Czy na pewno nie stać Cię na ubezpieczenie na życie?

Czy na pewno nie stać Cię na ubezpieczenie na życie?

Ludzie nie chcą kupować ubezpieczeń na życie, ponieważ twierdzą, że ich budżet rodzinny w każdym miesiącu jest dostatecznie nadwyrężany. A gdyby chcielibyśmy przeprowadzić dokładną analizę naszych wydatków, czy nie znaleźlibyśmy zakupów, bez których moglibyśmy się w zupełności obejść? Co można kupić za 100 zł? Markowe ubranie, trzy książki, bilety na wydarzenia kulturalne. Można je wydać na spotkania ze znajomymi. Albo kupić ubezpieczenie na życie – ochronę finansową na wypadek nieszczęśliwych wydarzeń. Przedmioty materialne możesz kupić w każdej chwili, na rozrywkę masz całe życie, ale właśnie, życie – tylko jedno.

 internet-przelew

Składki ubezpieczeń na życie zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Za 100 zł miesięcznie możesz mieć ubezpieczenie, które zagwarantuje Ci wypłatę odszkodowania w sytuacji, w której Ty lub Twoi bliscy poniosą szkody na zdrowiu i życiu. Stawki towarzystw ubezpieczeniowych muszą być konkurencyjne, ponieważ rynek jest na tyle szeroki i bogaty, że TU powinny walczyć o klienta, przyciągając do opłacalnymi cenami i korzystnymi ofertami ochrony. Wystarczy być cierpliwym i jasno określić swoje potrzeby, aby znaleźć ubezpieczenie na życie dopasowane do potrzeb, ale także zawartości portfela.

Ubezpieczenie za mniej niż 100 zł miesięcznie – czy to możliwe?

Tak! Na rynku ubezpieczeń można znaleźć produkty dla każdego portfela oraz wymagań. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom indywidualne ubezpieczenia grupowe, czyli ubezpieczenia na życie na warunkach grupowej polisy dla klienta indywidualnego. Ich zalety to:

 • niska składka – ubezpieczenie może być nawet o 50% tańsze od standardowej oferty dla przeciętnego Kowalskiego,

 • szeroki zakres ochrony – klient towarzystwa ubezpieczeniowego ma do wyboru wiele dodatkowych klauzul.

Niestety indywidualne ubezpieczenia grupowe nie należą do idealnych i bardzo opłacalnych ofert. Jako ubezpieczenie terminowe są dobrym wyborem dla osób młodych, które nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość. Ale nawet najmłodszych klientów TU może nie zadowolić niska suma ubezpieczenia. Przy płatności 48 zł miesięcznie suma ubezpieczenia wyniesie 15 tysięcy zł. Standardowe ubezpieczenie na życie za tylko 2 dwa razy wyższą składkę może dać nawet 10 razy wyższą sumę ubezpieczenia i tym samym możliwość otrzymania wyższych odszkodowań.

Czy aby na pewno nie stać Cię na poświęcenie dodatkowych 50-100 zł miesięcznie na ochronę finansową swojego życia i zdrowia oraz bliskich? A czy stać Cię na pokrycie zobowiązań finansowych, kosztów leczenia, itp.? Ubezpieczenie na życie to inwestycja na przyszłość. Chociaż nie chroni przed złośliwym losem, pozwala lepiej przetrwać jego skutki.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Twój bank podnosi ci ciśnienie? Jest na to lekarstwo
Next Państwo nam zaufa?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 5 komentarzy

Błędy, które popełniasz szukając pracy

Wysłałeś już setki CV i napisałeś tyle samo listów motywacyjnych? Odpowiedziałeś na niemal każde ogłoszenie o pracy choć trochę związane z Twoimi zainteresowaniami? Jesteś sfrustrowany, bo Twój telefon nadal milczy,

Wiadomości 0 Comments

Trzeba przyspieszyć wydatkowanie środków unijnych, żeby część pieniędzy nie przepadła

Opóźnienia we wdrażaniu Regionalnych Programów Operacyjnych wynoszą ok. 8 miesięcy w porównaniu z RPO z poprzedniej perspektywy finansowej – ocenia w listopadowym raporcie Najwyższa Izba Kontroli. Do wykorzystania jest w sumie ok. 32,3 mld euro. NIK

Finanse 0 Comments

Obligacje komunalne

Obligacje komunalne jako wartościowy papier dłużny stanowią istotny element struktury zadłużania jednostek samorządu terytorialnego. Zamieszczając zapis z art. 89 ustawy o finansach publicznych, ustawodawca ustanowił podstawę prawną do zaciągania zobowiązań

Kontrola podatkowa 2 komentarze

Zakres działania kontrolera podatkowego

Kontroler skarbowy jest pracownikiem dowolnego urzędu skarbowego. Jego podstawowym obowiązkiem jest monitorowanie oraz karanie przebiegłych podatników, którzy nie stosują się do ogólnie przyjętego prawa. Kontrolą obejmuje się zwykle osoby prywatne

Wiadomości 1Comments

Czy usługi księgowe może proponować każdy?

Nikogo nie zaskakuje fakt, że od dłuższego czasu właściciele oraz zwykłe osoby potrzebują porad księgowych. Przede wszystkim dlatego, że samodzielnie nie umieją przeprowadzić wszystkich obliczeń. Kto może oferować takie usługi?

Wiadomości 0 Comments

Będzie łatwiej wnioskować o unijne dofinansowanie

Nowelizacja ustawy wdrożeniowej ma ułatwić korzystanie z unijnych dotacji. Nowe przepisy upraszczają proces ubiegania się o dofinansowanie i ograniczają biurokrację. Tworzą też instytucję Rzecznika Funduszy Europejskich, który będzie dbał o interesy beneficjentów środków unijnych.

3 komentarze

 1. zbyszek
  06 sierpnia, 17:35 Reply
  Ludzie nie chcą kupować ubezpieczeń na życie, ponieważ zdają sobie sprawę, że to są dodatkowe koszty. A przecież co miesiąc ledwo wiąże się koniec z końcem.
 2. arek
  23 grudnia, 15:26 Reply
  Mnie nie stać na ubezpieczenie na życie i nie oszukujmy się. Pewnie jest takich osób więcej.
 3. darek
  09 stycznia, 09:39 Reply
  Łatwo powiedzieć, ale niestety ludzie nie mają pensji co miesiąc 3000 złotych więc nie ma opcji, żeby na cokolwiek odłożyć.

Zostaw odpowiedź