Czy właściciele firm dużo zarabiają?

Czy właściciele firm dużo zarabiają?

Większość pracujących dla poważnych firm i korporacji ma w planach otwarcie swojej działalności gospodarczej. Przyczyn takiego postępowania jest całe mnóstwo. Aczkolwiek zazwyczaj najbardziej liczy się wolność decyzyjna i materialna. Ile zarabia przeciętny właściciel?

Na wstępie trzeba powiedzieć, że wynagrodzenie właścicieli firm jest zróżnicowana i uzależniona od niestabilnych czynników. Jeśli interes działa na rynku przynajmniej sześć miesięcy i ma raczej stabilną sytuację materialną da się określić uśrednioną miesięczną pensję.

Wedle badań sprzed dwóch lat właściciel firmy mógł liczyć na zarobki w granicach 5 tys. zł. To naprawdę dużo w porównaniu do pensji pracownika etatowego. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że prywatny biznes to zdecydowanie większa odpowiedzialność, wydłużony czas pracy (zwykle po dwanaście godzin) i o wiele więcej obowiązków.

Podsumowując, założenie swojego interesu to możliwość na przypływ pieniędzy. Zanim zyski będą regularne należy poświecić wiele czasu i cierpliwości na rozwój działalności.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Poprzedni Dlaczego nie każda firma uzyska kredyt?
Następny Dlaczego lepiej uważać na skimming?

Może to Ci się spodoba

Finanse 0 Komentarz

Mniej niż 20 proc. mikro- i małych firm w sektorze handlu i usług akceptuje płatności kartami

Tylko co piąty przedsiębiorca akceptuje karty płatnicze – wynika z doświadczeń Banku Pekao SA. Główną barierą jest obawa o wysokie koszty, jednak inwestycja w terminal płatniczy może się szybko zwrócić. Detaliści akceptujący płatności

Finanse 0 Komentarz

Media społecznościowe to miejsce najgorętszych dyskusji o bankach i oszczędzaniu

Internauci chętnie dyskutują w sieci o oszczędnościach. W I kwartale tego roku w mediach społecznościowych pojawiło się blisko 90 proc. wszystkich wzmianek o bankach – wynika z badania IMM. Klienci radzą, czasami dają gotowe rozwiązania.

Finanse 0 Komentarz

Czy klient może starać się o szybsze oddanie długu?

Kryzys ekonomiczny ciągle trwa i bez przerwy prowadzi do upadłości wiele przedsiębiorstw i osób prywatnych. Chwiejna sytuacja materialna, ciągłe ucinanie etatów, poszukiwania nowej pracy często rujnują spokój. W ciężkich czasach

Wiadomości 0 Komentarz

Od 2018 roku firmy będą musiały się włączyć w system emerytalny na nowych zasadach

Planowana w najbliższych miesiącach reforma emerytalna może spowodować, że wielu pracodawców zdecyduje się utworzyć pracownicze programy emerytalne na starych zasadach. Na zarejestrowanie PPE w Komisji Nadzoru Finansowego zostało tylko kilka miesięcy. Najprawdopodobniej

Finanse 0 Komentarz

Zadłużenie młodych ludzi, czyli niespłacone kredyty i rachunki telefoniczne

Na młode osoby wkraczające w dorosłe życie czeka wiele wyzwań, również finansowych. Próby usamodzielnienia się i nie zawsze dobrze przemyślane priorytety finansowe często są powodem problemów z pieniędzmi. Ich konsekwencją

Finanse 0 Komentarz

Vademecum obligacji – Rolowanie

Rolowanie obligacji to termin określający zamianę obligacji danej spółki, których termin wykupu upłynął, na nowe obligacje przez nią wyemitowane. Z punktu widzenia inwestora oznacza to przedłużenie czasu użyczenia kapitału spółce,

1 Komentarz

  1. Anna
    14 sierpnia, 22:21 Odpowiedz
    Czasami pracuje się nawet więcej godzin, a sypia po 4h. Godziny pracy są strasznie zróżnicowane, ale też można danego dnia zrobić więcej by na następny dzień mieć troszkę wolnego czasu dla siebie, rodziny czy znajomych. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy. Warto się postarać, nikt nigdy nie narzekał na nadmiar gotówki.

Zostaw odpowiedź