Komu należy się ubezpieczenie wypadkowe?

Komu należy się ubezpieczenie wypadkowe?

Praca fizyczna wymaga wiele sprawności i właściwych umiejętności. Jednak mimo profesjonalnego przygotowania mają miejsce wypadki, które mogą mieć poważny wpływ na kondycję oraz sytuację zdrowotną. Czy ubezpieczenie wypadkowe jest potrzebne pokrzywdzonemu pracownikowi? Kto powinien je otrzymać?

Na wstępie trzeba powiedzieć, że ubezpieczenie wypadkowe przysługuje zatrudnionym, którzy jednocześnie posiadają ubezpieczenie emerytalne i rentowe. To świetne zabezpieczenie, które daje dużo więcej dobrego niż normalne świadczenie chorobowe.

Niestety z ubezpieczenia wypadkowe nie może korzystać każdy. Osoby, które przyjęto w ramach umowy agencyjnej, zlecenia oraz akordowej nie mogą walczyć o świadczenie. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku osób bezrobotnych, niezawodowych żołnierzy oraz pracowników na urlopach macierzyńskich, wychowawczych oraz otrzymujących inne świadczenia socjalne.

Reasumując, można wykazać, że ubezpieczenie wypadkowe chroni pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę i otacza pomocą w przypadku wypadku w czasie wykonywania powinności służbowych.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Previous Kto może starać się o zasiłek przedemerytalny?
Next Kiedy pensja może zostać zmniejszona?

Może to Ci się spodoba

Finanse 0 Comments

Ubezpieczyciele inwestują w nowe kanały komunikacji i metody obsługi polis

Już nie tylko cena decyduje o wyborze ubezpieczyciela. Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru obowiązkowej polisy komunikacyjnej staje się szybkość i jakość obsługi. Firmy wprowadzają nowe kanały komunikacji czy sposoby likwidacji szkód, budują pozytywne doświadczenia

Finanse 0 Comments

Wszystko o skimmingu

Posługiwanie kartą to w obecnych czasach nic nadzwyczajnego. Poprawia funkcjonowanie i nie zmusza właściciela do nieustannego podejmowania pieniędzy z banku. Wychodzi jednak na to, że korzystanie z karty bywa niebezpieczne.

Finanse 0 Comments

Polacy coraz częściej rezygnują z płacenia gotówką

Polacy coraz chętniej korzystają z nowoczesnych form płatności. Płacenie zbliżeniowe kartą jest już na rynku standardem – taką możliwość oferuje 80 proc. kart i terminali płatniczych. Coraz powszechniejsze stają się także płatności

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź