Czy zmiany w metodzie kasowej są korzystne?

Czy zmiany w metodzie kasowej są korzystne?

Na początku 2013 roku wdrożono poważne zmiany w metodzie kasowej. Po pierwsze zniesiono okres 3 miesięcy, po upływie których właściciel był zmuszony uregulować podatek VAT mimo, że kontrahent nie dostarczył pieniędzy opłaty za zakupy. Jakie jeszcze modyfikacje znalazły się w ustawie?

Do grudnia 2012 roku zadaniem podatnika było prowadzenie odliczeń z przeprowadzonych transakcji w ciągu kwartału. Nie miało znaczenia czy klient przekazał należność za produkty lub usługi. Było to zdecydowanie niekorzystne dla niewielkich firm, ponieważ powinny odprowadzać podatek od przychodów, których jeszcze nie uzyskały.

Obecnie nie obowiązują ograniczenia czasowe. W związku z tym właściciel firmy nie musi przekazywać opodatkowania, kiedy nie zaksięgował jeszcze należnych środków.

Warto jeszcze powiedzieć, że metoda kasowa nie dotyczy już przekazywania przesyłek w automatach oraz w ramach wewnętrznych zasad, pobierania dotacji, dopłat i innej pomocy finansowej oraz wykorzystywania urządzeń telefonicznych na żetony lub karty telefoniczne.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Jak wnieść skargę na interpretację podatkową?
Next Kiedy trzeba opłacić koszty reprezentacji?

Może to Ci się spodoba

Rząd uszczelnia ściągalność podatku VAT

Resort finansów systematycznie pracuje nad zatykaniem kolejnych luk w podatku VAT. ZIPSEE „Cyfrowa Polska” wskazuje jednak, że rządowe inicjatywy nie obejmują wszystkich ważnych obszarów, jak chociażby obłożenia odwróconym VAT-em obrotu twardymi dyskami.

Odliczanie i zwroty podatku 0 Comments

VAT – rządowy plan walki z oszustami podatkowymi

Według różnych szacunków luka podatkowa w VAT wynosi od 30mld do 40mld zł rocznie. Jak wskazują eksperci z z Izby Gospodarczej Metali Nieżelaznych i Recyclingu  (branży, w której wyłudzenia VAT

Rozliczenia VAT 1Comments

Jak zarejestrować się jako podatnik VAT?

Przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą zobowiązany jest dopełniać wszystkie ustawowe formalności. Zwłaszcza wtedy, gdy chciałby wpisać się w urzędzie skarbowym jak podatnik. Nie jest to konieczne tylko po warunkiem, że

2 komentarze

  1. Grześ
    Wrzesień 22, 22:11 Reply
    Oczywiście znajdą się tacy co powiedzą, że nie ma korzyści, ale również tacy co stwierdzą, że korzyść jest i to duża. Dla mnie korzyści pozytywnych jest mniej, ale tak jak mówię - każdy ma swoje zdanie.
  2. Andrzej
    Sierpień 01, 17:02 Reply
    Moim zdaniem jest to bardzo korzystne. Ale też pewnie uzależnione jest to od branży, w której się pracuje. Także od świadczonych usług. Odprowadzanie podatku od kwoty, której się nawet na oczy nie zobaczyło wydaje mi się śmieszne. Ale niestety nie jestem obeznany w temacie i nie znam szczegółów.

Zostaw odpowiedź