Od 2015 księgowy z kasą fiskalną bez względu na wielkość obrotu

Od 2015 księgowy z kasą fiskalną bez względu na wielkość obrotu

1 stycznia 2015 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Finansów, które zobowiązało księgowych, świadczących na rzecz osób fizycznych usługi doradztwa podatkowego, do stosowania kas fiskalnych. Konieczność prowadzenia ewidencji przy użyciu urządzenia rejestrującego wystąpi bez względu na wysokość osiąganego obrotu. Przypominamy, do kiedy biura księgowe mają czas na zainstalowanie kasy i pomagamy w wyborze odpowiedniego rozwiązania technologicznego.

pckf-kasa-fiskalna-dla-biura-rachunkowego

Kasa fiskalna obowiązkowa, ale nie od 1 stycznia

Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących weszło w życie 1 stycznia 2015 roku, ale nie był to ostateczny termin na zainstalowanie urządzenia fiskalnego. Podatnicy objęci nowymi przepisami, a wśród nich księgowi, mogą skorzystać z ustanowionych okresów dostosowawczych.

Biura rozpoczynające obsługę osób fizycznych w 2015 roku powinny zainstalować kasę fiskalną najpóźniej po dwóch miesiącach, następujących po miesiącu, w którym po raz pierwszy wykonano tego typu usługę – tłumaczy Szef Serwisu w Polskim Centrum Kas Fiskalnych, Marcin Ciechowicz.

Z okresu dostosowawczego będą mogli skorzystać także księgowi, którzy do 31 grudnia 2014 nie przekroczyli rocznego limitu obrotu, przed wejściem w życie Rozporządzenia obsługiwali klientów indywidualnych i nadal kontynuują ten rodzaj działalności. W ich przypadku ostatecznym terminem rozpoczęcia ewidencji przy użyciu kasy fiskalnej będzie 1 marca 2015.

 

Jak wybrać odpowiednią technologię sprzedaży?

Zmiana przepisów oznacza dla wielu księgowych konieczność zakupu kasy fiskalnej. Przed wyborem konkretnego urządzenia warto się jednak zastanowić, jakie rozwiązanie technologiczne będzie dostosowane do potrzeb biura i ułatwi prowadzenie ewidencji. Poszczególne modele kas rejestrujących oferują bowiem różne parametry i funkcje. Szukając odpowiedniego urządzenia dobrze jest zwrócić uwagę nawet na kwestie, które pozornie mogą wydawać się mało istotne, a w ogólnym rozrachunku wpływają na komfort pracy – gabaryty i wagę.

Wybór urządzenia warto oczywiście poprzedzić samodzielną analizą oferowanych parametrów i funkcji. Dzięki temu zyskamy rozeznanie w szerokiej ofercie kas fiskalnych. W zakupie odpowiedniego urządzenia niezbędne może się jednak okazać wsparcie ze strony firmy, która zajmuje się sprzedażą tego typu technologii. Wiedza i doświadczenie dystrybutora dadzą nam pewność, że otrzymamy najlepsze rozwiązanie – podkreśla ekspert PCKF.

 

Nowoczesna kasa dla księgowego

Korzystanie z nowoczesnej technologii wpływa nie tylko na komfort i efektywność pracy, ale także na uznanie w oczach klientów. Kasa fiskalna również może stać się wizytówką biura księgowego. Przykładem takiego urządzenia jest z pewnością Elzab K10. Wspomniana kasa wyróżnia się przede wszystkim zastosowaniem obszernego i intuicyjnego w obsłudze panelu dotykowego (zamiast tradycyjnej klawiatury). Co więcej, zarówno ekran K10, jak i obudowa, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych, np. wnikanie płynów. Wystarczy dodać do tego, że kasa posiada moduł elektronicznej kopii paragonów i jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych, a otrzymamy urządzenie fiskalne na miarę XXI wieku.

 

Technologia, której zaufali inni przedsiębiorcy

Oprócz nowinek technologicznych, cieszących się zainteresowaniem użytkowników, na polskim rynku dostępne są także sprawdzone i popularne urządzenia fiskalne, które od lat służą polskim przedsiębiorcom. Proste w obsłudze i wytrzymałe na intensywną eksploatację, a jednocześnie funkcjonalne i nowoczesne. Taką kasą jest z pewnością Posnet Bingo HS EJ, model należący do rodziny produktów Posnet Bingo. Kasa posiada moduł elektronicznej kopii paragonów, więc automatycznie zapisuje dane o prowadzonej sprzedaży, jak również umożliwia programowanie klawiszy funkcyjnych. Co więcej, Bingo HS EJ korzysta z wydajnego i wytrzymałego mechanizmu drukującego, który pozwala na szybką wymianę rolki papieru.

