Udogodnienia podatkowe dla krwiodawcy

Udogodnienia podatkowe dla krwiodawcy

Wedle obowiązującego prawa wszyscy honorowi krwiodawcy mają przywilej skorzystania z ulgi podatkowej. Jest to świetne zadośćuczynienie dla oddających krew i mobilizacja dla wszystkich innych. Już kilka lat temu Ministerstwo Finansów ustaliło przysługującą kwotę ulgi. Jaka to kwota i czy rzeczywiście się opłaca?

Zgodnie z przepisami ustalono, że jeden litr krwi kosztuje około 130 zł. Okazuje się jednak, że z ulg mogą skorzystać również dawcy innych cennych składników, między innymi płytki krwi, szpik kostny, osocze, płyny surowicze.

Cała ustawa wprowadzona została ponad sześć lat temu i funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Prawo dokładnie określa kryteria przyznawania ulgi. O takie przywileje mogą ubiegać się kobiety, które oddają 5 l krwi oraz panowie, którzy przekazują minimum sześć litrów krwi lub innego materiału.

Sumy do potrącenia od podatku są proporcjonalne do ilości oddanej krwi. W związku z tym jeśli jeden litr wart jest 130 zł, to połowę wycenić trzeba na 65 zł. Postępując według takiej zasady łatwo przeliczyć niezbędny do zapłaty podatek.

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Previous Jaką formę amortyzacji jachtu wybrać?
Next Co zrobić, aby przywrócić termin?

Może to Ci się spodoba

PCC i inne podatki 0 Comments

Dom za granicą z ulgą podatkową

Sprzedając mieszkanie lub dom, spadkobierca musi liczyć się z tym, że zapłaci podatek w wysokości 19% od uzyskanej kwoty pomniejszonej o nakłady zwiększające wartość sprzedawanego majątku oraz kwotę zapłaconego podatku

Kupiłeś dom we Francji? Sprawdź czy należy Ci się ulga

Podatnik, który sprzeda odziedziczone w spadku mieszkanie nie musi płacić podatku PIT jeśli nabędzie nieruchomość, w której zamieszka. Taka ulga obejmuje również tych, którzy zakupią dom za granicą. Jakie warunki

Kiedy małżeństwo odliczy ulgę podatkową od darowizn?

Akcje reklamowe namawiają nas do odliczania 1% podatku na organizacje dobroczynne. Niektórzy z nas przelewają większe kwoty niosące pomoc najbiedniejszym. Gdy rozliczamy się w małżeństwie warto takie sumy przekazywać ze

1 Comment

  1. Tasior
    15 września, 15:50 Reply
    Bardzo podoba mi się pomysł ulg podatkowych dla krwiodawców. Jest to pewnego rodzaju nagroda, którą mogą dostać osoby ratujące innym życie. Może tym sposobem będzie ich więcej.

Zostaw odpowiedź