Od stycznia same nowości w leasingu

Od stycznia same nowości w leasingu

Od tego roku w życie weszły nowe ustalenia w sprawie leasingowania. Wbrew powszechnej opinii dają wiele korzyści samym zainteresowanym i ułatwiają podstawowe procedury. Oprócz tego są sprzyjające dla tych, którzy jeszcze umów leasingowych wcześniej nie podpisywali.

Do tej pory leasing kojarzył się przede wszystkim z samochodami. Jednak nie jest tak do końca. Uaktualnione przepisy mówią, że leasing może dotyczyć również korzystania z gruntów (chodzi również o różne nieruchomości), jednak metody rozliczenia będą trochę inne. Umowa będzie uznana za zgodną z prawem tylko wówczas, gdy łączna kwota spłat będzie równa przynajmniej połowie wartości nieruchomości.

Od stycznia możliwa będzie również zmiana stron umowy leasingowej, ale pod warunkiem, że żadne z ustaleń nie ulegnie negocjacji. Oznacza to, że sposób spłaty pozostanie ten sam, a jedynie zmieni się podmiot spłacający.

Jeśli umowa leasingowa zostanie ustalona na określony czas, wówczas można mówić o czasowym koszcie uzyskania przychodu czyli możliwe jest odliczanie opłat leasingowych.

 

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Może to Ci się spodoba

Dokumentacja i rozliczanie 0 Comments

Czy można opodatkować wynajęcie komputerów od zagranicznej firmy?

Coraz częściej ze specjalistycznego sprzętu komputerowego korzystają tez polskie firmy. Jest to wygodna forma zwłaszcza, gdy trzeba wykonać specyficzne zlecenie i wynajęcie takiego sprzętu jest bardziej opłacalne niż jego zakup.

Dokumentacja i rozliczanie 0 Comments

Usługi zagraniczne w CIT

CIT to podatek dochodowy od osób prawnych. Poniższy artykuł poświęcony będzie rozwiązaniu wątpliwości w przypadku rozliczania podatku CIT przez przedsiębiorców korzystających z usług doradców za granicą kraju. Przedsiębiorcy działający na

Koszty 0 Comments

Zwrot nakładów na nowe technologie a ulga CIT

Nabywając nowe technologie podatnik może skorzystać z  możliwości odliczenia 50% wysokości wydatków od swojego dochodu. Trzeba jednak pamiętać, że jakakolwiek forma zwrotu nakładów poniesionych na zakup technologii, pozyskana w ciągu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź