraktować zakup tych produktów? Czy powinny zostać

ABC kosztów 5 komentarzy

Jak obniżyć koszt delegacji służbowej

W wielu branżach służbowe wyjazdy i delegacje to istotne obciążenie dla budżetu firmy. Oczywiście część kosztów, związanych z wyjazdem pracownika, można wpisać jako koszty uzyskania przychodu, jednak nie zawsze jest

Reprezentacja i reklama 1 Komentarz

Google Adsense a podatki

Każda firma, która swoje usługi kieruje przede wszystkim do internautów może oczekiwać na większe pieniądze. Przede wszystkim w związku z umieszczanymi na swojej stronie internetowej reklamami. Z wsparcie przychodzi Google

Reprezentacja i reklama 3 komentarze

Czy ubrania służbowe są kosztem podatkowym?

Wielu przedsiębiorców musi jeździć na spotkania biznesowe z kontrahentami lub załatwiać różne sprawy firmowe w urzędach. Aby należycie reprezentować swoje miejsce pracy warto wyglądać schludnie i profesjonalnie. Wśród mężczyzn królują

2 komentarze

  1. Patryk
    30 sierpnia, 13:18 Odpowiedz
    Skoro Ministerstwo Finansów wprowadziło korzystniejszą politykę, to niby dlaczego w dalszym ciągu ludzie kombinują i szukają oszczędności? Jedno z drugim się niestety wyklucza.
  2. bartosz
    10 sierpnia, 13:58 Odpowiedz
    Czyli obiadów biznesowych nie odpisujemy od podatku? Dobrze rozumiem? Skoro to gastronomia, to tak, czy nie?

Zostaw odpowiedź