 

Niewielka kasa stacjonarna do szybkiej obsługi klientów

Większość produkowanych dziś kas fiskalnych posiada klawisze funkcyjne, które można zaprogramować albo do prowadzenia szybkiej sprzedaży, albo do bezpośredniego dostępu do najważniejszych funkcji. Dzięki temu urządzenia rejestrujące zdecydowanie usprawniają pracę w punktach handlowo-usługowych. Nietrudno zgadnąć, że im więcej klawiszy funkcyjnych, tym lepiej. W tej kategorii warto wyróżnić Elzab Mini E, czyli niewielką kasę fiskalną, która umożliwia zdefiniowanie aż 61 skrótów. Poza tym, wspomniane urządzenie archiwizuje kopie paragonów w formie elektronicznej, więc znika konieczność przechowywania wielu papierowych wydruków.

 

Mała, lekka, poręczna i funkcjonalna

Urządzenie cechujące się niewielkimi gabarytami wcale nie musi oferować mniej funkcji. Tak powszechna dziś miniaturyzacja sprawiła, że mała i lekka kasa fiskalna może korzystać z najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Przykładem takiego urządzenia jest Posnet Mobile HS EJ. Wymiary tego modelu to jedynie 46 x 48 x 158 mm (wysokość, szerokość, długość), a waga – zaledwie 400 g! Pod względem gabarytów Mobile HS EJ nie ma sobie równych – to najmniejsza i najlżejsza kasa fiskalna na rynku. A co oferuje poza tym? Elektroniczną kopię paragonów, korzystanie z klawiszy funkcyjnych, 4 000 pozycji w bazie towarowej oraz szybki wydruk potwierdzeń zapłaty.

Mobile HS EJ to kasa mobilna, więc w tego rodzaju działalności sprawdzi się najlepiej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby korzystać z niej w stacjonarnym biurze księgowym. Zajmie zdecydowanie mniej miejsca, niż tradycyjne urządzenie, a przy okazji zapewni dostęp do przydatnych funkcjonalności – podsumowuje Ciechowicz.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Poprzedni Zmienne oprocentowanie obligacji ciągle w modzie
Następny Oprogramowanie dla firm w chmurze? Tak!

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Komentarz

Content Marketing a inne formy marketingu

Content marketing, jako reklama internetowa, prezentuje wyjątkowo innowacyjne podejście do kwestii promocji, jednak ma on też wiele cech wspólnych z innymi formami marketingu, które znamy już od dość dawna. Czy

Finanse 0 Komentarz

Prawie 5 mln Polaków nie korzysta z komputera i internetu. Podatki pogłębią jeszcze problem cyfrowego wykluczenia

W Polsce blisko 5 mln osób wciąż nie korzysta z internetu ani komputera, a pod względem wykluczenia cyfrowego sytuacja wygląda gorzej tylko w sześciu krajach Europy. Jedną z głównych przyczyn są zbyt wysokie koszty

Wiadomości 0 Komentarz

Działalność gospodarczą można już zarejestrować przez telefon

Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon. W trakcie rozmowy konsultant przyjmuje niezbędne dane i wypełnia wniosek, a procedurę można zakończyć, składając podpis przez internet lub w urzędzie gminy. Pod

Finanse 0 Komentarz

Ponad połowie Polaków pieniędzy wystarcza tylko na podstawowe potrzeby

56 proc. Polaków deklaruje, że pieniędzy w miesiącu wystarcza im tylko na podstawowe potrzeby i nie stać ich na większe wydatki. Co piąty przyznaje, że musi sobie odmawiać wielu rzeczy, żeby starczyło

Wiadomości 0 Komentarz

5 mln Polaków ma na smartfonie aplikację bankową

Ponad 14 mln Polaków aktywnie korzysta z bankowości internetowej, a blisko 5 mln ma na swoim smartfonie zainstalowaną aplikację bankową. Jak wynika z badania firmy Deloitte, banki nie potrafią jednak wykorzystać w pełni potencjału

Finanse 0 Komentarz

Polskie firmy mogą liczyć na wsparcie państwa w ekspansji zagranicznej

Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego, polskie firmy średnio co roku inwestują za granicą 3,5 mld euro. Jednak tylko 6 proc. inwestycji finansowane jest z lokalnych źródeł, czyli tych pozyskanych w danym kraju.

2 komentarze

  1. antek
    06 sierpnia, 17:42 Odpowiedz
    Zmiana przepisów oznacza dla wielu księgowych konieczność zakupu kasy fiskalnej, ale czy to jakiś problem? Obecnie każdy przedsiębiorca musi mieć kasę fiskalną.
  2. darek
    09 stycznia, 09:33 Odpowiedz
    Co z tego, że przedsiębiorcy mają swoje kasy fiskalne jak bardzo często oszukują nie nabijając czegoś na paragon.

Zostaw odpowiedź