Ryczałt rozliczany raz w roku

Ryczałt rozliczany raz w roku

Na podstawie ustawy sprzed 15 lat ryczałtowcy (przedsiębiorcy korzystający z ryczałtu) powinni swoje formularze podatkowe składać do odpowiednich jednostek maksymalnie do końca stycznia roku następnego. Oddział skarbowy powinien być zgodny z miejscem zamieszkania właściciela działalności gospodarczej oraz lokalizacją firmy.

Zeznanie podatkowe powinno informować o przychodach za poprzedni rok zgodnie z prawdą i posiadaną dokumentacją firmową. W razie wątpliwości urząd skarbowy może sprawdzić wiarygodność przedstawionych obliczeń i ewentualnie karać za celowe i zamierzone wprowadzanie w błąd.

Jeśli podatnik spóźni się z przekazaniem swojego formularza instytucja skarbowa sama poda kwotę zobowiązania (ryczałt). Jednakże na pierwszym miejscu obowiązkiem przedsiębiorcy jest wykazanie wszystkich darowizn, zwrotów, źródeł przychodu oraz dodatkowego wynagrodzenia bez względu na wysokość otrzymanych świadczeń.

Pod uwagę inspektorzy podatkowi biorą także zyski i przychody czerpane ze sprzedaży, wynajmu lub dzierżawy dowolnej nieruchomości.

 

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Previous Co z kosztami sądowymi?
Next Zakres działania kontrolera podatkowego

Może to Ci się spodoba

Najczęstsze problemy 1Comments

Jaki ryczałt dla firm budowlanych?

Na rynku polskim firmy budowlane rosną jak grzyby po deszczu. Nie od dziś wiadomo, że branża usługowa radzi sobie najlepiej. Istnieje jednak dylemat, jaki podatek ryczałtowy opłacić. Jak to sprawdzić?

1 Comment

  1. Ola
    16 września, 14:35 Reply
    Na podstawie ustawy przedsiębiorcy korzystający z ryczałtu powinni swoje formularze podatkowe składać do odpowiednich jednostek maksymalnie do końca stycznia, a w przypadku opóźnień należy powiadomić odpowiednie urzędy.

Zostaw odpowiedź