Skuteczna reklama na Facebooku – dlaczego warto?

Skuteczna reklama na Facebooku – dlaczego warto?

Reklama na Facebooku to tak naprawdę najważniejsza rzecz, jakiej trzeba się podjąć, by pokazać siebie, swoje produkty, czy własną markę. Mówiąc wprost – skuteczna reklama w Social Mediach zwiększa zasięgi, a co za tym idzie poszerza grono naszych odbiorców, co w konsekwencji daje reklamę naszym produktom, na którym nam tak naprawdę zależy.

Grupy docelowe – gdzie atakować?

Innowacyjnych środków masowego przekazu jest bardzo dużo. Między innymi YouTube, Instagram, Facebook czy Twitter.

Facebook – Powoli odchodzi do lamusa, aczkolwiek nadal jest on używany najczęściej w całych mediach społecznościowych. Nowocześni influencerzy nie tolerują tego portalu, ponieważ twierdzą, że ucina zasięgi a po za tym ich znajomi z branży przeszli na Instagrama. Właśnie z Facebooka wywodzi się tak popularny Messenger, z którego korzystają praktycznie wszyscy. Niektórzy nawet twierdzą, że gdyby nie ten program, to na Facebooka nawet by nie wchodzili. Na tej platformie możemy bardzo precyzyjnie pokazywać swoje zachowanie, wiek, humor oraz zainteresowania. Ogólnie rzecz biorąc, Facebook jest klasyką gatunku a portal ten zna każdy.

Szkolenie Facebook


Instagram – Stara się przejąć kontrolę nad Social Mediami i staje się jednym z najbardziej popularnych portali społecznościowych na świecie. Dzięki Instagramowi możemy pokazywać się z jak najlepszej strony wizualnej. Moda, zdrowy tryb życia, markowe ubrania, szybkie samochody, celebryci, piękne dziewczyny i przystojni mężczyźni oraz niesamowite krajobrazy – to słowa opisujące Instagram. Wszechobecne piękno – nie zawsze prawdziwe, ale bardzo często ukazane na zdjęciach w niesamowity sposób. Z tej platformy najchętniej korzystają młodzi ludzie, znane marki, celebryci oraz sportowcy.


Twitter – Posiada specyficzne grono odbiorców. Politycy, dziennikarze, branża marketingowa, czy komunikacja między znanymi ludźmi, a większym gronem osób. Charakteryzuje się tym, że post może mieć maksymalnie 140 znaków, a ludzie informowani w nich są o codziennych wydarzeniach ze świata. Treści charakteryzują się merytoryką oraz sensem, a sam portal używany jest przez dojrzałe osoby, które mają coś ważnego do powiedzenia.


YouTube – Portal, który łączy posiadaczy wszystkich innych portali społecznościowych, służący głównie do zamieszczania filmików o różnych treściach.

To, w jakie grupy ludzi będziemy celować zależy już tylko i wyłącznie od nas. Wiadomo, że z obszernymi opisami z modą nie pójdziemy na Twittera, a z długimi filmikami na Instagrama. Wielu ludzi zadaje pytanie, gdzie atakować, by pozyskać najszersze grono fanów i sprzedać swój produkt? W tym wypadku trzeba odpowiedzieć sobie raczej na pytanie, gdzie nie atakować, by nie tracić sił?


Oczywiste jest, że gdy mamy produkt kosztujący bardzo dużo – nie idziemy do ubogich dzielnic i nie przekonujemy tych ludzi, jakie to jest innowacyjne, ponieważ oni i tak tego nie kupią. Prawdopodobnie na rzecz, którą im zaoferujemy będą musieli pracować przez dwa miesiące nie płacąc rachunków, co mija się totalnie z celem. Raczej musimy pomyśleć, gdzie nie atakować, by nie tracić sił, ponieważ grup docelowych którym możemy sprzedać nasz produkt jest o wiele więcej, niż tych, którym go sprzedać nie możemy.

Reklama dźwignią handlu – ile trzeba poświęcić, by zaczęło wychodzić?

Bardzo często nie wiemy, jak zabrać się za odpowiednią reklamę oraz ile poświęcić, by zaczęło wychodzić. Ile to kosztuje i czy w ogóle się opłaca? Jak dobrze wiemy – samemu bardzo ciężko wcielić się w rolę eksperta w każdym aspekcie naszego życia. Całe szczęście od skutecznej reklamy na Facebooku mamy fachowców, którzy po wypełnieniu krótkiego formularza skontaktują się z Tobą w ciągu 48 godzin i odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania, gdyż zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest mistrzem skutecznej reklamy, więc zrobimy to za Ciebie. Wejdź i się przekonaj: https://socialelite.pl/reklama-na-facebook/

Nie można jednak ukryć, że trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jeśli reklama jest dobrze zrobiona – do odbiorców trafia w stosunkowo krótkim czasie, aczkolwiek jest to proces stopniowy. Nie ma określonej granicy czasowej, kiedy reklama będzie udana. Tak naprawdę działa ona od pierwszego odbiorcy. To zależy tylko i wyłącznie od nas, kiedy uznamy, że to wyszło. Musimy ustalić sobie cel, ilość odbiorców oraz zasięgi jakie nas satysfakcjonują.

Podsumowanie

Miej na uwadze, że skuteczna reklama na Facebooku, to coś więcej, niż pokazanie Twojej marki w jak najlepszy sposób. Zwiększenie zasięgów na Twoim profilu to pokazanie Ciebie w jak najlepszy sposób. Nigdy nie pozwól, by robiła to osoba, która się na tym nie zna. Zaufaj specjalistom.

Previous Sprawa rozwodowa – od czego zacząć i o czym pamiętać?
Next Ulga na badania i rozwój pozytywnie oceniana przez firmy, choć wciąż mało popularna

Może to Ci się spodoba

Finanse 0 Comments

Osoby pracujące w kilku państwach nabywają prawo do emerytury w każdym z nich

Przepisy unijne i dwustronne umowy między Polską a innymi państwami pozwalają osobom, które pracowały w kilku krajach, nabyć prawa do emerytury w każdym z nich. W ubiegłym roku do ZUS wpłynęło 111,6 tys. wniosków

Wiadomości 0 Comments

Polskie banki dobrze sobie radzą na tle europejskich. Muszą jednak szukać dalszych oszczędności

Banki działające w Polsce są beneficjentami dobrej sytuacji w gospodarce, ale szukanie oszczędności będzie w kolejnych latach jednym z największych wyzwań stojących przed nimi – wskazują eksperci A.T. Kearney. W ubiegłym roku w sektorze koszty

Wiadomości 0 Comments

Do końca lipca ubezpieczeni mogą wskazać, gdzie mają być przekazywane ich składki emerytalne

Od kwietnia otwarte jest okienko transferowe pozwalające na podjęcie decyzji o przekazywaniu części składki emerytalnej do OFE lub pozostawienie całości w ZUS. W 2014 roku OFE wybrało 2,5 mln osób. – Pierwsze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź