Dlaczego firmy stosują praktyki dumpingowe?

Dlaczego firmy stosują praktyki dumpingowe?

Każda firma ma własną taktykę rozwoju i kreowania pozycji na rynku. Czasami wybiera się dość ryzykowne metody, które nie dają gwarancji sukcesu. Wśród nich znajduje dumping, który cieszy się coraz większą popularnością. Czym się charakteryzuje? Dlaczego przedsiębiorstwa wybierają go tak często?

Na początku warto wyjaśnić, że dumping wdrażają firmy handlowe. Proponują asortyment w cenach, które nie rekompensują nawet kosztów produkcji lub sprzedają produkty poza granicami, ale nie udostępniają ich w kraju.

Wskazać można trzy podstawowe strategie dumpingowe. Najbardziej popularny jest dumping sporadyczny, który charakteryzuje się sprzedażą towarów w bardzo niskiej cenie z powodu braku zainteresowania, dużego popytu za granicą lub aby otrzymać zwrot kosztów magazynowania. Mniej znany, ale stanowiący większe zagrożenie, jest dumping łupieżczy, który ma doprowadzić do przejęcia rynku i usunięcia konkurencji. Najrzadziej spotkać można dumping stały, czyli sprzedawanie produktów tylko za granicą.

Przedsiębiorcy muszą pamiętać, że dumping w Polsce jest zabroniony i dokładnie opisany w ustawie sprzed 20 lat. Jest objawem dyskryminacji konkurencji i drastycznego zwalczania rywali na rynku.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Poprzedni Wszystko o umowach forfaitingowych
Następny W jakim celu wprowadza się controlling?

Może to Ci się spodoba

Finanse 1 Komentarz

Czy właściciele firm dużo zarabiają?

Większość pracujących dla poważnych firm i korporacji ma w planach otwarcie swojej działalności gospodarczej. Przyczyn takiego postępowania jest całe mnóstwo. Aczkolwiek zazwyczaj najbardziej liczy się wolność decyzyjna i materialna. Ile

Finanse 0 Komentarz

Lokaty przyniosły 2,3 proc. realnego zysku

Spadek cen kolejny miesiąc z rzędu wspiera rzeczywistą wartość oszczędności zdeponowanych w bankach. Na najlepszej zakładanej przed rokiem 12-miesięcznej lokacie można było realnie zarobić 3,31 proc. Spadek wskaźnika cen towarów

Wiadomości 0 Komentarz

Biura podróży coraz częściej zabezpieczają się przed ryzykiem kursowym

Wahania kursów walutowych to jeden z głównych czynników ryzyka dla biur podróży. Dlatego touroperatorzy starają się przed nimi zabezpieczyć. Coraz częściej rozliczają koszty w lokalnych walutach i korzystają z kontraktów typu forward. W ten sposób

Wiadomości 0 Komentarz

Problemy z nieterminowymi płatnościami codziennością dla firm

Ponad 70 proc. małych i średnich przedsiębiorstw ma problem z nieterminowymi płatnościami. Blisko połowa przyznaje, że opóźnione lub niezapłacone zobowiązania wpływają na ich działalność. Choć skraca się czas oczekiwania na zapłatę, to

Finanse 0 Komentarz

Duże polskie przedsiębiorstwo traci rocznie średnio 14 mln dolarów

Choć decydenci w firmach są świadomi konsekwencji związanych z przerwami w dostępie do systemu IT, to problem wciąż narasta. W ubiegłym roku na świecie duże firmy miały średnio po 15 takich nieplanowanych przestojów.

Finanse 0 Komentarz

Jaki zawód daje niskie wynagrodzenie?

Aktualnie większość osób wybiera kierunek studiów w odniesieniu do swojego hobby i największych pasji. Tylko niewielka część młodych ludzi poszukuje dochodowego wykształcenia, który da wysokie zarobki, ale dużo mniej samorealizacji.

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź