Banki najlepsze dla firm

Banki najlepsze dla firm

Każdy bank oferuje szeroki wachlarz ofert, jednak bardzo często podmioty sektora finansowego specjalizują się i dostosowują swoje produkty do docelowego klienta. W ten sposób jedne banki będą walczyły o przyciągnięcie chętnych na kredyty mieszkaniowe (np. ściśle współpracując z państwem w realizacji programu „Mieszkanie dla Młodych”), inne będą charakteryzować się szerszą pulą ofert dla firm. Wśród tych ostatnich, mocno wyróżniającym się i podkreślającym swój przedsiębiorczy profil jest Idea Bank. Jako „przyjazny dla firm” stara się też reklamować FM Bank, Alior Bank czy Deutsche Bank. To w ich ofertach można znaleźć propozycje kredytów dla firm.

Kredyty dla firm mają różne profile – jedne przeznaczone są dla podmiotów gospodarczych już istniejących na rynku, inne – dla działalności dopiero startujących. Te ostatnie, tzw. start-upy są niestety najtrudniejsze do uzyskania. Z zasady, im krótszy staż działalności, tym mniejsze szanse na pożyczkę. Jest w tym pewien trudny do przezwyciężenia paradoks: oczywiście zrozumiałe jest, że banki nie chcą ryzykować, jednak z drugiej strony przypomina to sytuację, w której od świeżo upieczonego absolwenta studiów oczekuje się minimum dwuletniego doświadczenia w pracy zawodowej.

Kredyt dla firm łatwiej uzyskać po wcześniejszym „przygotowaniu się do zadania”. Przedsiębiorca najpierw powinien zorientować się, który bank w ogóle oferuje możliwość start-upu (Bank Polskiej Spółdzielczości BPS, FM Bank PBP, Idea Bank, mBank, Multibank, Pekao SA i PKO BP). Najczęściej deklaruje ją tylko kilka na kilkadziesiąt banków. Inne stawiają pewne warunki – mniej lub bardziej restrykcyjne. Do łagodniejszych należy wymóg stażu firmy – zwykle przynajmniej sześciomiesięcznego.

Pocieszające w tej materii jest to, że mimo niechęci banków do finansowania zupełnie nowych inwestycji, których ewentualnego zysku nie da się nijak sprawdzić, łatwiej jest dziś dostać kredyt na start niż kilka lat temu. Przedsiębiorczość wspiera bowiem wiele programów państwowych oraz unijnych, a także instytucji samorządowych.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Poprzedni Dlaczego sklep internetowy kupuje kasę fiskalną?
Następny Już co piąta kobieta zarabia więcej niż jej partner

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Komentarz

Nowy bank na polskim rynku

Od listopada Bank SMART i BIZ Bank zostaną zastąpione przez markę Nest Bank. Nowy podmiot będzie mieć pełną ofertę dla klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorstw. W tej chwili działa 90 placówek, z czego 40 w ramach franczyzy.

Finanse 0 Komentarz

Obligacje komunalne

Obligacje komunalne jako wartościowy papier dłużny stanowią istotny element struktury zadłużania jednostek samorządu terytorialnego. Zamieszczając zapis z art. 89 ustawy o finansach publicznych, ustawodawca ustanowił podstawę prawną do zaciągania zobowiązań

Finanse 0 Komentarz

Start-upy mogą liczyć na coraz większe wsparcie finansowe

W Polsce działa ok. 2,7 tys. start-upów. Zdecydowana większość z nich, bo aż 73 proc., znajduje się na jednym z dwóch środkowych etapów rozwoju. Tylko 15 proc. jest na etapie ekspansji rynkowej. Liczba

Wiadomości 1 Komentarz

Jak powinno wyglądać sprawozdanie z działalności spółki?

Przepis o rachunkowości mówi o zobligowaniu spółek kapitałowych do dostarczenia rocznego sprawozdania finansowego za ubiegły rok podatkowy. W sytuacji posiadania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością potrzebne jest załączenie sprawozdania z aktywności

Wiadomości 0 Komentarz

Rośnie kwota przekazywana organizacjom pożytku publicznego w ramach 1 proc

Suma części należności podatkowej przekazywana przez podatników w ramach 1 proc. jest coraz wyższa. W ubiegłym roku było to 558 mln zł, w tym prawdopodobnie kwota ta przekroczy 600 mln zł. Mechanizm ten

Finanse 0 Komentarz

Problemy z nieterminowymi płatnościami codziennością dla firm

Ponad 70 proc. małych i średnich przedsiębiorstw ma problem z nieterminowymi płatnościami. Blisko połowa przyznaje, że opóźnione lub niezapłacone zobowiązania wpływają na ich działalność. Choć skraca się czas oczekiwania na zapłatę, to

2 komentarze

  1. pawlo
    06 września, 14:10 Odpowiedz
    Zanim wybierzemy odpowiedni bank, warto by było się przejść do kilku i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Ponadto uważam, że konta firmowe są zbędne i nie potrzebne.
  2. easy
    11 sierpnia, 14:53 Odpowiedz
    Kredyt dla firm łatwiej uzyskać po wcześniejszym „przygotowaniu się do zadania”. Czyli przede wszystkim zapoznanie się z ofertami na rynku.

Zostaw odpowiedź