Europa: Czy musisz płacić podatki od kryptowalut?

Europa: Czy musisz płacić podatki od kryptowalut?

Nie tak dawno temu podatek od kryptowalut wprowadzono w Afryce. Teraz Europa jest bombardowana wiadomościami o kolejnych zobowiązaniach nakładanych na inwestorów. Bitcoin został opodatkowany w wielu krajach. W związku z powyższym, warto wiedzieć, czy powinieneś zapłacić podatek od kryptowaluty, czy nie.

Wszyscy znamy Europę jako zagłębie inwestorów, którzy są głęboko zainteresowani kryptowalutą. Kraje europejskie obecnie wykazują największe, pod względem szerokiej podaży i handlu kryptowalutami, zainteresowanie nimi.

W związku z powyższym, warto wiedzieć, czy powinieneś zapłacić podatek od kryptowaluty w Europie, czy nie.

Dlaczego rządy państw chcą wprowadzić podatek?

Rosnące wykorzystanie kryptowaluty w Day Tradingu, skłoniło rządy państw europejskich do ingerencji, a dokładniej nakładania podatków na wirtualną walutę.

Nie tak dawno temu podatek od kryptowalut wprowadzono w Afryce. Teraz Europa jest bombardowana wiadomościami o kolejnych zobowiązaniach nakładanych na inwestorów.

Trudno było przewidzieć, że na kryptowaluty, które są teoretycznie wolne od jakiejkolwiek ingerencji ze strony państw, zostanie nałożony podatek. Gwałtownie rosnące ceny kryptowalut i ogromne zyski, osiągane przez inwestorów, stanowią zagrożenie dla sytuacji finansowej krajów wysoko rozwiniętych.

Bitcoin – kryptowaluta warta bilion dolarów zawsze była głównym celem. Została już opodatkowana w wielu krajach. Według rozmaitych źródeł podejrzewa się, że wiele innych krajów wkrótce zostanie poddanych surowym przepisom IRS i władz zagranicznych.

Choć z jednej strony, opodatkowanie kryptowaluty jest jednym z największych koszmarów inwestorów. Z drugiej strony może być przydatny do zapobiegania nielegalnym działaniom dokonywanym za pośrednictwem kryptowaluty.

Wpływ ISR na państwa europejskie

Europa zawsze była ograniczona do przestrzegania zasad i przepisów narzuconych przez rządy państw. W 2017 r., w Parlamencie Europejskim rozbrzmiewała dyskusja o tym, czy opodatkowanie kryptowaluty w Europie jest wymagane, czy nie.

Poruszane zagadnienia dotyczyły również problemu anonimowości użytkownika. Zdaniem większości entuzjastów kryptowalut jest to dodatkowy atut. Transakcje przeprowadzisz bez podawania jakichkolwiek danych osobowych.

Ukrywanie tożsamości podczas korzystania z kryptowalut promuje nielegalne działania, które mogą być bardzo niebezpieczne dla każdego kraju. Ze względu na powyższe, zalecamy korzystanie z wiarygodnych platform tradingowych, takich jak eToro. Opinie użytkowników są bardzo pozytywne. Również w odniesieniu do weryfikacji, która gwarantuje im bezpieczeństwo.

W połowie 2018 roku zaobserwowano nagły wzrost takich problemów, jak cyberprzestępczość, pranie pieniędzy, uchylanie się od opodatkowania i terroryzm.

W rezultacie wiele krajów europejskich stanęło w obliczu nieszczęśliwych wydarzeń, związanych z utratą środków w wysokości ok miliona dolarów. Sumy tej nie udało się już niestety odzyskać.

Na kraje europejskie silny wpływ ma amerykański ISR. Instytucja ma wiele do powiedzenia w odniesieniu do każdej działalności realizowanej w tych krajach.

ISR nie zgodził się z faktem, że kryptowaluta jest tylko zwykłą walutą cyfrową, która jest niezależna od jakiegokolwiek systemu i działa na bezpiecznym i wydajnym zdecentralizowanym systemie blockchain.

