Wszystkie śmieci na swoim miejscu

Wszystkie śmieci na swoim miejscu

Częstym problemem na osiedlach mieszkaniowych, ale również w przypadku domków jednorodzinnych jest segregacja i przechowywanie śmieci. Stojące na klepiskach wielkie kontenery, podobnie zresztą jak, nierzadko przepełnione, kubły na śmieci nie prezentują się zbyt ładnie. Stąd też doskonałym pomysłem jest przygotowanie specjalnych boksów na kontenery i kubły na odpady.

Do stworzenia boksów na śmietniki doskonale nadają się gotowe bloczki betonowe. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość łatwego montażu. Nie potrzebują też betonowego fundamentu, dzięki czemu można je postawić na niemal każdym podłożu. Postawienie boksu, w którym zostaną ukryte nieestetyczne składowiska śmieci sprawi, że okoliczna przestrzeń stanie się bardziej czysta i z pewnością ładniejsza.

Warto też wspomnieć, że boks z bloczków może być dowolnie rozbudowywany i przebudowywany. Wystarczy zdemontować ścianki, a następnie z tych samych bloczków można ułożyć nową budowlę. Bloczki betonowe Betblok System mają tę zaletę, że można ich używać wielokrotnie, o ile nie mają uszkodzeń mechanicznych.

Decydując się na zbudowanie boksów lub altanek, gdzie będą ukryte kosze ze śmieciami można jeszcze pokusić się o dodatkowe ozdoby. Doskonałym pomysłem jest ukrycie betonowej budowli np. pod bluszczem lub dzikim winem. Taki prosty zabieg sprawi, że cała okolica zyska na wyglądzie.

Altanki do segregowania śmieci

Zaledwie kilkanaście miesięcy temu weszła w życie ustawa regulująca gospodarkę odpadami komunalnymi. Wśród wielu zapisów znajdujących się w niej pojawiły się również takie, których zadaniem było zmobilizowanie mieszkańców Polski do segregowania śmieci. Nałożono na Polaków obowiązek zadeklarowania czy będą segregować śmieci czy też nie. W zależności od podjętej decyzji stawki za odbiór odpadów są różne. Wszyscy, którzy zdecydowali się na segregowanie śmieci mają zamiast jednego pojemnika na odpady kilka. Dobrze, jeśli firma zajmująca się odbiorem odpadów dostarczyła swoim klientom kubły plastikowe, ale niestety niektórzy otrzymali jedynie oznaczone kolorami i symbolami worki foliowe. Aby odpady w kilku workach lub kubłach nie straszyły na podwórkach, warto przygotować specjalne miejsce dla nich. Jednym z ciekawszych pomysłów na ich ukrycie jest zbudowanie altanki. Do tego celu doskonale nadają się bloczki betonowe Betblok System. Ich zaletą jest możliwość łatwego montażu i demontażu i brak konieczności wykorzystania jakiegokolwiek spoiwa. Dzięki prostemu systemowi budowy w łatwy sposób można ustawić mury niewielkiej budowli, Dobrym pomysłem jest dodatkowe wyposażenie altany w ścianki działowe, które stworzą niewielkie boksy przygotowane na przechowywanie poszczególnych grup odpadów. W przypadku domków jednorodzinnych wyznaczenie boksów nie jest konieczne, jeśli jednak altana budowana jest dla większej liczby mieszkańców np. wspólnoty mieszkaniowej, taki podział z pewnością się przyda.

Końcowym etapem budowy jest zadaszenie oraz montaż drzwi. W przypadku mieszkańców, którzy mają problem z dorzucaniem śmieci przez sąsiadów, warto zainstalować zamek lub kłódkę zamykającą altanę. Takie proste zabezpieczenie może zapobiec dorzucaniu odpadów, za które przychodzi nam płacić.

Osoby, które cenią sobie ładny wygląd pobliskich budynków mogą otynkować altanę lub obsadzić ją pnączami, dzięki czemu będzie spełniała nie tylko funkcję praktyczną ale również dekoracyjną.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Czym charakteryzuje się księga inwentarzowa?
Next Czym charakteryzują się komórki wierzycielskie?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

UE chce lepszej ochrony dla klientów firm ubezpieczeniowych

Klienci kupujący ubezpieczenia będą musieli być lepiej informowani o produktach, które wybierają, a także o charakterze, w jakim występuje sprzedawca polisy i jego wynagrodzeniu. Nowe szersze obowiązki na dystrybutorów ubezpieczeń nakłada unijna dyrektywa IDD,

Finanse 0 Comments

Dla 80 proc. inwestorów indywidualnych giełda jest dobrą metodą oszczędzania na emeryturę

Ponad 82 proc. inwestorów indywidualnych to mężczyźni, którzy traktują giełdę jako dobrą metodę dywersyfikacji kapitału i oszczędzania na emeryturę. Prawie połowa odnotowała w ubiegłym roku zyski – wynika z badań zaprezentowanych podczas piątej edycji

Wiadomości 0 Comments

Jakie informacje zawrzeć w wystawianym rachunku?

Do dnia dzisiejszego nie wprowadzono uregulowań prawnych dotyczących sposobu wystawiania rachunku. Nie usystematyzowano również, co ma widnieć się na takim rachunku oraz w jakim sposobem ma być zapisane. Tematem tym

Finanse 0 Comments

Polscy rodzice dbają o ekonomiczną przyszłość swoich dzieci

Możliwość zakupu własnego mieszkania, realizacja własnych pasji i ukończenie dobrych studiów to najczęściej wymieniane przez rodziców życzenia co do materialnej i nie tylko przyszłości ich dzieci. Na każdą z tych rzeczy wskazywała mniej więcej

Wiadomości 24 komentarze

Wracając z wakacji, pomyśl o swoim kredycie

Powoli zaczynamy wracać z wakacji. Niestety, niektórzy nas z dodatkowymi obciążeniami, w postaci na przykład kredytów, które zaciągaliśmy na spełnienie marzeń o dalekich czy bliskich podróżach. Zobowiązanie – to oczywiste

Wiadomości 0 Comments

Duże polskie przedsiębiorstwo traci rocznie średnio 14 mln dolarów

Choć decydenci w firmach są świadomi konsekwencji związanych z przerwami w dostępie do systemu IT, to problem wciąż narasta. W ubiegłym roku na świecie duże firmy miały średnio po 15 takich nieplanowanych przestojów.

4 komentarze

 1. Rafał
  11 września, 14:21 Reply
  I bardzo dobrze, że wprowadzono nakaz segregowania śmieci, bo to co się dzieje w dzisiejszych czasach na osiedlach to ludzkie pojęcie przechodzi. Wszędzie śmieci, sterta!
 2. Grześ
  22 września, 22:16 Reply
  Co z tego, że jest "segregacja" skoro pod mój blok rano podjeżdża śmieciarka i zbiera wszystkie śmieci do jednego? (te z tych kubełków na szkło/papier/plasyik też)
 3. usp
  11 sierpnia, 14:52 Reply
  Do stworzenia boksów na śmietniki doskonale nadają się gotowe bloczki betonowe. Są łatwe w montażu więc to dodatkowe ułatwienie.
 4. darek
  09 stycznia, 09:42 Reply
  Niestety ludzie na osiedlach mieszkaniowych nie przejmują się śmieciami i kontenerami bo oni ich nie sprzątają. Taka mentalność.

Zostaw odpowiedź