Koniec studiów i co dalej?

Koniec studiów i co dalej?

Każdy student wie, iż kończąc liceum wybierał taki kierunek, który nie tylko leży w zakresie jego zainteresowań, ale też w odpowiedniej ilości wolnych etatów. Z racji tego, że studia trochę trwają sytuacja na rynku pracy może się zmienić. Jeśli nie wybierzemy dobrego momentu na szukanie pracy nawet z najlepszym fachem w ręku możemy się zdziwić, że zwyczajnie nie ma dla nas pracy.

Jeśli swoje poszukiwania rozpoczniemy po obronie dyplomu zapewne będzie za późno. Chcąc pracować i zarabiać zaraz po ukończeniu studiów koniecznością jest zacząć szukać pracę w trakcie owej edukacji, a dokładnie jakiś czas przed jej ukończeniem. Idealnym rozwiązaniem jest portal http://vipwakat.pl, w którym znajduje się mnóstwo ofert z różnych branży. Co więcej owe oferty są jak najbardziej realne biorąc pod uwagę szereg innych fałszywych czy przynajmniej zastanawiających ofert w różnych miejscach. Oczywiście gwarancji nigdy nie mamy, jednakże opinie poszukujących pracy mają w tej kwestii duże znaczenie.

Dlaczego nie jest łatwo?

Wykształcenie wyższe i trudności w znalezieniu pracy wydaje się być pewnego rodzaju abstrakcją. W dawnych czasach każdy kto kończył studia mógł liczyć na etat zaraz po ich ukończeniu. Niestety, zależność jest taka, iż dawniej studentów było o wiele mniej, niżeli teraz, a także krajowy rynek pracy nie borykał się z bezrobociem. Dziś na danym kierunku jest np. tysiąc studentów, a zapotrzebowanie w Polsce na owy zawód wynosi np. 10 proc. Jak widać pracy nie mogą otrzymać wszyscy. W związku z powyższym mniej wymagający studenci po wielu niepowodzeniach poszukiwania pracy w swoim zawodzie zaczynają zwracać uwagę również na inne oferty pracy. Czasami i w takim podejściu do chęci zarabiania mogą wystąpić trudności, niemniej warto zaznaczyć, iż wykształcenie wyższe ma tutaj jakieś znaczenie.

Młodość dodaje skrzydeł

Ze statystyk wynika, iż młodzi ludzie nie zniechęcają się tak szybko do poszukiwań pracy jak starsi. Być może sił dodaje chęć zapewnienia sobie startu do usamodzielnienia, większa chęć spełniania marzeń itp. W każdym razie szukają częściej i bardziej intensywniej. Roznoszą swoje CV do poszczególnych firm, dodają ogłoszenia do działu dla poszukujących pracy, przeglądają oferty w internecie, prasie, na miejskich tablicach z ogłoszeniami czy w urzędach pracy. Chętnie interesują się rozmowami kwalifikacyjnymi, a co za tym idzie szukają poradników z zasadami. Bardzo często korzystają z dostępnych szkoleń i kursów, które czasami nie mają związku z ich zawodem, ale mogą przydać się w otrzymaniu pracy, która również byłaby dla nich interesująca. Studia, to kawał konkretnej edukacji w danym kierunku, dlatego nie można przekreślić tych lat tylko dlatego, że panuje bezrobocie. Mimo wszystko warto rozwijać skrzydła, niżeli samemu sobie je podcinać.

Previous Darowizna na rzecz Kościoła – konieczna dokumentacja
Next Ulga podatkowa na dzieci – trudny podział

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Banki w Polsce czeka dalsza konsolidacja

Polski sektor bankowy czeka konsolidacja – prognozuje Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Część banków może trafić na sprzedaż, małe banki mogą się zaś decydować na fuzje, żeby mieć większe

Wiadomości 0 Comments

W najbliższych tygodniach złoto może tanieć. Możliwy powrót do niskich poziomów z grudnia

Najbliższe tygodnie mogą przynieść spadki na rynku złota w okolice minimów z grudnia 2016 roku – przewiduje Dorota Sierakowska, analityk surowcowy z Domu Maklerskiego BOŚ. Oznaczałoby to, że surowiec czeka przecena o co najmniej

Wiadomości 0 Comments

W Wielkiej Brytanii Polacy pracują na minimalnych stawkach

Rosną wynagrodzenia Polaków pracujących w Niemczech – wynika z raportu Grupy Euro-Tax.pl, który objął emigrantów transferujących środki do kraju. Ich zarobki w tym kraju podobnie jak w Austrii są tylko nieco niższe niż tamtejsze

11 komentarzy

 1. mareke
  14 listopada, 13:48 Reply
  Czy tylko ja tutaj uważam, że studia nie mają w ogóle sensu? Czy na nie pójdziemy, czy nie - i tak pracy nie będzie.
 2. artur
  19 listopada, 17:51 Reply
  Trochę racji masz. Dzisiaj chcąc mieć pracę trzeba mieć dużo znajomości, albo odrobinę szczęścia.
 3. loki
  11 grudnia, 18:41 Reply
  Bardzo często ludzie po studiach niestety nie wiedzą co mają ze sobą zrobić. Pracy nie ma i perspektyw też nie.
 4. lewiatan
  15 grudnia, 19:31 Reply
  Niestety koniec studiów w Polsce nie wiąże się z niczym dobrym, bo niestety nie ma pracy dla ludzi z naszym wykształceniem.
 5. alusia
  19 grudnia, 15:27 Reply
  Koniec studiów niestety nie wróży nic dobrego. Mało kto po ukończeniu edukacji ma dobrze płatną pracę.
 6. arek
  23 grudnia, 15:07 Reply
  Po studiach to jedynie szukać dobrej pracy. A jak nie to tradycyjnie za granicę i nie ma, że boli.
 7. mania
  29 grudnia, 19:05 Reply
  Po studiach najlepiej jest iść gdzieś dalej, albo wyjechać za granicę. O pracy w Polsce niestety bym nie marzyła.
 8. marysia
  07 stycznia, 15:00 Reply
  Niestety wraz z końcem studiów młodzi ludzie nie mają pracy i nie bardzo wiedzą co mają ze sobą zrobić.
 9. igor
  08 stycznia, 15:08 Reply
  Po studiach warto wyjechać za granicę, aby szukać pracy w swoim zawodzie. Później możemy myśleć o swoim biznesie.
 10. darek
  09 stycznia, 09:19 Reply
  Po studiach niestety ciężko znaleźć pracę, bo nikt nie chce przyjąć pracownika bez doświadczenia, nie ma co się oszukiwać.
 11. aniś
  02 lutego, 15:31 Reply
  Po studiach nie jest łatwo znaleźć pracę. Wiem coś o tym, bo studia wiele nie dadzą, doświadczenie w pracy już owszem.

Zostaw odpowiedź