Czy ubezpieczenie biura rachunkowego to konieczność?

Czy ubezpieczenie biura rachunkowego to konieczność?

Dowolne biuro rachunkowe, które chce oferować rozległe usługi, powinno zawrzeć umowę ubezpieczeniową. Będzie stanowiła ochronę i pomoc w momencie wystąpienia szkód i strat wyrządzonych w skutek posiadanej działalności. Dodatkowo stanie się asekuracją dla kontrahentów, że w razie wystąpienia problemów mogą oczekiwać rekompensaty. Czym charakteryzuje się takie ubezpieczenie?

Na wstępie trzeba wyjaśnić, że biuro rachunkowe trudni się prowadzeniem księgowości i rachunkowości przedsiębiorstw z każdej branży, organizowaniem i prowadzeniem inwentaryzacji, przygotowywaniem analiz i raportów finansowych oraz archiwizowaniem całej dokumentacji.

Jeśli jakikolwiek obowiązek zostanie źle zrealizowany lub na niekorzyść klienta, wówczas może oczekiwać odszkodowania lub zwrotu kosztów. Wielkość rekompensaty uzależniona jest od skali problemu oraz zakresu ubezpieczenia.

Klasyczne ubezpieczenie dla średniego biura rachunkowego wynosi 10 tys. euro. i powinno zostać zakupione w chwili otwarcia. Oczywiście właściciel ma prawo podnieść kwotę i rozszerzyć zakres ubezpieczenia, aczkolwiek to sprawa dopasowywana indywidualnie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zyski walutowe – czy trzeba od nich odprowadzić podatek?

Prowadzisz działalność gospodarczą i potrzebujesz stałego dostępu do walut obcych? Jeżeli cenisz sobie szybkość transakcji i przede wszystkim oszczędności, to z pewnością korzystasz z kantoru internetowego. Czy wiesz jednak, że

Wiadomości 0 Comments

Rynek mieszkaniowy bije rekordy. Najpopularniejsze są małe mieszkania

Sytuacja na rynku sprzedaży mieszkań jest bardzo korzystna dla deweloperów, którzy prześcigają się we wprowadzaniu nowych projektów do sprzedaży. W efekcie, aby wyróżnić swoją ofertę, należy wykreować bardzo charakterystyczne produkty –

Wiadomości 0 Comments

Pozytywna historia płatnicza poprawia zdolność kredytową

Polacy coraz częściej dbają o swoją pozytywną historię płatniczą. Na koniec I kwartału br. liczba informacji pozytywnych w Rejestrze Dłużników ERIF Biurze Informacji Gospodarczej przekroczyła 2 mln. Świadomość konsumencka w zakresie wiarygodności płatniczej

2 komentarze

  1. woa
    11 sierpnia, 14:51 Reply
    Dowolne biuro rachunkowe, które chce oferować rozległe usługi, powinno zawrzeć umowę ubezpieczeniową.
  2. darek
    09 stycznia, 09:41 Reply
    Ja bym chyba wolał ubezpieczyć każdą działalność gospodarczą. Wiadomo, że to kosztuje, ale później jesteśmy spokojniejsi.

Zostaw odpowiedź