Od czego zależy cena paczki do Niemiec?

Od czego zależy cena paczki do Niemiec?

Niemcy są najważniejszym partnerem handlowym Polski. Ponadto w kraju tym mieszka niemal 800 tysięcy Polaków. Nie dziwi więc fakt, że codziennie na trasie Polska-Niemcy przewozi się tysiące paczek. Klienci mogą wprost przebierać w ofertach kurierów. Choć wysyłka paczki do Niemiec zasadniczo nie jest droga w porównaniu z innymi krajami, to głównym kryterium  wyboru pozostaje cena. Aby ułatwić wybór jak najtańszej oferty, powstała platforma ParcelABC, która wyszukuje niewykorzystaną przestrzeń u innych przewoźników. To pozwala zaoferować tanie przesyłki do Niemiec. Klienci mogą jednak jeszcze obniżyć koszt przesyłki, dostosowując ofertę do własnych potrzeb. Ile kosztuje wysłanie paczki do Niemiec? Co wpływa na ostateczną cenę wysyłki? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł.

Gabaryty i waga paczki do Niemiec

Koszt przesyłki do Niemiec jest uzależniony przede wszystkim od tego, co zamierzamy wysłać. Im wysyłany towar będzie lżejszy i mniejszy, tym cena będzie niższa. Kluczowy jest tutaj rozmiar paczki, którą należy uprzednio dokładnie zważyć i wymierzyć, gdyż w przypadku niedokładnego pomiaru kurier może odmówić jej przyjęcia. Warto wybrać jak najmniejsze opakowanie, tak by nie pozostawić wolnych przestrzeni wewnątrz. Jeśli mimo wszystko pozostaną jakiekolwiek puste przestrzenie, należy wypełnić je folią bąbelkową, pianką lub innym miękkim materiałem, aby jak najlepiej zabezpieczyć przedmiot. Firmy kurierskie stosują różne limity odnośnie wymiarów i wagi, o czym trzeba pamiętać zwłaszcza wówczas, gdy wysyłamy paczki niestandardowe.

Przesyłka ekspresowa czy ekonomiczna?

Cena paczki do Niemiec zależy także od wybranego trybu dostawy. Wysyłka ekonomiczna jest tańszą opcją, ale wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania. Coraz częściej kurierzy umożliwiają jednak szybszą dostawę za dodatkową opłatą. Przykładowo najtańsza paczka ekspresowa do Niemiec w Parcel ABC kosztuje około 95 złotych netto. Wysłana w ten sposób przesyłka kurierska pojawi się u adresata nawet następnego dnia roboczego, co jest możliwe dzięki transportowi drogą lotniczą.

Dodatkowe ubezpieczenie przesyłki do Niemiec

Obecnie podstawowe, bezpłatne ubezpieczenie oferuje zdecydowana większość kurierów. Często kwota ta jest stosunkowo niewielka i wliczona w cenę usługi. Niektóre firmy oferują dodatkowe zabezpieczenie, za które trzeba już zapłacić. W ParcelABC klienci mogą ubezpieczyć przesyłkę na kwotę do 5000 euro, co jest możliwe dzięki kooperacji z ubezpieczycielami. Warto wiedzieć, że regulamin wielu przewoźników zabrania ubezpieczenia wybranych przedmiotów, dlatego tak ważne jest zapoznanie się z nim przed złożeniem zamówienia.

Odległość od punktu nadania

Na koszt wysyłki zawsze wpływa również odległość, jaka dzieli punkt nadania od miejscowości docelowej. W przypadku przesyłki do Niemiec dystans zazwyczaj nie będzie zbyt duży, ale może zmienić ostateczną kwotę o kilka, kilkanaście złotych. Większa odległość oznacza dla firmy kurierskiej większy wydatek ze względu na zwiększone zużycie paliwa. Czasem powstaje również problem logistyczny, gdyż paczka może być przewożona różnymi środkami transportu. Warto także pamiętać, że cena wysyłki z Polski do Niemiec nie jest dokładnie taka sama, jak w odwrotnym kierunku. Na zachodnim rynku koszt takich usług jest zazwyczaj wyższy. W przypadku wysyłki z terytorium naszego zachodniego sąsiada cena jest o około 20-30 złotych wyższa niż podczas nadania przesyłki z Polski.

Cło i podatek w UE

W związku z tym, że Niemcy i Polska należą do UE oraz unii celnej, towary przesyłane między tymi krajami nie wymagają oclenia czy dodatkowego opodatkowania. Nie trzeba również dołączać żadnych deklaracji celnych. Do załączania jakichkolwiek dokumentów zobowiązane mogą być tylko firmy zajmujące się eksportem. Konieczność oclenia towaru oraz opłacenia podatku powstaje dopiero wtedy, gdy paczka przekracza granicę Unii Europejskiej.

Previous Jak skorzystać ze zwolnień podatkowych na Wielkanoc?
Next 80 proc. polskich firm ma problem z przeterminowanymi płatnościami

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 7 komentarzy

Zintegrowane systemy zarządzania w Twojej firmie

Firmy nieustannie poszukują sposobów umożliwiających im bycie przynajmniej krok przed konkurencją. Inwestują w najnowsze rozwiązania technologiczne, programistyczne, w zasoby ludzkie, a także działania pozwalające im podkreślić wysoką jakość oferowanych usług

Wiadomości 0 Comments

Twitter to istotne źródło informacji dla 90 proc. polskich dziennikarzy

Dziennikarze w Polsce chętnie wykorzystują Twittera jako źródło informacji – wynika z badania „Komunikacja w 140 znakach”. Obserwują w tym medium społecznościowym również firmy i osoby odpowiedzialne za ich komunikację. Jednak zdaniem ponad 70 proc.

Wiadomości 0 Comments

Do końca 2018 roku rynek przesyłek kurierskich w Polsce będzie wart 6,4 mld zł

Handel internetowy jest głównym motorem napędzającym branżę kurierską. Do rozwoju przyczyniają się także rosnący handel międzynarodowy i dobra sytuacja gospodarcza w Polsce. Eksperci prognozują, że do końca przyszłego roku rynek przesyłek kurierskich urośnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź