Przedsiębiorca chodzi z gotówką

Przedsiębiorca chodzi z gotówką

Gotówka dominuje w rozliczeniach, jakie małe firmy mają ze swoimi kontrahentami – wynika z badania przeprowadzonego wśród mikrofirm przez Idea Bank. Aż 80% przedsiębiorców samodzielnie dostarcza do banku firmowy utarg, tracąc czas i ryzykując utratę pieniędzy. Prawie 40% właścicieli małych firm porusza się z zarobionymi pieniędzmi po zmroku.

Wśród małych przedsiębiorców dominują rozliczenia gotówkowe. Spośród ankietowanych przez Idea Bank przedsiębiorców aż 32% rozlicza się wyłącznie w gotówce, zaś pozostali przyjmują gotówkę i płatności bezgotówkowe. Wyniki pochodzą z badania przeprowadzonego przez Idea Bank wśród przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe firmy. Badanie miało formę sondażu telefonicznego, przeprowadzonego w dniach 1-5 września na próbie 300 osób.

1

Źródło: Idea Bank

Przedsiębiorcy noszą gotówkę

Badanie dowodzi, że praktycznie każdy przedsiębiorca musi od czasu do czasu wybrać się do banku, aby wpłacić na rachunek firmy uzyskaną gotówkę. Okazuje się, że przeważająca część z nich – bo aż 80% – robi to samodzielnie. To oznacza, że zdecydowana większość przedsiębiorców albo wozi pieniądze firmowym autem, albo porusza się z większymi kwotami pieniędzy pieszo lub komunikacją miejską. 19% ankietowanych prosi o pomoc w dostarczeniu gotówki do banku członków rodziny lub współpracowników.

2

Źródło: Idea Bank

Przewóz gotówki zajmuje czas

Prawie 40% przedsiębiorców wozi gotówkę do banku dopiero po zamknięciu firmy. To oznacza, że przez większą część roku robią to już po zmroku. Najwięcej wskazań, bo aż 68%, dostało dostarczanie gotówki do banku w ciągu dnia, co oznacza, że mnóstwo przedsiębiorców traci na przewiezienie utargu czas, który mogliby poświęcić na pracę lub kontakty z klientami.

3

Źródło: Idea Bank

Przedsiębiorcy na dowiezienie gotówki do banku poświęcają także sporo czasu. Z ankiety wynika, że aż 15% z nich dostarczenie utargu do placówki zajmuje między 30 minut a godzinę, a są tacy, którzy muszą na to poświęć nawet ponad godzinę. W skali tygodnia może to oznaczać kilka godzin straconych np. na stanie w korkach.

4

Niestety przemieszczanie się z większą gotówką trzeba też rozpatrywać w kontekście bezpieczeństwa. Statystyki policyjne pokazują niestety, że osoby poruszające się z firmowym utargiem padają ofiarami zaplanowanych napaści. Niż dziwnego, że aż 17% ankietowanych obawia się napadu w drodze między firmą a bankiem. Dotyczy to w szczególności kobiet – spośród nich aż 25% boi się napaści w czasie transportu gotówki do banku.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Poprzedni Czy kredyt jest odpowiednim rozwiązaniem dla rolników?
Następny Płacić kartą czy gotówką?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Komentarz

Ponad 1,74 mln Polaków nie spłaca swoich zobowiązań. Wartość ich długów to prawie 24 mld zł

W ciągu roku w Rejestrze BIG InfoMonitor przybyło blisko pół miliona niesolidnych dłużników. Problem ze spłatą swoich zobowiązań ma już 1,74 mln Polaków. Wartość nieuregulowanych długów wzrosła w tym czasie dwukrotnie –

Finanse 0 Komentarz

PKO Bank Polski szuka nowoczesnych rozwiązań w zakresie bankowości

Polska bankowość przoduje w Europie pod względem innowacji, ale dalsze inwestycje w nowoczesne rozwiązania to dla banków kwestia być albo nie być na rynku – podkreślają przedstawiciele PKO Banku Polskiego. Dlatego bank chce szukać

Finanse 0 Komentarz

Niebezpieczna gotówka

Szefowie resortu finansów NBP, banków komercyjnych oraz podmiotów działających na rzecz rozwoju obrotu bezgotówkowego uważają, że popularność płatności gotówką szkodzi Polsce i Polakom. O trzech zagrożeniach, jakie eliminuje instalacja terminala

Wiadomości 0 Komentarz

Media społecznościowe to miejsce najgorętszych dyskusji o bankach i oszczędzaniu

Internauci chętnie dyskutują w sieci o oszczędnościach. W I kwartale tego roku w mediach społecznościowych pojawiło się blisko 90 proc. wszystkich wzmianek o bankach – wynika z badania IMM. Klienci radzą, czasami dają gotowe rozwiązania.

Finanse 0 Komentarz

Jak napisać oświadczenie majątkowe?

Większość polityków, pracowników państwowych i samorządowych musi sporządzać oświadczenia majątkowe. Praktyka pokazuje, że nie wszyscy potrafią bezbłędnie je wypełniać. Jakie błędy najczęściej pojawiają się w takich pismach? Po co oddaje

Finanse 0 Komentarz

Czy przedsiębiorca może zmniejszyć zużycie prądu?

Koszty wykorzystywania energii elektrycznej rosną nieustannie i raczej tendencja ta się nie zmieni. Nie może zatem zaskakiwać fakt, że wielu właścicieli szuka oszczędności i stara się obniżać opłaty za prąd.

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź