Konto dla młodej osoby – co powinno zawierać?

Konto dla młodej osoby – co powinno zawierać?

Choć oczekiwania młodych osób dotyczące konta bankowego są różne, to istnieje wśród nich jedna wspólna cecha. Chodzi o brak opłat za podstawowe operacje.

Trudno dziś znaleźć studenta, który nie ma konta bankowego. To właśnie na rachunek w banku wpływają środki ze stypendium czy wynagrodzenie za studencką pracę. Konto pozwala realizować przelewy i płacić elektronicznie za zakupy w sieci.
Najważniejszą cechą takiego rachunku jest brak opłat za podstawowe operacje. Przelewy bankowe najczęściej są darmowe. Opłata za prowadzenie rachunku czy użytkowanie karty płatniczej zależy jednak od banku i rodzaju rachunku – a to ma wyjątkowo duże znaczenie dla studentów. Ci bowiem zwykle nie mają stałych dochodów. Ważne więc, by konto dla młodej osoby nie miało wygórowanych opłat za kartę czy wypłaty z bankomatów. Istotne też, by warunki związane ze zwolnieniem z opłat za obsługę konta nie były wygórowane. Może to być np. konieczność zapewnienia regularnych wpływów na konto, czy płatności kartą na określoną kwotę
Młodzi ludzie doceniają nowoczesne technologie. Dlatego bank, który oferuje konto dla młodych, powinien umożliwiać korzystania z aplikacji mobilnej. Taka funkcjonalność pozwala na realizowanie przelewu na numer telefonu (nie potrzebujemy wtedy numeru rachunku odbiorcy). System ten pozwala również na wypłatę gotówki z bankomatu, gdy nie mamy przy sobie karty. W takiej sytuacji używamy specjalnego kodu.
Nie bez znaczenia są też koszty operacji międzynarodowych. Spora grupa studentów bierze udział w zagranicznych wymianach studenckich albo wyjeżdża do pracy do innych krajów. Możliwość realizowania płatności lub korzystania z bankomatów za granicą staje się wtedy dla nich istotna.

Najlepsze konto dla młodych

Konto dla młodych to konto internetowe, które pozwala zarządzać pieniędzmi zawsze i wszędzie. Co istotne, umożliwia wykonywanie operacji bankowych za pomocą telefonu. Takie przelewy robi się szybko i najczęściej za darmo. Inną ważną funkcjonalnością są darmowe stałe zlecenia. Pozwalają one skutecznie panować nad regularnymi płatnościami. Dzięki tej funkcjonalności młody człowiek nie zapomni o ważnych, regularnych transakcjach, jak czesne za studia czy opłata za akademik.
Wygoda realizowania i dzielenia płatności to następna cecha konta najlepszego dla młodych. Możliwość realizacji przelewów za pomocą BLIKU przyda się przy wspólnych wyjściach z przyjaciółmi. Dzięki temu można od razu rozliczyć rachunek w pizzerii czy za bilety do kina.
Optymalnie dopasowane konto bankowe dla młodych pozwala też na pomnażanie zebranych środków i daje w tym zakresie szeroki wybór. Można wybrać lokatę bankową na kilka dni albo program systematycznego oszczędzania, który pomoże gromadzić środki np. na wakacje.
Oprócz funkcji tradycyjnie dostępnych dla posiadaczy kont internetowych młodzi oczekują nowoczesnych rozwiązań i dodatków. Sprawdzi się tu między innymi dostęp do usług assistance czy programów rabatowych. Za sprawą tych pierwszych klienci banków mogą skorzystać z pomocy sprawdzonych specjalistów (np. hydraulika czy ślusarza), gdy zdarzy im się nagła awaria w mieszkaniu. A dzięki rabatom mogą sporo oszczędzić, korzystając ze specjalnych ofert, jakie wybrane sklepy przygotowują dla posiadaczy kont.

Jak wybrać dobre konto bankowe dla młodej osoby

Przy wyborze konta dla młodych warto sprawdzić, czy da się je dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań. Młodzi ludzie mają różne potrzeby i prowadzą różnorodne style życia. To właśnie dlatego oferta bankowa dla młodych jest zróżnicowana. Od lokat, po internetowe konta czy przelewy z aplikacją – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!

Previous Kredyt konsolidacyjny – czym tak naprawdę jest?
Next Większość firm płaci zawyżoną składkę na ubezpieczenie wypadkowe

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 6 komentarzy

Jak nie wpaść w pułapkę szybkich pożyczek

W czasach, kiedy nie każda pracująca osoba może liczyć na bankową pożyczkę, dużą popularnością cieszą się szybkie pożyczki. Szeroko reklamowane w mediach, kuszą niskimi kosztami oraz błyskawicznym otrzymaniem pieniędzy. Czy

Wiadomości 0 Comments

Przedsiębiorców wracających w wyniku brexitu do Polski czekają problemy z biurokracją oraz dostępem do kapitału

Według szacunków na Wyspach Brytyjskich przebywa przeszło 800 tys. Polaków. Od 2007 roku powstało tam 40 tys. krajowych podmiotów gospodarczych. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może spowodować trudności na tamtejszym

Wiadomości 0 Comments

Ponad 500 mln zł na sfinansowanie budowy ok. 3 tys. tanich mieszkań czynszowych

Do końca września towarzystwa budownictwa społecznego, spółki gminne i spółdzielnie mieszkaniowe mogą składać wnioski o kredyty na budowę tanich mieszkań czynszowych. To druga edycja programu, w której na inwestorów czeka ponad 540 mln

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź