Odszkodowania powypadkowe

Odszkodowania powypadkowe

Odszkodowanie po wypadku zapewnia niezbędną pomoc finansową mającą stanowić rekompensatę za doznane szkody. Jeśli staliśmy się więc uczestnikami wydarzeń, w których mimowolnie doznaliśmy krzywdy, bezsprzecznie można ubiegać się o odszkodowanie.

Odszkodowania powypadkowe mogą mieć różne formy: odszkodowanie za wypadek przy pracy lub odszkodowanie komunikacyjne, powiązane z OC sprawcy.

Odszkodowanie komunikacyjne należy się pieszym, kierowcom i innym uczestnikom ruchu drogowego (np. rowerzystom), którzy nie przyczynili się bezpośrednio do wypadku komunikacyjnego, jednak doznali podczas niego określonych szkód. Nawet sprawca wypadku może ubiegać się o takie odszkodowanie. Rekompensata pieniężna przysługuje nawet pasażerowi samochodu bądź motocykla sprawcy, a także niepełnoletniemu pieszemu, nawet jeśli w sporym stopniu przyczynił się do tragedii. Jeżeli natomiast wypadek poskutkował ofiarą lub ofiarami śmiertelnymi, ich rodziny mogą starać się o zwrot kosztów pogrzebu, rentę czy też odszkodowanie za pogorszenie sytuacji życiowej.

O co można walczyć? Możliwe jest staranie się o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę z tytułu obrażeń ciała, zwrot kosztów leczenia szpitalnego, zakupu sprzętu niezbędnego do rehabilitacji czy opieki. Wszystko to pokrywa wtedy polisa OC sprawcy. To jednak nie koniec – jeśli okaże się, że jesteś niezdolny do pracy, zgodnie z prawem przysługuje Ci renta wyrównująca utratę dochodów. Z kolei, jeśli uszkodzeniu w incydencie uległ Twój samochód, możesz walczyć o zwrot kosztów naprawy pojazdu, holowania, parkowania, a czasami nawet wynajmu samochodu zastępczego.

W przypadku odszkodowania po wypadku w pracy można ubiegać się o nie tylko w przypadku długotrwałego (min. 6 miesięcy) lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. Odszkodowanie wypłacane jest jednorazowo i wynosi 20% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia (w poprzednim roku) za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Jednorazowe odszkodowanie po wypadku w pracy przysługuje również, jeżeli ubezpieczony w wyniku katastrofy poniósł śmierć. Należy się ono wówczas najbliższej rodzinie, czyli małżonkowi, dzieciom, rodzicom (także ojczymowi czy macosze).

Kompleksową pomoc w uzyskaniu odszkodowań powypadkowych i nie tylko zapewnia Ogólnopolskie Centrum Odszkodowań.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Czy warto outsource'ować usługi kancelaryjne?
Next Najbardziej denerwujące opłaty bankowe

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

W przyszłym roku polska gospodarka może nieco spowolnić

Niepewna kondycja krajów strefy euro, głównych partnerów handlowych Polski, oraz światowe zagrożenia ze strony największych gospodarek rozwijających się mogą się odbić negatywnie na wzroście gospodarczym Polski. – Nie spodziewamy się istotnych

Wiadomości 1Comments

Czy przedsiębiorca zawsze musi płacić VAT?

Zgodnie z przepisami wdrożonymi w 1993 roku funkcjonuje podatek od towarów i usług. Teoretycznie wszystkie działalności gospodarcze związane ze sprzedażą lub wypełnianiem powierzonych zadań są opodatkowane. W jakich sytuacjach VAT

Wiadomości 0 Comments

Codziennie podejmowane są próby wyłudzenia nawet 1 mln zł

Od stycznia do marca 2017 roku każdego dnia próbowano wyłudzać blisko 1 mln zł, głównie przy pomocy skradzionych dowodów osobistych – wynika z danych Związku Banków Polskich. Dzięki bazie zastrzeżonych dokumentów

Wiadomości 0 Comments

Jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie?

Nie jesteś pewien jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie? Możemy Ci pomóc! Dlaczego nożyczki są tak ważne? To niezbędne narzędzie dla każdego profesjonalnego fryzjera. Idealnie dobrana para nożyczek zapewni nienaganną fryzurę.

Finanse 0 Comments

Dzięki programowi Rodzina 500 plus może wzrosnąć zdolność kredytowa Polaków

Mieszkanie większe o nawet 30 mkw. będzie mogła kupić na kredyt rodzina z trójką dzieci, gdy ruszy program 500+. Oznacza on bowiem 1000 zł więcej dochodu netto na miesiąc, co zwiększa zdolność

Urząd skarbowy 3 komentarze

Nadpłata podatkowa w praktyce

Nadpłata podatkowa to termin, z jakim można zetknąć się składając zeznanie podatkowe do organu właściwego, czyli właściwego Urzędu Skarbowego. Co to jest nadpłata? I czy trzeba się jej obawiać? Uspokajamy

6 komentarzy

 1. dzie
  05 sierpnia, 15:25 Reply
  Odszkodowanie po wypadku w pracy powinien wypłacić pracodawca. Tylko szkoda, że niestety często on nie przestrzega BHP podczas pracy, co później skutkuje owym wypadkiem, a później brak odszkodowania bo boi się o swój tyłek.
 2. wojtek
  06 sierpnia, 17:37 Reply
  Odszkodowanie po wypadku zapewnia niezbędną pomoc finansową, ale zadajmy sobie pytanie: czy to odszkodowanie w każdym przypadku jest wypłacane?
 3. mania
  29 grudnia, 18:56 Reply
  A co w przypadku gdy pracujemy na umowę zlecenie, a wypadek będzie w pracy?
 4. mania
  29 grudnia, 18:58 Reply
  A i jak się ubiegać o takie odszkodowanie, gdy jesteśmy zatrudnieni na umowę zlecenie?
 5. darek
  09 stycznia, 09:31 Reply
  Na umowę zlecenie też oczywiście można się domagać odszkodowania, ale wówczas proces jest trochę bardziej skomplikowany.
 6. aniś
  02 lutego, 15:45 Reply
  Odszkodowanie powypadkowe to trudny temat, dlatego, że ciężko jest czasem je uzyskać.

Zostaw odpowiedź