Według ISR kryptowaluta nie jest aktywem, ale ostateczną własnością, która powinna być opodatkowana jak pozostałe mienie w USA. Instytucja wymaga podania dokładnych danych o posiadanych kryptowalutach rządowi kraju, w którym mieszkasz.

Kiedy zapłacimy podatek od kryptowalut?

W powyższym świetle chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka rozwiązań prawnych, które wzięto pod uwagę przy płaceniu podatków od kryptowalut:

  • Jeżeli kryptowaluta przechowywana przez ponad rok, nie musisz odprowadzać od niej podatku.
  • Jeśli masz firmę, która akceptuje płatności bitcoinami, jesteś zobowiązany do płacenia podatków od kryptowalut.
  • Dochód ze sprzedaży prywatnej (osoba fizyczna) do 654 USD również wiąże się z koniecznością zapłacenia podatku, niezależnie od okoliczności.

Podsumowanie

Nie możemy lekceważyć faktu, że kryptowaluty zostaną z nami na stałe. Prędzej, czy później rządy państw będą dążyły do przejęcia nad nią kontroli oraz opodatkowania.

Wiele krajów zostało już obciążonych podatkami od kryptowalut, podczas gdy inne starają się ich uniknąć. Tego typu działanie tworzy to miejsce dla osób trzecich, aby zobaczyć całą historię transakcji indywidualnych osób i śledzić wydajność systemu kryptowalut.

Previous Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy
Next Rosną wydatki Polaków na hazard w internecie. Co trzecia złotówka trafia do operatorów działających poza polskim prawem

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Jak powinno wyglądać sprawozdanie z działalności spółki?

Przepis o rachunkowości mówi o zobligowaniu spółek kapitałowych do dostarczenia rocznego sprawozdania finansowego za ubiegły rok podatkowy. W sytuacji posiadania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością potrzebne jest załączenie sprawozdania z aktywności

Wiadomości 0 Comments

Rośnie liczba mieszkań przeznaczanych na krótkoterminowy wynajem

Przybywa apartamentów przeznaczanych na wynajem – zarówno prywatnych mieszkań, jak i pokojów w condohotelach. Krótkoterminowe wynajmowanie lokali turystom pod pewnymi warunkami może być opłacalne nawet dla osób, które mają tylko jedną nieruchomość lub

Wiadomości 0 Comments

Leasing napędza inwestycje mikro- i małych firm

Branża leasingowa sfinansowała w ubiegłym roku aktywa warte 58,1 mld zł. Popularność tej formy finansowania inwestycji rośnie, a leasing jest wybierany najczęściej przez mikro- i małe przedsiębiorstwa. Oprócz samochodów czy ciężkich maszyn można

Wiadomości 0 Comments

Czy warto kupić realme GT Master Edition?

realme GT Master Edition solidnie zatrząsł rynkiem urządzeń mobilnych. Marka stworzyła model, który wyróżnia się na tle konkurencji zarówno wizualnie, jak i stosunkiem ceny do oferowanych podzespołów. Szczególnie ucieszą się

Wiadomości 0 Comments

Profile Zaufane można zakładać za pośrednictwem banków

Kolejny polski bank umożliwił założenie Profilu Zaufanego za pośrednictwem swojego systemu transakcyjnego. Taką możliwość uzyskali właśnie klienci Banku Pekao SA. Profil Zaufany pozwala w e-urzędach składać wnioski i załatwiać sprawy przez internet. Kierowcy

Finanse 0 Comments

Dzięki programowi Rodzina 500 plus może wzrosnąć zdolność kredytowa Polaków

Mieszkanie większe o nawet 30 mkw. będzie mogła kupić na kredyt rodzina z trójką dzieci, gdy ruszy program 500+. Oznacza on bowiem 1000 zł więcej dochodu netto na miesiąc, co zwiększa zdolność

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź