Charakterystyka wynajmu średnioterminowego

Charakterystyka wynajmu średnioterminowego

Alternatywą dla długoterminowego najmu samochodu oraz jednodniowego pożyczania pojazdu będzie wynajem średnioterminowy. Usługa ta została stworzona na prośbę wielu klientów, którym nie pasowały dostępne rozwiązania. Na czym polega ta forma pożyczania auta? Czy naprawdę jest wygodna?

Oczywiście wynajem średnioterminowy niewiele różni się od innych metod korzystania z pojazdu, ale posiada również indywidualne cechy, które nie są dostępne.

Przede wszystkim w momencie wynajmowania średnioterminowego konsument dostaję całościową gwarancję (naprawa, pojazd zastępczy, wymiana opon) oraz możliwość wyboru oferty w zgodzie z oczekiwaniami i wskazaniami konsumenta. Wiele ofert omawia się osobiście i ocenia kwotę wynajmu na podstawie podstawowych oraz nadprogramowych opcji.

Nie można jednak zapominać, że usługa ta jest opodatkowana. Oznacza to, że użytkownik powinien wprowadzić tzw. kilometrówkę i obliczać koszty eksploatacji oraz utrzymania pojazdu. Jest to dość uciążliwe, aczkolwiek chyba jedyne skuteczne wypełnienie obowiązku podatkowego.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Previous Czy można refinansować kredyt?
Next Cash Back – na czym polega?

Może to Ci się spodoba

Samochód 1Comments

Jak rozliczyć eksploatowanie samochodu z silnikiem elektrycznym?

W celu zaliczenia wydatków związanych z użytkowaniem pojazdów do kosztów podatkowych należy potwierdzić ich comiesięczne zużycie. Standardowo robi się to w oparciu o tak zwaną kilometrówkę. Dokument ten nie ma

Samochód 2 komentarze

Kiedy potrzebna jest ewidencja przebiegu pojazdu? Czy wymaga jej korzystanie z auta w leasingu?

Samochód w firmie to duże ułatwienie, ale też spora ilość dodatkowych formalności. Każdy właściciel firmowego auta stanął przed dylematem jak rozliczać użytkowany pojazd. Odliczenie wydatków związanych z eksploatacją samochodu od

Działalność gospodarcza 0 Comments

Ile wyniesie ryczałt samochodowy w 2013 roku?

Kiedy pracownik używa samochód do szybszego spełniania swoich powinności może uzyskiwać ryczałt samochodowy. Prawo jasno systematyzuje sytuacje, w których pracodawca jest do tego zobligowany. Najpierw warto uściślić czym w w

1 Comment

  1. Waldek
    02 września, 17:22 Reply
    A ile może najdłużej trwać taki wynajem średnioterminowy? Uważam, że jest to dobry pomysł, szczególnie, że dostajemy całkowitą gwarancję i samochód zastępczy w razie czego.

Zostaw odpowiedź