W jakim celu powstały przelewy telefoniczne?

W jakim celu powstały przelewy telefoniczne?

Osoby starsze zazwyczaj mają problemy z załatwianiem najprostszych spraw. Opłacenie rachunków lub zrobienie zakupów są bardzo stresujące. W związku z tym z pomocą przychodzi przelew telefoniczny. Na czym polega i czy rzeczywiście jest tak przydatny?

Aby wykonać taki przelew wystarczy mieć telefon oraz rachunek bankowy. Reszta formalności jest bardzo prosta i do przepracowania w kilka chwil. To zdecydowanie wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala oszczędzać na czasie i pieniądzach.

W ostatnim czasie ceny przelewów zdecydowanie poszły w górę. Już za normalne przekazanie środków trzeba dopłacić nawet 5 zł. W przypadku płatności telefonicznych koszty są dużo niższe i wynoszą najczęściej tylko złotówkę.

Przekaz telefoniczny może nastąpić, jeśli właściciel konta dodzwoni się na infolinię banku i po wstępnej weryfikacje wykona konkretne operacje, np. opłata za prąd, gaz i inne. Jest to świetne rozwiązanie także dla chorych lub przebywających daleko od siedziby lub bez dostępu do internetu.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?
Next Czy usługi księgowe może proponować każdy?

Może to Ci się spodoba

Finanse 0 Comments

Frank niedobry, złoty też niebezpieczny

Medialna burza wokół zagrożenia dla posiadaczy kredytów we frankach przez wzrost kursu tej waluty stanowi dobrą okazję do spojrzenia na ryzyko w szerszym aspekcie. Pojawia się ono także w obecnych

Finanse 0 Comments

Po co stosuje się umowy faktoringowe?

Kryzys ekonomiczny i problemy gospodarcze spowodowały, że coraz więcej firm zaciąga pożyczki i ma pokaźne długi. W wielu sytuacjach oddanie należności od upadającego wspólnika jest praktycznie niemożliwe. Dlatego też otwarto

Finanse 0 Comments

Polacy najczęściej odkładają pieniądze na kontach oszczędnościowych

57 proc. oszczędzających Polaków odkłada zebrane nadwyżki finansowe na kontach oszczędnościowych. Jak pokazały badania „Zachowania finansowe Polaków”, zrealizowane we wrześniu 2014 roku przez Instytut Millward Brown na zlecenie Getin Banku,

1 Comment

  1. tęcza
    15 grudnia, 19:38 Reply
    A czy takie przelewy telefoniczne są w ogóle bezpieczne? Bo nie wydaje mi się, muszą być też jakieś ryzyka, jakieś oszustwa.

Zostaw odpowiedź