Ranking kredytów gotówkowych — najlepsze oferty wybierane przez klientów w 2020 roku

Ranking kredytów gotówkowych — najlepsze oferty wybierane przez klientów w 2020 roku

Kredyt gotówkowy to jedno z najczęściej wybieranych zobowiązań przez Polaków. Możemy zaciągnąć go w każdym banku na dowolny cel, przy czym nie musimy dokumentować wydatków, na pokrycie których bierzemy taką pożyczkę. Jednak u wielu konsumentów, którzy chcą wnioskować o kredyt, powstaje ważne pytanie.

Na jaką ofertę się zdecydować, aby nie zaburzyła znacznie naszego budżetu? Z pomocą przychodzi ranking kredytów gotówkowych (https://www.totalmoney.pl/ranking-kredytow-gotowkowych), który wskaże nam najrozsądniejszą drogę.

Ranking kredytów gotówkowych — co to takiego?

Jak powszechnie wiadomo, ranking jest zestawieniem najlepszych produktów lub usług w danym okresie. Korzystając z takiej listy, możemy dowiedzieć się np. jakie oferty bankowe są najatrakcyjniejsze na sezon wiosenny czy letni lub na konkretny rok. Ranking kredytów gotówkowych jest przygotowywany przez specjalistów finansowych, którzy w pierwszej kolejności analizują dostępne produkty bankowe, a następnie układają je w kolejności od najkorzystniejszej do najmniej korzystnej oferty. Dzięki temu konsument, który zastanawia się, jaki kredyt bankowy wybrać, nie musi samodzielnie przeszukiwać sieci w celu weryfikacji usług. Niekonieczne jest także wykonywanie wyliczeń oraz szacowanie, jak wysokie koszty przyjdzie nam ponosić w związku z zaciągnięciem takiej pożyczki. Ranking kredytów gotówkowych wyświetla nam bowiem wszelkie szczegółowe informacje o wysokościach opłat. Są to: oprocentowanie, wysokość procentowa RRSO, prowizja banku, wysokość miesięcznej raty itp.

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Przeglądając ranking kredytów gotówkowych, w wielu przypadkach otrzymujemy także informacje o tym, kto może ubiegać się o zobowiązanie. Warto wiedzieć, że instytucje bankowe zupełnie inaczej podchodzą do weryfikacji klientów niż parabanki. Oznacza to, że kredyt nie jest dostępny dla każdego zainteresowanego i aby móc o niego wnioskować, należy spełnić kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim musimy mieć ukończony 18 rok życia oraz posiadać obywatelstwo polskie. Nie bez znaczenia pozostaje także mieszkanie na terenie kraju, posiadanie ważnego dokumentu tożsamości oraz konta w jednym z polskich banków. Spełniając powyższe, możemy rozpocząć proces wnioskowania o kredyt gotówkowy.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Ranking kredytów gotówkowych pozwoli nam podjąć rozsądną decyzję w związku z wyborem opłacalnej oferty. Korzystając z takiego zestawienia, otrzymujemy listę kilku banków z dostępnymi usługami. W takiej sytuacji najrozsądniej byłoby skorzystać z pierwszej na liście pozycji, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie spełnić narzucone warunki. Warto więc spokojnie przeanalizować zestawienie, aby dowiedzieć się, który kredyt gotówkowy jest możliwy do zaciągnięcia w naszym przypadku. Musimy zwrócić tutaj uwagę przede wszystkim na wysokość RRSO, gdyż jest to najważniejszy czynnik determinujący wysokość kosztów, które poniesiemy. Najlepszy kredyt gotówkowy to oczywiście zobowiązanie, które nie zaburzy znacznie naszego budżetu. Jednak dla każdego konsumenta, najkorzystniejsza może okazać się inna oferta. Z tego powodu klient powinien indywidualnie dopasować kredyt do swoich potrzeb. Dla jednej osoby najlepszy kredyt to ten, który jest najtańszy, dla innej zaś produkt, który jest łatwo dostępny i szybko możemy go zaciągnąć.

Ranking kredytów gotówkowych w 2020 r. Jakie oferty wybierali klienci?

