Jaki ujmować wpłaty od internetowych klientów?

Jaki ujmować wpłaty od internetowych klientów?

Obecnie podstawą prowadzenia działalności gospodarczej jest otwarcie i ciągłe odświeżanie strony internetowej. Jest odpowiedzią na potrzeby wirtualnych zainteresowanych, którzy wiadomości szukają w sieci. Jak właściciel firmy powinien traktować dobrowolne wpłaty od internautów?

Powstają platformy, które trudnią się dawaniem porad, wskazówek, podstaw prawnych, wróżb i różnych innych. Nie określają jednak minimalnej opłaty za oferowane usługi, ponieważ uważają to za sprawę indywidualną każdego klienta i dają prawo do wyboru.

Dowolną wpłatę można potraktować dwojako. Z jednej strony jako darowiznę (podatek odprowadza nabywca w zgodzie z prawem kodeksu cywilnego), a z drugiej jako przychód z działalności gospodarczej (prawo o podatku dochodowym).

Interpretacja i forma opodatkowania należy przede wszystkim do przedsiębiorcy. Musi jednak wiedzieć, że w przypadku kontroli skarbowej powinien mieć właściwe dokumenty potwierdzające działanie zgodnie z prawem.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Może to Ci się spodoba

Zwolnienia 0 Comments

Kiedy działalność edukacyjna jest zwolniona z VAT-u?

Osoby, których firma funkcjonuje w ogólnie pojętej branży nauczania, mogą oczekiwać na różnego rodzaju zniżki podatku. Które przedsiębiorstwa nie muszą się obawiać o swoje ulgi podatkowe? Zazwyczaj firmę w branży

Podatnik w urzędzie 1Comments

Podważenie interpretacji podatkowej

Interpretacje podatkowe wydawane są przez urzędy, instytucje skarbowe oraz Ministerstwo Finansów w związku z dyskusyjnymi problemami na temat opodatkowania. Zwykle uważane są za dodatkowy wyznacznik prawa, który uściśla i szczegółowo

Podatnik w urzędzie 0 Comments

Kto może przyjmować listy z US?

Każde pismo urzędowe przekazywane za pośrednictwem poczty powinno być dostarczane do rąk własnych i sygnowane podpisem odbiorcy. Jednak nie zawsze można go zastać w domu. Czy list może odebrać ktoś

6 komentarzy

 1. Patryk
  30 sierpnia, 13:19 Reply
  W dobie internetu to normalne. Z drugiej strony uważajcie na te strony z wróżbami, bo często podszywają się tam oszuści, którzy tylko piszą brednie, nie mając żadnego pojęcia o wróżbach.
 2. Radek
  16 września, 14:20 Reply
  Obecnie podstawą prowadzenia działalności gospodarczej jest otwarcie i ciągłe odświeżanie strony internetowej i ważne, żeby robili to profesjonaliści, a wszystko będzie pod kontrolą.
 3. paweł
  04 sierpnia, 18:08 Reply
  Nikogo nie osądzam, ale często przedsiębiorcy myślą w jaki sposób można tych dochodów nie księgować i nie udowadniać na piśmie. Chociaż nie każdy jest taki sam.
 4. Misiekk
  08 sierpnia, 12:37 Reply
  Ciężko mi powiedzieć jak to powinno być traktowane przez odpowiednie organy państwowe. Pieniądze w takich sytuacjach czasem są uczciwie zarobione, a czasem po prostu wyciągnięte od biednego klienta (często też oszukiwanego). Jednak teoretycznie każdy ma wolną wolę, więc?
 5. marek
  19 listopada, 17:52 Reply
  Jeżeli pieniądze są uczciwe to ok, gorzej, gdy niestety są zarobione na krzywdzie człowieka. Nie szanuję tego.
 6. marki
  25 stycznia, 12:46 Reply
  Przede wszystkim nie wszystkie zapłaty internetowe są ujmowane przez przedsiębiorców - taka smutna prawda.

Zostaw odpowiedź