Czy zmiany w metodzie kasowej są korzystne?

Czy zmiany w metodzie kasowej są korzystne?

Na początku 2013 roku wdrożono poważne zmiany w metodzie kasowej. Po pierwsze zniesiono okres 3 miesięcy, po upływie których właściciel był zmuszony uregulować podatek VAT mimo, że kontrahent nie dostarczył pieniędzy opłaty za zakupy. Jakie jeszcze modyfikacje znalazły się w ustawie?

Do grudnia 2012 roku zadaniem podatnika było prowadzenie odliczeń z przeprowadzonych transakcji w ciągu kwartału. Nie miało znaczenia czy klient przekazał należność za produkty lub usługi. Było to zdecydowanie niekorzystne dla niewielkich firm, ponieważ powinny odprowadzać podatek od przychodów, których jeszcze nie uzyskały.

Obecnie nie obowiązują ograniczenia czasowe. W związku z tym właściciel firmy nie musi przekazywać opodatkowania, kiedy nie zaksięgował jeszcze należnych środków.

Warto jeszcze powiedzieć, że metoda kasowa nie dotyczy już przekazywania przesyłek w automatach oraz w ramach wewnętrznych zasad, pobierania dotacji, dopłat i innej pomocy finansowej oraz wykorzystywania urządzeń telefonicznych na żetony lub karty telefoniczne.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Jak wnieść skargę na interpretację podatkową?
Next Kiedy trzeba opłacić koszty reprezentacji?

Może to Ci się spodoba

Faktura 4 komentarze

Faktury uproszczone. Kiedy można je stosować?

Ustawodawca przewidział, że w pewnych okolicznościach sprzedawca jest zwolniony z obowiązku wykazywania wszystkich danych w treści faktury. Przepisy precyzują wymagania co do zamieszczanych na fakturze informacji, jednak w sytuacji, gdy

VAT w Leasingu 0 Comments

Leasing maszyn i urządzeń może w I połowie roku wzrosnąć nawet o 20%

Ubiegły rok był bardzo udany dla branży leasingowej, która odnotowała blisko 16-proc. wzrost. Największe ożywienie było obserwowane w segmencie lekkich pojazdów osobowych i dostawczych oraz maszyn i urządzeń. Ten ostatni segment wykazuje też znaczącą dynamikę

Rozliczenia VAT 6 komentarzy

Rejestracja VAT – jakie obowiązki i jakie przywileje niesie dla podatnika

Ustawodawca znacznej grupie podatników narzucił status czynnego podatnika VAT. Jednak przedsiębiorcy, którzy z mocy przepisów nie są zobligowaniu do rejestracji VAT, mogą to zrobić dobrowolnie. W tej grupie podatników ścierają

2 komentarze

  1. Grześ
    22 września, 22:11 Reply
    Oczywiście znajdą się tacy co powiedzą, że nie ma korzyści, ale również tacy co stwierdzą, że korzyść jest i to duża. Dla mnie korzyści pozytywnych jest mniej, ale tak jak mówię - każdy ma swoje zdanie.
  2. Andrzej
    01 sierpnia, 17:02 Reply
    Moim zdaniem jest to bardzo korzystne. Ale też pewnie uzależnione jest to od branży, w której się pracuje. Także od świadczonych usług. Odprowadzanie podatku od kwoty, której się nawet na oczy nie zobaczyło wydaje mi się śmieszne. Ale niestety nie jestem obeznany w temacie i nie znam szczegółów.

Zostaw odpowiedź