W jaki sposób firmowe pojazdy będą sprawdzane?

W jaki sposób firmowe pojazdy będą sprawdzane?

Praktycznie każdy przedsiębiorca poszukuje rozwiązań prawnych i sprzyjających przepisów. Wśród całej masy jest prawo zakupu samochodu firmowego bez przymusu uiszczania podatku VAT. Jednak właściciele rzadko są rzetelny. Czy urząd skarbowy kontroluje metody korzystania z pojazdu?

Na wstępie należy powiedzieć, że zwolnienie z opodatkowania skierowana jest do osób, które dokonały zakupu samochodu na potrzeby posiadanej działalności gospodarczej. Inaczej mówiąc wykorzystują go do transportu towaru, do jazdy na spotkania biznesowe lub załatwianie formalności w urzędach.

Niestety nie każdy stosuje się do zaleceń i eksploatuje auto także w celach prywatnych. Najczęściej jako środek transportu dla bliskich lub znajomych. Jest to nielegalne i nie powinno być stosowane.

Urząd skarbowy posiada wiele metod sprawdzania przedsiębiorców. Od zrobienia zdjęć dokumentujących, po wynajęcie detektywa i sprawdzanie monitoringu. Jest to proces konieczny do potwierdzenia nadużyć i wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Może to Ci się spodoba

Kontrola skarbowa 3 komentarze

Konsekwencje ukrywania dochodów

Każda osoba, która kieruje przedsiębiorstwem zobowiązana jest do rozliczania się ze swoich dochodów z urzędem skarbowym oraz do opłacania należnych podatków. W przypadku, gdy obowiązki te nie są spełniane firma

Kontrola skarbowa 1Comments

Kompetencje wywiadu skarbowego

Jednym z elementów nielubianych kontroli skarbowych jest wywiad skarbowy. Zwykle przeprowadzany jest przez specjalnie do tego celu powołanego urzędnika. Jakie są szczegóły wywiadu oraz na czym dokładnie polega? W wywiadzie

Kontrola skarbowa 2 komentarze

Jakie są grzywny za wykroczenia skarbowe?

Działania nie będące zgodne z prawem, obarczone są koniecznością poniesienia za nie konsekwencji. W przypadku przekroczeń prawa skarbowego przewidziane są grzywny, których sumy są wyższe niż w latach ubiegłych. W

3 komentarze

 1. Paulina
  30 sierpnia, 13:28 Reply
  Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale czy to oznacza, że jak samochód został wzięty na leasing na potrzeby firmowe, to jest to powód do zwolnienia w jakiejś części z podatku?
 2. Miłosz
  17 września, 14:37 Reply
  Praktycznie każdy przedsiębiorca poszukuje rozwiązań prawnych i sprzyjających przepisów. Niestety nie każdy wie, jak się do tego zastosować, dlatego warto zwrócić się o pomoc w tym kierunku.
 3. lombard
  04 sierpnia, 17:58 Reply
  Moim zdaniem każdy pojazd firmowy powinien być sprawdzany. Co to ma być, że pracownik sobie wykorzystuje firmowe auto do załatwiania swoich celów.

Zostaw odpowiedź