Kiedy wdraża się strategie dumpingowe?

Kiedy wdraża się strategie dumpingowe?

Każda korporacja ma spersonalizowaną taktykę rozwoju i kreowania miejsca na rynku. Niejednokrotnie stosuje się dość kontrowersyjne metody, które nie przynoszą gwarancji na powodzenie. Wśród nich jest dumping, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Czym się charakteryzuje? Dlaczego właściciele decyduje się na niego tak często?

Po pierwsze warto wspomnieć, że dumping stosują firmy handlowe. Proponują swoje towary w cenach, które nie rekompensują nawet kosztów produkcji lub eksportują produkty za granicę, jednak nie sprzedają ich w kraju.

Wyodrębnić można trzy podstawowe strategie dumpingowe. Najbardziej znany jest dumping sporadyczny, który dotyczy sprzedawania towarów po niskiej cenie ze względu na brak klientów, wzmożonego popytu za granicą lub aby uzyskać zwrot kosztów przechowywania. Mniej znany, jednak dużo bardziej niebezpieczny, jest dumping łupieżczy, który ma doprowadzić do opanowania rynku i usunięcia konkurencji. Najrzadziej spotkać można dumping stały, czyli zbywanie produktów jedynie za granicą.

Właściciele powinni wiedzieć, że dumping w Polsce jest nielegalny i szczegółowo opisany w przepisach sprzed 20 lat. Jest synonimem braku szacunku konkurencji i nieuczciwego zwalczania oponentów biznesowych.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Poprzedni Czym charakteryzuje się umowa forfaitingu?
Następny Czy warto zawrzeć umowę faktoringową?

Może to Ci się spodoba

Finanse 0 Komentarz

Czy właściciele firm generują duże zarobki?

Wielu pracowników dużych przedsiębiorstw i korporacji prognozuje założenie własnej działalności gospodarczej. Przyczyn takiego rozwoju zawodowego jest kilka. Jednak zazwyczaj najbardziej ceniona jest niezależność decyzyjna i finansowa. Ile zarabia zwykły przedsiębiorca?

Finanse 0 Komentarz

Provident wchodzi w segment pożyczek online

Lider rynku pożyczek pozabankowych po 18 latach działania na polskim rynku poprzez mobilnych sprzedawców odwiedzających klientów w domach i stacjonarne placówki, dodaje do swojej oferty nowy kanał sprzedaży. Będzie nim sprzedaż pożyczek

Finanse 0 Komentarz

Zadłużenie młodych ludzi, czyli niespłacone kredyty i rachunki telefoniczne

Na młode osoby wkraczające w dorosłe życie czeka wiele wyzwań, również finansowych. Próby usamodzielnienia się i nie zawsze dobrze przemyślane priorytety finansowe często są powodem problemów z pieniędzmi. Ich konsekwencją

Finanse 0 Komentarz

Przelew nie tam gdzie trzeba? Bank nie ma obowiązku Ci pomóc

W dobie urządzeń mobilnych i nawału obowiązków, tysiące razy dziennie zdarza się, że ktoś wysyła przelew w pośpiechu, nie sprawdzając dokładnie czy dane odbiorcy zostały wpisane poprawnie. A szkoda, bo

Finanse 0 Komentarz

Wszystko o umowach forfaitingowych

Jedną z metod sprzedaży wierzytelności jest zastosowanie umowy forfaitingu. Podpisywana jest między sprzedawcą i forfaiterem i może zostać zawarta w wybranej formie. W jakim celu wybiera się tego rodzaju umowy?

Finanse 0 Komentarz

80 proc. środków polskich firm na inwestycje pochodzi z banków

Europejskie gospodarki są w 60 proc. finansowane przez banki, za 40 proc. odpowiada rynek kapitałowy. W Polsce 14 proc. łącznego finansowania przedsiębiorstw pochodzi z obligacji, a pozostała część głównie z kredytów bankowych. Istotną rolę

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź