Jak długo trzeba zatrzymać wszystkie dokumenty księgowe?

Jak długo trzeba zatrzymać wszystkie dokumenty księgowe?

Zgodnie z przepisami obowiązkiem każdego właściciela działalności gospodarczej jest prowadzenie dokumentacji księgowej. Należy jednak wiedzieć, że musi być przechowywana do chwili, aż straci swoją ważność. W związku z tym jak długo trzeba archiwizować wszystkie dokumenty?

Na początku należy powiedzieć, że księgi powinny znajdować się w siedzibie głównej firmy, mniejszych punktach lub biurze rachunkowym. Z całą pewnością pisma nie muszą znajdować się z wymienionych lokalizacjach, ale o tym fakcie należy poinformować w zeznaniu podatkowym i wskazać miejsce przechowywania.

Według ustawy dokumentacja księgowa musi pozostawać nienaruszona przez 5 lat od upływu roku rozliczeniowego. Oznacza to, że druki właściciel musi zatrzymać jeszcze dłużej.

Trzeba jednak pamiętać, że umowny termin może zostać zmieniony. Głównie w sytuacji, kiedy przerywany jest czas wnoszenia zeznań. Jeśli właściciel nie zastosuje się odgórnych przepisów może zostać dotkliwie ukarany.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Może to Ci się spodoba

Przepraszamy, brak wpsiów.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź