Odszkodowania powypadkowe

Odszkodowania powypadkowe

Odszkodowanie po wypadku zapewnia niezbędną pomoc finansową mającą stanowić rekompensatę za doznane szkody. Jeśli staliśmy się więc uczestnikami wydarzeń, w których mimowolnie doznaliśmy krzywdy, bezsprzecznie można ubiegać się o odszkodowanie.

Odszkodowania powypadkowe mogą mieć różne formy: odszkodowanie za wypadek przy pracy lub odszkodowanie komunikacyjne, powiązane z OC sprawcy.

Odszkodowanie komunikacyjne należy się pieszym, kierowcom i innym uczestnikom ruchu drogowego (np. rowerzystom), którzy nie przyczynili się bezpośrednio do wypadku komunikacyjnego, jednak doznali podczas niego określonych szkód. Nawet sprawca wypadku może ubiegać się o takie odszkodowanie. Rekompensata pieniężna przysługuje nawet pasażerowi samochodu bądź motocykla sprawcy, a także niepełnoletniemu pieszemu, nawet jeśli w sporym stopniu przyczynił się do tragedii. Jeżeli natomiast wypadek poskutkował ofiarą lub ofiarami śmiertelnymi, ich rodziny mogą starać się o zwrot kosztów pogrzebu, rentę czy też odszkodowanie za pogorszenie sytuacji życiowej.

O co można walczyć? Możliwe jest staranie się o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę z tytułu obrażeń ciała, zwrot kosztów leczenia szpitalnego, zakupu sprzętu niezbędnego do rehabilitacji czy opieki. Wszystko to pokrywa wtedy polisa OC sprawcy. To jednak nie koniec – jeśli okaże się, że jesteś niezdolny do pracy, zgodnie z prawem przysługuje Ci renta wyrównująca utratę dochodów. Z kolei, jeśli uszkodzeniu w incydencie uległ Twój samochód, możesz walczyć o zwrot kosztów naprawy pojazdu, holowania, parkowania, a czasami nawet wynajmu samochodu zastępczego.

W przypadku odszkodowania po wypadku w pracy można ubiegać się o nie tylko w przypadku długotrwałego (min. 6 miesięcy) lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. Odszkodowanie wypłacane jest jednorazowo i wynosi 20% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia (w poprzednim roku) za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Jednorazowe odszkodowanie po wypadku w pracy przysługuje również, jeżeli ubezpieczony w wyniku katastrofy poniósł śmierć. Należy się ono wówczas najbliższej rodzinie, czyli małżonkowi, dzieciom, rodzicom (także ojczymowi czy macosze).

Kompleksową pomoc w uzyskaniu odszkodowań powypadkowych i nie tylko zapewnia Ogólnopolskie Centrum Odszkodowań.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 2 komentarze

Gwarancja czy rękojmia? Na co zwrócić uwagę przy zakupie oświetlenia LED przez Internet

Wielu nieuczciwych sprzedawców wykorzysta każdy pretekst, żeby nie wymienić produktu, ani nie zwrócić za niego pieniędzy, mimo że – zwłaszcza w świetle obowiązującej od pół roku nowej ustawy o prawach

Wiadomości 0 Comments

Klienci banków skarżą się do Rzecznika Finansowego

W ubiegłym roku do Rzecznika Finansowego wpłynęło ponad tysiąc wniosków o interwencję w sprawie kredytów hipotecznych. Blisko połowa z nich dotyczyła kredytów walutowych. Klienci najczęściej skarżą się na klauzule niedozwolone w umowach kredytowych. Jeśli

Wiadomości 1Comments

Czy zakup napojów wyskokowych jest przychodem?

Przedsiębiorcy często organizują spotkania służbowe, zebrania czy wyjazdy integracyjne. Niejednokrotnie na stołach goszczą napoje wyskokowe i wykwintne dania. Wszystko dla podniesienia rangi i ważności. Jak przedsiębiorca powinien właściwie rozliczyć zakup

6 komentarzy

 1. dzie
  05 sierpnia, 15:25 Reply
  Odszkodowanie po wypadku w pracy powinien wypłacić pracodawca. Tylko szkoda, że niestety często on nie przestrzega BHP podczas pracy, co później skutkuje owym wypadkiem, a później brak odszkodowania bo boi się o swój tyłek.
 2. wojtek
  06 sierpnia, 17:37 Reply
  Odszkodowanie po wypadku zapewnia niezbędną pomoc finansową, ale zadajmy sobie pytanie: czy to odszkodowanie w każdym przypadku jest wypłacane?
 3. mania
  29 grudnia, 18:56 Reply
  A co w przypadku gdy pracujemy na umowę zlecenie, a wypadek będzie w pracy?
 4. mania
  29 grudnia, 18:58 Reply
  A i jak się ubiegać o takie odszkodowanie, gdy jesteśmy zatrudnieni na umowę zlecenie?
 5. darek
  09 stycznia, 09:31 Reply
  Na umowę zlecenie też oczywiście można się domagać odszkodowania, ale wówczas proces jest trochę bardziej skomplikowany.
 6. aniś
  02 lutego, 15:45 Reply
  Odszkodowanie powypadkowe to trudny temat, dlatego, że ciężko jest czasem je uzyskać.

Zostaw odpowiedź