Wszystkie śmieci na swoim miejscu

Wszystkie śmieci na swoim miejscu

Częstym problemem na osiedlach mieszkaniowych, ale również w przypadku domków jednorodzinnych jest segregacja i przechowywanie śmieci. Stojące na klepiskach wielkie kontenery, podobnie zresztą jak, nierzadko przepełnione, kubły na śmieci nie prezentują się zbyt ładnie. Stąd też doskonałym pomysłem jest przygotowanie specjalnych boksów na kontenery i kubły na odpady.

Do stworzenia boksów na śmietniki doskonale nadają się gotowe bloczki betonowe. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość łatwego montażu. Nie potrzebują też betonowego fundamentu, dzięki czemu można je postawić na niemal każdym podłożu. Postawienie boksu, w którym zostaną ukryte nieestetyczne składowiska śmieci sprawi, że okoliczna przestrzeń stanie się bardziej czysta i z pewnością ładniejsza.

Warto też wspomnieć, że boks z bloczków może być dowolnie rozbudowywany i przebudowywany. Wystarczy zdemontować ścianki, a następnie z tych samych bloczków można ułożyć nową budowlę. Bloczki betonowe Betblok System mają tę zaletę, że można ich używać wielokrotnie, o ile nie mają uszkodzeń mechanicznych.

Decydując się na zbudowanie boksów lub altanek, gdzie będą ukryte kosze ze śmieciami można jeszcze pokusić się o dodatkowe ozdoby. Doskonałym pomysłem jest ukrycie betonowej budowli np. pod bluszczem lub dzikim winem. Taki prosty zabieg sprawi, że cała okolica zyska na wyglądzie.

Altanki do segregowania śmieci

Zaledwie kilkanaście miesięcy temu weszła w życie ustawa regulująca gospodarkę odpadami komunalnymi. Wśród wielu zapisów znajdujących się w niej pojawiły się również takie, których zadaniem było zmobilizowanie mieszkańców Polski do segregowania śmieci. Nałożono na Polaków obowiązek zadeklarowania czy będą segregować śmieci czy też nie. W zależności od podjętej decyzji stawki za odbiór odpadów są różne. Wszyscy, którzy zdecydowali się na segregowanie śmieci mają zamiast jednego pojemnika na odpady kilka. Dobrze, jeśli firma zajmująca się odbiorem odpadów dostarczyła swoim klientom kubły plastikowe, ale niestety niektórzy otrzymali jedynie oznaczone kolorami i symbolami worki foliowe. Aby odpady w kilku workach lub kubłach nie straszyły na podwórkach, warto przygotować specjalne miejsce dla nich. Jednym z ciekawszych pomysłów na ich ukrycie jest zbudowanie altanki. Do tego celu doskonale nadają się bloczki betonowe Betblok System. Ich zaletą jest możliwość łatwego montażu i demontażu i brak konieczności wykorzystania jakiegokolwiek spoiwa. Dzięki prostemu systemowi budowy w łatwy sposób można ustawić mury niewielkiej budowli, Dobrym pomysłem jest dodatkowe wyposażenie altany w ścianki działowe, które stworzą niewielkie boksy przygotowane na przechowywanie poszczególnych grup odpadów. W przypadku domków jednorodzinnych wyznaczenie boksów nie jest konieczne, jeśli jednak altana budowana jest dla większej liczby mieszkańców np. wspólnoty mieszkaniowej, taki podział z pewnością się przyda.

Końcowym etapem budowy jest zadaszenie oraz montaż drzwi. W przypadku mieszkańców, którzy mają problem z dorzucaniem śmieci przez sąsiadów, warto zainstalować zamek lub kłódkę zamykającą altanę. Takie proste zabezpieczenie może zapobiec dorzucaniu odpadów, za które przychodzi nam płacić.

Osoby, które cenią sobie ładny wygląd pobliskich budynków mogą otynkować altanę lub obsadzić ją pnączami, dzięki czemu będzie spełniała nie tylko funkcję praktyczną ale również dekoracyjną.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Czym charakteryzuje się księga inwentarzowa?
Next Czym charakteryzują się komórki wierzycielskie?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Obieg dokumentacji w firmach będzie szybszy i tańszy

Firmy mogą zaoszczędzić co najmniej 60 proc. czasu na obsługę danego procesu po wprowadzeniu elektronicznych dokumentów. W ten sposób oszczędzają również koszty i usprawniają obsługę klienta. Wprowadzenie w pełni cyfrowego obiegu dokumentów

Wiadomości 0 Comments

Trwają prace nad propozycjami pomocy dla kredytobiorców walutowych

Zwrot określonej części spreadów walutowych z przeszłości, możliwość oddania mieszkania w zamian za umorzenie kredytu oraz przewalutowanie – to obszary, które należy wziąć pod uwagę, próbując rozwiązań problemy spłacających kredyt w walutach obcych –

Wiadomości 2 komentarze

Zyski związane z dystrybucją reklam w Internecie

Od czasu, gdy Internet zyskał na popularności, kampanie reklamowe w dużej mierze przeniosły się do Internetu stawiając na nowoczesne metody promocji. Reklamy wyświetlane w Internecie zyskały zainteresowanie stając się rentownym

Wiadomości 0 Comments

Oprogramowanie Outbound Call Center dla sprzedaży

Podstawowym celem outbound call center jest dokonanie sprzedaży telefonicznej do istniejących klientów. Na przykład, odnawianie, cross-selling, pre-selling i zimnych połączeń do potencjalnych klientów. Dlatego większość z tych typów call center

Kontrola podatkowa 0 Comments

Od 2013 zmiany w podatku tonażowym

Podatek tonażowy w tym roku przechodzi prawdziwą rewolucje. Wprowadzono bowiem nowe zmiany, które mają regulować dokładnie przypadki, w których przysługuje. Ma on dotyczyć przede wszystkim firm żeglugowych, firm użytkujących statki

Finanse 0 Comments

Polacy nie chcą się zapożyczać na organizację świąt

Boże Narodzenie jest najbardziej lubianym przez Polaków świętem religijnym. Obchodzić je będzie w tym roku 94 proc. z nich. Na organizację świąt planują wydać średnio 820 zł. Zdecydowana większość pokryje wydatki z własnych oszczędności,

4 komentarze

 1. Rafał
  11 września, 14:21 Reply
  I bardzo dobrze, że wprowadzono nakaz segregowania śmieci, bo to co się dzieje w dzisiejszych czasach na osiedlach to ludzkie pojęcie przechodzi. Wszędzie śmieci, sterta!
 2. Grześ
  22 września, 22:16 Reply
  Co z tego, że jest "segregacja" skoro pod mój blok rano podjeżdża śmieciarka i zbiera wszystkie śmieci do jednego? (te z tych kubełków na szkło/papier/plasyik też)
 3. usp
  11 sierpnia, 14:52 Reply
  Do stworzenia boksów na śmietniki doskonale nadają się gotowe bloczki betonowe. Są łatwe w montażu więc to dodatkowe ułatwienie.
 4. darek
  09 stycznia, 09:42 Reply
  Niestety ludzie na osiedlach mieszkaniowych nie przejmują się śmieciami i kontenerami bo oni ich nie sprzątają. Taka mentalność.

Zostaw odpowiedź