Kredyt konsolidacyjny – czym tak naprawdę jest?

Kredyt konsolidacyjny – czym tak naprawdę jest?

Konsolidować to, wg słownika języka polskiego, jednoczyć, łączyć, zespalać; umacniać, utrwalać, integrować. I wszystkie te słownikowe definicje doskonale pasują do pojęcia z zakresu ekonomii, czyli do kredytu konsolidacyjnego. Czym tak naprawdę jest ten produkt i czy warto z niego korzystać? Sprawdzamy!

Łączymy długi

Jak sama nazwa wskazuje, produkt bankowy polega na łączeniu kilku kredytów. W życiu bywa i tak, że dotychczasowe zobowiązania finansowe zaczynają za bardzo nam doskwierać. Być może nie do końca przemyślane pożyczki, może niespłacone w terminie karty kredytowe lub limity na kontach – nieważne gdzie leży nasz problem, ważne, że jest sposób, by go rozwiązać. Bo tutaj może pomóc właśnie kredyt konsolidacyjny, który polega na połączeniu wszystkich długów w jeden, dzięki czemu maleje miesięczna rata, a my nie musimy się martwić, że zapomnimy o którejś spłacie.

Jeśli chcemy zdecydować się na taką opcję, powinniśmy uważnie przeanalizować oferty banków i znaleźć taką, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Zwróćmy uwagę na oprocentowanie, na warunki spłat i uważnie przeczytajmy umowę. Tak, by konsolidacja przyniosła nam ulgę, a nie kolejne zmartwienie.

Masa korzyści

W większości przypadków konsolidowanie kredytów jest najlepszym wyjściem z trudnej, finansowej sytuacji. Zbyt duża liczba oddzielnych należności może być ogromnym obciążeniem. Przy okazji scalania zobowiązań zwykle możemy połączyć raty za np. kredyt gotówkowy, kartę kredytową, pożyczkę na samochód lub wsparcie w zakupie mieszkania. Takie zespolenie ma w założeniu sprawić, że raty staną się niższe i, co za tym idzie, łatwiej uda nam się pozbyć zadłużenia.

Atrakcyjną ofertę pozwalającą zespolić m.in. kredyty gotówkowe, ma w swoim portfolio Santander Consumer Bank. Konsolidacja to wiele plusów. Procedura nie wymaga zabezpieczeń i poręczycieli i pozwala nam cieszyć się wygodą, o którą trudno w przypadku wielu różnych powinności finansowych. Nie musimy już pamiętać o różnych ratach – wszystkie one zmieniają się w jedną, niższą, korzystniejszą. Konsolidowanie długów pozwoli nam także poprawić swoją zdolność kredytową i rozłożyć spłatę na dłuższy czas. Oprocentowanie jest tutaj niższe niż przy kredycie gotówkowym na dowolny cel. Żeby dostać taką możliwość, należy udać się do oddziału banku, w którym doradca opowie o produkcie i udzieli wszelkich potrzebnych wyjaśnień.

Jeśli więc zmagamy się z wieloma zobowiązaniami, możemy rozważyć kredyt konsolidacyjny. To dobre rozwiązanie w sytuacji, w której spłaty stają się zbyt dużym obciążeniem dla budżetu, a liczba pożyczek zaczyna nas przerastać. Przemyślane scalenie wszystkich ich w jedną, wygodną i niższą ratę sprawi, że nasz portfel nam podziękuję. Warto jednak pamiętać, by wybierać jedynie sprawdzone, zaufane instytucje finansowe. Tak, by połączenie długów zadziałało na naszą korzyść.

Previous Ministerstwo Finansów stawia wysokie wymagania przed Rzecznikiem Praw Podatnika

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nieterminowe płatności wciąż dużym problemem dla przedsiębiorców

Rynek faktoringowy nadal dynamicznie rośnie, choć w I połowie roku tempo wzrostu było niższe niż w poprzednich latach. Przedsiębiorcy chętnie sięgają po ten sposób radzenia sobie z nieterminowymi płatnościami, bo w tym modelu to

Finanse 0 Comments

70 proc. seniorów otrzymuje świadczenie z ZUS na konto

2,4 mln seniorów pobiera emeryturę w formie gotówki. Coraz więcej emerytów korzysta jednak z rachunków bankowych. Przelew emerytury na konto jest bezpieczny. Banki doceniają emerytów jako klientów i coraz częściej przygotowują ofertę dopasowaną

Wiadomości 0 Comments

Oszczędzający na emeryturę w ramach III filara mogą liczyć na sporą ulgę

Wpłaty na indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego dokonane w danym roku podatkowym można odliczyć od podstawy opodatkowania. Dzięki temu obniży się kwota należnego do zapłacenia podatku. W rozliczeniach za 2017 rok przy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!