1. Citi Handlowy — Pożyczka Gotówkowa online dla Nowych Klientów

— RRSO: 9,35%

— Oprocentowanie: 7,49% (zmienne)

— Prowizja banku: 2,90%-6,50% w zależności od okresu kredytowania

— Miesięczna rata: 497,51 zł

— Kwota do spłaty: 23 880,28 zł

— Liczba rat: 48

— Ubezpieczenie kredytu: nieobowiązkowe

2. Santander Bank Polska — Kredyt gotówkowy

— RRSO: 10,73%

— Oprocentowanie: 7,84 % (do 24 miesięcy stałe, powyżej 24 miesięcy zmienne)

— Prowizja banku: od 0% do 9,99%

— Miesięczna rata: 509,64 zł

— Kwota do spłaty: 24 462,50 zł

— Liczba rat: 48

— Ubezpieczenie kredytu: nieobowiązkowe

3. Bank BNP Paribas — Kredyt gotówkowy

— RRSO: 13,85%

— Oprocentowanie: 8,00%

— Prowizja banku: przy skorzystaniu z ubezpieczenia 0,00%, bez ubezpieczenia 10%

— Miesięczna rata: 537,08 zł

— Kwota do spłaty: 25 780,05 zł

— Liczba rat: 48

— Ubezpieczenie kredytu: nieobowiązkowe

4. Alior Bank — Pożyczka z Mikrokosztami

— RRSO: 16,48%

— Prowizja banku: od 10,90%

— Miesięczna rata: 560,36 zł

— Kwota do spłaty: 26 897,22 zł

— Liczba rat: 48

— Ubezpieczenie kredytu: nieobowiązkowe

Jak sprawdzić jaki kredyt gotówkowy mogę zaciągnąć?

Wielu konsumentów zastanawia się, jak wysoki kredyt gotówkowy im przysługuje. Na to, ile środków otrzymamy, wpływa nasz zdolność kredytowa. Jej wysokość nie jest jednak uzależniona wyłącznie od naszych zarobków, jak mylnie przyjęto. Oczywiście instytucje bankowe biorą pod uwagę rodzaj i wysokość dochodów, które otrzymujemy. Największe szanse na wysoki kredyt mają osoby, które pracują na pełen etat lub od dawna prowadzą własną działalność, która przynosi zysk. Nie oznacza to jednak, że konsumenci wykonujący pracę na umowę zlecenie lub emeryci, nie mają szans na otrzymanie pożyczki.

Na naszą zdolność kredytową wpływają następujące czynniki:

— Rodzaj zatrudnienia i wysokość dochodów

— Liczba osób w gospodarstwie domowym

— Wysokość regularnych wydatków

— Inne zobowiązania, które aktualnie spłacamy

— Historia kredytowa w BIK

Warto zwrócić uwagę na ostatni element. Historia kredytowa zawiera informacje o wszystkich zaciągniętych przez nas zobowiązaniach. Nie są to wyłącznie kredyty i pożyczki bankowe, ale także chwilówki z parabanków, czy też produkty zakupione na raty. Na jej ocenę (czyli tzw. scoring BIK) wpływa terminowość w uiszczaniu rat oraz zadłużenia. Jeśli posiadamy opóźnienia w spłacie zobowiązania lub mamy długi, bank nie udzieli nam kredytu lub otrzymamy małą pożyczkę.

Previous Tłumaczenia przysięgłe - Zdalne tłumaczenie dokumentów
Next Usługi księgowe - Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Działalność gospodarczą można już zarejestrować przez telefon

Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon. W trakcie rozmowy konsultant przyjmuje niezbędne dane i wypełnia wniosek, a procedurę można zakończyć, składając podpis przez internet lub w urzędzie gminy. Pod

Finanse 0 Comments

Wyniki gospodarcze napędzają branżę leasingową

Polska branża leasingowa odnotowała historyczne wyniki w pierwszym półroczu 2017. W tym czasie dynamika wzrostu branży przekroczyła 11 proc. rdr., a firmy leasingowe udzieliły finansowania w wysokości 31,8 mld zł. W leasingu

Wiadomości 0 Comments

Aplikacje mobilne ułatwiają szukanie pracy

Technologie mobilne ułatwiają szukanie nowej pracy. Dzięki aplikacjom dla kandydatów firmy mogą kierować do nich sprofilowane oferty pracy. Z drugiej strony kandydaci mogą nimi wygodnie zarządzać i błyskawicznie aplikować na wybrane propozycje.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź