W jakie kryptowaluty warto zainwestować w 2020 roku?

W jakie kryptowaluty warto zainwestować w 2020 roku?

Nowe projekty blockchain wciąż przyciągają entuzjastów. Bardzo często spotykamy się z prywatnymi emisjami lub projektami, które posiadają wcześniej określoną grupę inwestorów. Opcje dostępne dla wszystkich inwestorów znajdziemy na popularnych giełdach. Zespoły specjalistów oceniają, które projekty są bezpieczne i posiadają potencjał do generowania zysków.

W jakie kryptowaluty warto zainwestować w 2020 roku?

Trudno ocenić, które z tokenów utrzymają się na szczycie pod względem kapitalizacji. Te, które teraz pewnie idą w górę, mogą szybko spaść w dół. W tym artykule skupimy się na opcjach z największym potencjałem na rynku kryptowalut.

Bitcoin

Najważniejsza kryptowaluta na świecie cały czas powiększa swój potencjał. Przez 10 lat istnienia projekt dokonał zadziwiających postępów. W tym momencie kryptowalutą interesują się inwestorzy instytucjonalni, duże firmy finansowe oraz największe platformy. CME planuje również wprowadzić nowe opcje na Bitcoin w pierwszym kwartale przyszłego roku. Eksperci przypuszczają, że mogą one zyskać dużą popularność wśród traderów z Azji.

Ethereum

Według analityków w przyszłym roku będziemy świadkami pozytywnej zmiany dla łańcucha Ethereum. Ekosystem jest bardziej dojrzały i lepiej umiejscowiony niż we wcześniejszych latach. Istnieją plany rozwijania kolejnych instrumentów opartych na kryptowalucie. Eksperci uważają, że kontrakty terminowe Ethereum niebawem przyciągną inwestorów instytucjonalnych.

Ren

Ren to kryptowaluta, która wyróżnia się spośród innych. Opcja pozwala na połączenie różnych kryptowalut i wymianę tokenów. Projekt zapewnia wysoki poziom poufności. Dystrybucja zaszyfrowanych danych nie pozwala na ich odkodowanie oraz przejmowanie. Twórcy Ren wykorzystali sprawdzone mechanizmy blockchain i połączyli je ze skryptami opartymi na dyskrecji. Nawet maszyny, które przetwarzają dane mają utrudniony dostęp do informacji.

Elrond

Elrond (w skrócie ERD) to projekt, który ma za zadanie zwiększać wydajność. Zamiast Proof of Work twórcy wykorzystali Secure Proof of Stake. Ponadto zdecydowano się na uproszczenie blockchaina i zapisano na nim wyłącznie najważniejsze dane. Projekt jest bardzo ambitny i pozwala na łączenie platform. Jeśli chodzi o zastosowanie ERD, to projekt ma duży potencjał w sferze finansów, procesów IT oraz nieruchomości.

W który z projektów nie opłaca się inwestować w 2020 roku?

Doszły do nas informacje, że jedną z najbardziej ryzykownych opcji w przyszłym roku będzie Ripple. Analizy pokazują, że wartość waluty może spaść nawet do zera w pierwszym kwartale 2020 roku.

Jeśli zastanawiasz się, w jakie projekty warto zainwestować, na samym początku przemyśl własną strategię. Wybierz taką drogę inwestowania, którą łatwo wprowadzić w życie. Jeśli chcesz ocenić potencjał danej kryptowaluty, zagłąb się w szczegóły danego projektu. Spróbuj zdobyć informacje na temat kapitału i szanse na przejęcie rynku. Sprawdź kto jest twórcą, kto inwestorem oraz czy wokół projektu gromadzi społeczność.

Jak zwiększyć swoje szanse na zyski w 2020 roku?

Skorzystaj z kryptobota

Wybór odpowiedniej kryptowaluty to dopiero połowa sukcesu. Musisz zastosować odpowiednią strategię, wiedzieć kiedy kupić i sprzedać swoje aktywa. Jednym z ciekawych sposobów na zwiększenie szans na zyski, jest skorzystanie z kryptobota. Oprogramowanie działa przez 24 godziny na dobę. Specjalny algorytm monitoruje zmiany cen na rynku, a robot podejmuje najlepsze decyzje w Twoim interesie. Ponadto możesz dostosować własne ustawienia zgodne z Twoją strategią inwestycyjną. Jednym z częściej polecanych oprogramowań tego typu jest Crypto Revolt. 

Wybierz sprawdzoną i bezpieczną giełdę

Najprostsza droga do zarabiania na kryptowalutach to kupowanie monet, kiedy ich ceny spadną oraz odsprzedawanie, kiedy zdrożeją. Polecamy polskie giełdy, które pozwolą Ci na zakup bitcoinów za złotówki. Później możesz przejść do kolejnych inwestycji. Jeśli nie stać Cię na zakup dużej ilości waluty, możesz wykorzystać dźwignię często oferowaną przez giełdy. Jeśli posiadasz już większe doświadczenie możesz spróbować również metody arbitrażu. W praktyce oznacza to kupowanie waluty na jednej giełdzie i sprzedawanie drożej na drugiej. Ta metoda wymaga połączenia różnych umiejętności. Musisz sprawnie oceniać, które transakcje są dla Ciebie opłacalne biorąc pod uwagę koszty transakcji i inne wytyczne.

Znajdź brokera kryptowalut

Jeśli chcesz wybrać brokera, upewnij się, że masz do czynienia z regulowanym podmiotem. Dostawca powinien gwarantować bezpieczeństwo danych oraz środków. Usługi brokera mają znacznie zwiększać Twoje szanse na rynku kryptowalut. Przyjrzyj się platformie inwestycyjnej oraz narzędziom handlowym. Jeśli dopiero zdobywasz doświadczenie, świetnym rozwiązaniem będzie konto demo lub zabezpieczenie pierwszych transakcji.

Handel CFD

Handel w oparciu o kontrakty różnicowe to metoda dla osób zaawansowanych w handlu. Ta opcja wiąże się z dużym ryzykiem, ale cieszy się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Nie kupujesz bezpośrednio waluty cyfrowej, ale inwestujesz w możliwą zmianę ceny. Jeśli wartość waluty zmieni się w oczekiwanym przez Ciebie kierunku, zyski trafiają na Twoje konto.

Previous Nowe rozwiązania prawne dla biznesu mają służyć rozwojowi gospodarki, a nie bogaceniu się jednej korporacji
Next Szybka pożyczka - jak bezpiecznie pożyczyć pieniądze?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rynek ubezpieczeniowy szykuje się do wprowadzenia nowych przepisów

W lutym 2018 roku państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą wprowadzić w życie dyrektywę o dystrybucji ubezpieczeń. Nakłada ona nowe obowiązki na pośredników ubezpieczeniowych. Będą oni musieli badać potrzeby klienta i dopasować do nich

Wiadomości 0 Comments

Prawie 2,5 mln Polaków ulokowała oszczędności w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych

Wartość kapitału zgromadzonego przez Polaków w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych wyniosła przeszło 55 mld zł i była ponad 25 razy większa niż w tzw. trzecim filarze emerytalnym. Swoje oszczędności w tego typu funduszach gromadzi prawie 2,5

Wiadomości 0 Comments

Poprawia się sytuacja w segmencie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Po pogorszeniu nastrojów w sektorze MŚP w I kwartale roku teraz widać ich znaczącą poprawę – wynika z Barometru EFL. Bardziej optymistyczne są prognozy dotyczące sprzedaży produktów i usług. Statystyki GUS pokazują też, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź