Choroba Dupuytrena – ortopeda Wrocław

Choroba Dupuytrena – ortopeda Wrocław

Choroba Dupuytrena jest schorzeniem z dziedziny ortopeda Wrocław, które dotyka dużą liczbę osób na całym świecie. Przypadłość ta jest poważnym problemem, szczególnie dla osób w wieku powyżej 40 lat. Choroba Dupuytrena powoduje, że skóra na dłoniach oraz palcach staje się sztywna i zaczyna tworzyć guzki lub zwłóknienia. W niektórych przypadkach choroba może prowadzić do całkowitego zaniku funkcji palców dłoni.

Ortopeda Wrocław – przyczyny choroby Dupuytrena

Choroba Dupuytrena, inaczej zwana przykurczem Dupuytrena przez specjalistów ortopedia Wrocław, ma wiele przyczyn. Są one najczęściej związane z wiekiem, genetyką lub chorobami takimi jak cukrzyca lub zapalenie stawów. Nie bez znaczenia pozostają przeciążenia mięśni, więzadeł i ścięgien w obrębie dłoni, na które najbardziej narażeni są pracownicy fizyczni. Ponadto powodami tej choroby mogą być również czynniki środowiskowe, takie jak narażenie na urazy lub zanieczyszczone środowisko.

Schorzeniu towarzyszą przykurcze palców serdecznego oraz małego w stawach śródręczno-paliczkowych i międzypaliczkowych bliższych.W zależności od stopnia zaawansowania choroby, palce przyjmują pozycję zgięciową i ich wyprost staje się coraz bardziej ograniczony.

Ze względu na stopień zaawansowania wyróżniamy IV-stopniową klasyfikację przykurczu Dupuytrena:

  • I STOPIEŃ – przykurcz globalny (obejmujący łącznie staw śródręczno-paliczkowy i międzypaliczkowe) do 45°,
  • II STOPIEŃ – przykurcz pomiędzy 45–90°,
  • III STOPIEŃ – przykurcz powyżej 90–135°,
  • IV STOPIEŃ – przykurcz powyżej 135°.

Leczenie choroby Dupuytrena – ortopeda Wrocław

Ortopeda Wrocław wyróżnia kilka metod leczenia choroby Dupuytrena. Najbardziej powszechną jest leczenie farmakologiczne, które polega na stosowaniu leków, które mogą zmniejszyć stan zapalny i obrzęk wywołany chorobą. Przyjmowanie leków może być stosowane na wczesnych stadiach zaawansowania choroby w połączeniu z leczeniem chirurgicznym, które może złagodzić jej skutki. Najskuteczniejszy i często konieczny jest jednak zabieg chirurgiczny w przypadku zaawansowanego poziomu choroby oraz  gdy leczenie farmakologiczne nie jest skuteczne.

Treningi ortopedyczne może również aktywnie wspierać leczenie choroby Dupuytrena. Polegają na stosowaniu ćwiczeń, które pozwalają na rozluźnienie mięśni i stawów dłoni. Rehabilitacja pozwala na zmniejszenie dolegliwości i są szczególnie skuteczne w przypadku choroby Dupuytrena, która ma charakter przewlekły.

Choroba Dupuytrena – ortopeda Sports Medic Wrocław

Choroba Dupuytrena jest poważnym problemem, który może mieć poważne skutki dla osób nią dotkniętych Istnieje wiele sposobów leczenia tej choroby, w tym farmakologiczne, chirurgiczne i ortopedyczne. Kompleksową opiekę, diagnostykę oraz przeprowadzenie niezbędnych czynności zapewnia klinika medyczna Sports Medic ze specjalizacją ortopedia Wrocław.

Sports Medic Wrocław reprezentuje światowy poziom ortopedii w stolicy Dolnego Śląska. Kadra składa się z najbardziej doświadczonych specjalistów, którzy indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta, oferując najskuteczniejsze metody leczenia. Zaufaj doświadczeniu i umów się na konsultację już dziś!

Poprzedni Kiedy wprowadzić witaminy i minerały? Suplementy diety dla kobiet
Następny Odmień swój ogród na wiosnę!

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Komentarz

Kodeks pracy wymaga zmian. Potrzebne jest wsparcie dla firm rodzinnych i promowanie etatów

Kodeks pracy nie odpowiada na dzisiejsze potrzeby rynku – ocenia Jacek Męcina z Rady Dialogu Społecznego. Konieczne jest uproszczenie regulacji oraz doprecyzowanie przepisów dotyczących czasu pracy i zawierania umów o pracę. Kodeks powinien wspierać mniejsze

Wiadomości 0 Komentarz

Kiedy wprowadzić witaminy i minerały? Suplementy diety dla kobiet

Kobiety zawsze starają się zachować młody wygląd, witaminy i minerały dla kobiet mogą być skutecznym narzędziem w osiąganiu tego celu. Przeciwstarzeniowe suplementy diety mogą pomóc w poprawie wyglądu skóry, wzmocnieniu

Wiadomości 0 Komentarz

Tissot – innowacyjne zegarki z tradycją

Tissot to marka, którą znają nie tylko miłośnicy zegarmistrzowskiego rzemiosła. Ta szwajcarska manufaktura stara się zawsze być na czasie, dlatego nieustannie podąża za obowiązującymi trendami. Zegarki tej marki to połączenie

Wiadomości 0 Komentarz

Propozycja prezydenta ws. frankowiczów odroczyła problem na rok

Nowy projekt ustawy frankowej autorstwa Kancelarii Prezydenta, który na początku sierpnia trafił do Sejmu, rozczarował kredytobiorców. Przewiduje on, że co najmniej przez rok nie będzie przymusowego przewalutowania kredytów. Frankowicze natomiast mogą oczekiwać

Wiadomości 0 Komentarz

Polacy coraz częściej kupują produkty bankowe w kanałach zdalnych

Klienci coraz częściej korzystają ze zdalnych kanałów w bankowości. W BZ WBK 90 proc. interakcji z klientami następuje za pomocą multikanałowej platformy. Coraz więcej osób decyduje się także na zakup produktów i usług

Finanse 0 Komentarz

PKO BP wesprze polskie start-upy

Do 200 tys. zł dofinansowania, dostęp do infrastruktury technicznej oraz wsparcie ekspertów ds. biznesu, podatków i prawa mogą otrzymać innowacyjne przedsiębiorstwa uczestniczące w konkursie Scale UP, który jest częścią programu Start in Poland.

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź