Wybór zaufanego partnera finansowego w kilku krokach. Przewodnik.

Wybór zaufanego partnera finansowego w kilku krokach. Przewodnik.

Pożyczka ratalna wbrew powszechnej opinii to rozwiązanie zarówno atrakcyjne finansowo, jak i bezpieczne. Czym się kierować przy wyborze partnera finansowego i na co zwrócić uwagę przed zawarciem umowy?

Klient pod ochroną

Po fali licznych nadużyć, które generowały nieuczciwie i funkcjonujące na granicy prawa, podmioty z tzw. szarej strefy, w 2016 roku została znowelizowana ustawa o kredycie konsumenckim. Dalsze obostrzenia, mające na celu ochronię klientów zostały wprowadzone w 2017 roku. Ustawodawca wprowadził szczegółowe uregulowania prawne, które dotyczyły maksymalnej wysokości oprocentowania pożyczki, maksymalnej wysokości pozaodsetkowych kosztów, czyli wszystkich opłat, prowizji i kosztów, naliczanych konsumentowi w związku z zawartą umową pożyczki z wyłączeniem odsetek nominalnych itp. Ta poprawa pozycji pożyczkobiorców, przez ograniczenie kosztów pożyczek, dała asumpt także do zmian wprowadzanych przez same instytucje finansowe. Jednak mimo wprowadzenia różnego rodzaju ograniczen mających uchronić konsumentów przed problemami, wiele firm nie stosuje się do tych przypisów i próbuje je omijać. Takie podmioty zostają wpisane przez Komisję Nadzoru Finansowego na listę ostrzeżeń publicznych. I dlatego, zanim przejdziemy do przeanalizowania ofert, warto sprawdzić, czy interesujący nasz partner finansowy nie znajduje się w wykazie KNF.

Jasne i proste warunki

Ustawodawca wraz z wprowadzeniem przepisów eliminujących praktyki rażąco krzywdzące klientów zobowiązał firmy pożyczkowe do informowania klientów o całkowitych kosztach pożyczki i wysokości jej oprocentowania. Informacja o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania (RRSO) dla całkowitej kwoty pożyczki musi być przedstawiona klientowi przed podpisaniem umowy. Także w celu wyeliminowania niejasności, konsument musi znać wszystkie dodatkowe opłaty i ich wysokość. Jasne i proste warunki to podstawa podjęcia słusznej decyzji. Warto szukać takich firm, które pozwalają samodzielnie wybrać kwotę pożyczki i ilość rat, czyli dostosować parametry pożyczki do własnych potrzeb. Wiele sprawdzonych firm, obecnych na rynku już od kilku lat, takich jak choćby SuperGrosz oferuje swoim klientom prosty i funkcjonalny kalkulator pożyczek. Klient po zaznaczeniu wysokości interesującej go kwoty i po określeniu czasu spłaty może zobaczyć wysokość poszczególnych rat.

Łatwo i wygodnie

Obecnie większość firm pożyczkowych swoje usługi oferuje w sieci, dzięki czemu klienci mogą pozyskać potrzebne środki bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności. To dość duże ułatwienie, ponieważ cały proces jest łatwy do przebrnięcia dla przeciętnego internauty i trwa zaledwie kilka minut. To znaczy, że cała procedura odbywa się online, a klient środki może mieć na swoim koncie już po kilkunastu minutach. Możliwe jest to dzięki szybkiej weryfikacji i pełnej automatyzacji procesu udzielania pożyczek.  Jeśli zależy nam na czasie, to warto zajrzeć do sieci i poszukać firmy, która oferuje taki sposób udzielania pożyczek.

Bezpieczeństwo

Pożyczki ratalne online to innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku finansowym, które zyskuje coraz większą popularność wśród klientów. Nie trzeba się obawiać, ponieważ większość firm pożyczkowych wykorzystuje nowoczesne technologie zapewniające bezpieczeństwo transakcji. Jeśli chcemy spać spokojnie, to warto wybrać firmę, która zapewni nam ochronę naszych danych osobowych, tak, aby nie wpadły w niepowołane ręce. Takim pewnym partnerem jest choćby SuperGrosz. Właściciele tej firmy zdają sobie sprawę, że to ważny aspekt dla klientów, brany pod uwagę przy wyborze partnera finansowego, dlatego nieustannie inwestują w systemy zabezpieczeń, aby uchronić klientów przed oszustami.

Podsumowanie

Pożyczka ratalna online to doskonały sposób na rozwiązanie problemów finansowych. Jeśli jednak nie chcemy wpaść w kolejne, warto rozważnie podejść do wyboru firmy pożyczkowej i przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić, czy firma nie znajduje się w wykazie KNF na liście ostrzeżeń publicznych, czy oferuje jasne warunki, czy pozwala dostosować parametry do własnych potrzeb, i w końcu czy zapewnia nie tylko komfort i wysoką jakość obsługi klienta (możliwość uzyskania pożyczko online), ale także ochronę danych osobowych.

Previous BGK: Budżet bez deficytu w 2020 roku będzie trudny, ale możliwy do realizacji
Next Zerowy deficyt oznacza, że nie zwiększamy długu publicznego

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dwustronne umowy międzynarodowe pozwalają otrzymywać dwie emerytury

Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego sięga poza granice Unii Europejskiej. Dwustronne umowy między Polską a innymi krajami pozwalają nabyć prawa do świadczenia w przypadku pracy w innym państwie. Obecnie ZUS wypłaca 13 tys. takich

Wiadomości 0 Comments

Akcje promocyjne i konkursy wiążą się z obowiązkami podatkowymi

Konkursy i promocje pomagają budować markę i pozyskiwać nowych klientów, dlatego firmy coraz chętniej z nich korzystają. Muszą jednak pamiętać o obowiązkach podatkowych, jakie się z takimi akcjami wiążą. Wątpliwości przedsiębiorców dotyczą m.in. możliwości zaliczenia

Wiadomości 0 Comments

Polityka pieniężna przestała być nudna

Choć przed zbliżającym się posiedzeniem Rady Polityki Pieniężnej jest niemal pewne, że dojdzie do obniżki stóp procentowych, nie oznacza to, że wiadomo jaka będzie jej skala. Co więcej, nie ma

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź