W jakich sprawach pomaga doradca podatkowy?

W jakich sprawach pomaga doradca podatkowy?

Wielu przedsiębiorców, ale również osoby prywatne, mają problemy z przyswojeniem obowiązujących ustaleń i zobowiązań podatkowych. Ilość przepisów, niezrozumiały język, brak wiedzy w temacie sprawiają, że podatnicy nie mogą samodzielnie prowadzić swoich finansów. Czy pomocna ręka doradcy podatkowego jest potrzebna?

Stanowisko doradcy podatkowego ustanowiono w związku z potrzebami Polaków. Nieustanne problemy, pytania, wątpliwości i strach przed konsekwencjami zrodziły pomysł powołania kogoś, kto zajmie się doradztwem i pomocą w kwestiach podatkowych.

Zwykle nieświadomi podatnicy proszą o rozliczenie formularza PIT, bowiem jest podstawowych dokumentem, który oddaje każdy zatrudniony Polak. Jednak wachlarz kompetencji jest zdecydowanie szerszy i obejmuje m.in. prowadzenie ksiąg podatkowych, budżetu firmy, udział oraz pomoc w postępowaniu sądowym i administracyjnym oraz opieka w rozmowach z instytucjami państwowymi.

Niestety każdy doradca finansowy wprowadza własny cennik i może pobierać opłaty samodzielnie. Daję to jednak szansę na negocjację ceny oraz wyboru najkorzystniejszej oferty.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Previous Komu przysługuje odprawa emerytalna?
Next Wynagrodzenie akordowe – plusy i minusy

Może to Ci się spodoba

Najczęstsze problemy 0 Comments

Co z posiłkami na delegacji?

Delegacja to naturalna kolej rzeczy, szczególnie w większych firmach i korporacjach. Zasadą jest, że finansowane są z portfela przełożonego. Mają powiem poszerzać horyzonty, umiejętności i doświadczenie. Czy wyżywienie też powinno

2 komentarze

  1. Pituś
    30 sierpnia, 13:08 Reply
    Wiele osób prywatnych nie stać po prostu na opłacenie doradcy podatkowego, dlatego pojawia się ta nie wiedza. Moim zdaniem doradca powinien być opłacony przez państwo i dostępny dla wszystkich.
  2. Grześ
    21 września, 21:36 Reply
    Nie wszystkich stać na takiego doradcę. Ja np. mam znajomego który właśnie takim doradcą jest. Pomaga mi często w sprawach podatków, ale zawsze mu coś płacę, bo to jego praca i on z tego żyje(chociaż on sam nie chce pieniędzy).

Zostaw odpowiedź