Najnowsze ulgi na Internet

Najnowsze ulgi na Internet

Ulga internetowa jest dla wielu gospodarstw domowych świetnym rozwiązaniem i dużym odciążeniem finansowym. W tym roku zmieniły się niektóre zasady jej rozliczania i metody przyznawania.

Obecny rok jest ostatnim, w którym podatnicy mogą odliczać ulgę za Internet. W przyszłym skorzystają z niej tylko ci, którzy wcześniej nie mieli okazji jej wypróbować. Mimo to, możliwe to będzie tylko dwukrotnie.

Ulga będzie zatem dostępna jedynie dla nowych użytkowników Internetu jako forma zachęty do korzystania z tego typu usług. Wciąż wiele domostw nie posiada dostępu do sieci w przyczyn finansowych lub z powodu braku odpowiedniego sprzętu komputerowego.

Zmiany w ustawie budzą wiele wątpliwości i skłaniają do obchodzenia tego typu rozwiązań. Chodzi w szczególności o rodziny, które cyklicznie będą zmieniały płatnika rachunków, aby nadal móc korzystać z ulg. Nie jest to przekroczenie prawa, a jedynie wyjście z trudnej sytuacji.

Zapewne sposób jest jeszcze przynajmniej kilka i każdy z nich może okazać się dobrym rozwiązaniem. Oznacza to, że wprowadzenie reformy jest bezcelowe i nie prognozuje nic dobrego na przyszłość.

 

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Previous Okulary korekcyjne zwolnione z podatku
Next Nowości w sprawie faktur

Może to Ci się spodoba

Ulgi i odliczenia 0 Comments

Ulgi podatkowe dla kredytów mieszkaniowych

Według prawa zawartego w art.26b ust. 1 ustawy o PIT mamy możliwość w szczególnych przypadkach odliczyć od podatku kwoty przeznaczone na spłatę zobowiązań kredytowych zaciągniętych w celach mieszkalnych. Zobowiązanie pieniężne

Ulgi i odliczenia 0 Comments

Kiedy ulga na dziecko zarabiające za granicą?

Zgodnie z ustawą podatkową, prawo do ulgi prorodzinnej przysługuje rodzicom dziecka, które w roku podatkowym nie uzyskało dochodu wyższego niż 3 089zł. A co jeśli dziecko zarabia poza granicami Polski? Zdania

Ulgi i odliczenia 0 Comments

Kiedy możemy skorzystać z ulgi mieszkaniowej w zeznaniu PIT?

Polscy podatnicy maja obowiązek corocznego składania zeznań podatkowych z uwzględnieniem wszelkich dochodów uzyskanych w poprzednim okresie podatkowym. Wypełniając PIT warto zapoznać się z warunkami otrzymania ulgi mieszkaniowej. Jedynym, lecz podstawowym,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź