Czy zmiany w metodzie kasowej są korzystne?

Czy zmiany w metodzie kasowej są korzystne?

Na początku 2013 roku wdrożono poważne zmiany w metodzie kasowej. Po pierwsze zniesiono okres 3 miesięcy, po upływie których właściciel był zmuszony uregulować podatek VAT mimo, że kontrahent nie dostarczył pieniędzy opłaty za zakupy. Jakie jeszcze modyfikacje znalazły się w ustawie?

Do grudnia 2012 roku zadaniem podatnika było prowadzenie odliczeń z przeprowadzonych transakcji w ciągu kwartału. Nie miało znaczenia czy klient przekazał należność za produkty lub usługi. Było to zdecydowanie niekorzystne dla niewielkich firm, ponieważ powinny odprowadzać podatek od przychodów, których jeszcze nie uzyskały.

Obecnie nie obowiązują ograniczenia czasowe. W związku z tym właściciel firmy nie musi przekazywać opodatkowania, kiedy nie zaksięgował jeszcze należnych środków.

Warto jeszcze powiedzieć, że metoda kasowa nie dotyczy już przekazywania przesyłek w automatach oraz w ramach wewnętrznych zasad, pobierania dotacji, dopłat i innej pomocy finansowej oraz wykorzystywania urządzeń telefonicznych na żetony lub karty telefoniczne.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Jak wnieść skargę na interpretację podatkową?
Next Kiedy trzeba opłacić koszty reprezentacji?

Może to Ci się spodoba

Rozliczenia VAT 0 Comments

Jakie sankcje karne za nie złożenie deklaracji VAT -7?

Stanowisko Ministra Finansów w sprawie złożenia przez podatnika podatku od towarów i usług jest takie, że w przypadku nie złożenia przez podatnika w terminie ustawowym deklaracji VAT-7 i wskazujący nadwyżkę

Rozliczenia VAT 1Comments

Jak rozliczyć import usługi?

W naszym kraju na przywożone towary decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Przede wszystkim dlatego, że rodzimy rynek jest uboższy, a towary importowane o wiele ciekawsze i w niższej cenie. Na

Zwrot za materiały budowlane – kogo dotyczy i na jakich zasadach

Możliwość ubiegania się o zwrot za materiały budowlane na cele mieszkaniowe mają osoby, które wydatków dokonały po 1 stycznia 2006r. Ci, którzy zakupy materiałów poczynili po 1 stycznia 2014r. z

2 komentarze

  1. Grześ
    22 września, 22:11 Reply
    Oczywiście znajdą się tacy co powiedzą, że nie ma korzyści, ale również tacy co stwierdzą, że korzyść jest i to duża. Dla mnie korzyści pozytywnych jest mniej, ale tak jak mówię - każdy ma swoje zdanie.
  2. Andrzej
    01 sierpnia, 17:02 Reply
    Moim zdaniem jest to bardzo korzystne. Ale też pewnie uzależnione jest to od branży, w której się pracuje. Także od świadczonych usług. Odprowadzanie podatku od kwoty, której się nawet na oczy nie zobaczyło wydaje mi się śmieszne. Ale niestety nie jestem obeznany w temacie i nie znam szczegółów.

Zostaw odpowiedź