W jaki sposób firmowe pojazdy będą sprawdzane?

W jaki sposób firmowe pojazdy będą sprawdzane?

Praktycznie każdy przedsiębiorca poszukuje rozwiązań prawnych i sprzyjających przepisów. Wśród całej masy jest prawo zakupu samochodu firmowego bez przymusu uiszczania podatku VAT. Jednak właściciele rzadko są rzetelny. Czy urząd skarbowy kontroluje metody korzystania z pojazdu?

Na wstępie należy powiedzieć, że zwolnienie z opodatkowania skierowana jest do osób, które dokonały zakupu samochodu na potrzeby posiadanej działalności gospodarczej. Inaczej mówiąc wykorzystują go do transportu towaru, do jazdy na spotkania biznesowe lub załatwianie formalności w urzędach.

Niestety nie każdy stosuje się do zaleceń i eksploatuje auto także w celach prywatnych. Najczęściej jako środek transportu dla bliskich lub znajomych. Jest to nielegalne i nie powinno być stosowane.

Urząd skarbowy posiada wiele metod sprawdzania przedsiębiorców. Od zrobienia zdjęć dokumentujących, po wynajęcie detektywa i sprawdzanie monitoringu. Jest to proces konieczny do potwierdzenia nadużyć i wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Poprzedni Kiedy pobiera się podatek węglowodorowy?
Następny Charakterystyka kredytów podatkowych

Może to Ci się spodoba

Kontrola skarbowa 1 Komentarz

Podstawowe obowiązki wywiadu skarbowego

Organem podległym Ministrowi Finansów jest wywiad skarbowy, który swoją działalność rozpoczął ponad 15 lat temu i z powodzeniem działa do dziś. Zajmuje się szeroko pojętymi kontrolami skarbowymi i wskazuje nieprawidłowości.

Kontrola skarbowa 2 komentarze

Jakie są grzywny za wykroczenia skarbowe?

Działania nie będące zgodne z prawem, obarczone są koniecznością poniesienia za nie konsekwencji. W przypadku przekroczeń prawa skarbowego przewidziane są grzywny, których sumy są wyższe niż w latach ubiegłych. W

Kontrola skarbowa 1 Komentarz

Kompetencje wywiadu skarbowego

Jednym z elementów nielubianych kontroli skarbowych jest wywiad skarbowy. Zwykle przeprowadzany jest przez specjalnie do tego celu powołanego urzędnika. Jakie są szczegóły wywiadu oraz na czym dokładnie polega? W wywiadzie

Wiadomości 3 komentarze

Konsekwencje ukrywania dochodów

Każda osoba, która kieruje przedsiębiorstwem zobowiązana jest do rozliczania się ze swoich dochodów z urzędem skarbowym oraz do opłacania należnych podatków. W przypadku, gdy obowiązki te nie są spełniane firma

3 komentarze

 1. Paulina
  30 sierpnia, 13:28 Odpowiedz
  Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale czy to oznacza, że jak samochód został wzięty na leasing na potrzeby firmowe, to jest to powód do zwolnienia w jakiejś części z podatku?
 2. Miłosz
  17 września, 14:37 Odpowiedz
  Praktycznie każdy przedsiębiorca poszukuje rozwiązań prawnych i sprzyjających przepisów. Niestety nie każdy wie, jak się do tego zastosować, dlatego warto zwrócić się o pomoc w tym kierunku.
 3. lombard
  04 sierpnia, 17:58 Odpowiedz
  Moim zdaniem każdy pojazd firmowy powinien być sprawdzany. Co to ma być, że pracownik sobie wykorzystuje firmowe auto do załatwiania swoich celów.

Zostaw odpowiedź