Czy zmiany w metodzie kasowej są korzystne?

Czy zmiany w metodzie kasowej są korzystne?

Na początku 2013 roku wdrożono poważne zmiany w metodzie kasowej. Po pierwsze zniesiono okres 3 miesięcy, po upływie których właściciel był zmuszony uregulować podatek VAT mimo, że kontrahent nie dostarczył pieniędzy opłaty za zakupy. Jakie jeszcze modyfikacje znalazły się w ustawie?

Do grudnia 2012 roku zadaniem podatnika było prowadzenie odliczeń z przeprowadzonych transakcji w ciągu kwartału. Nie miało znaczenia czy klient przekazał należność za produkty lub usługi. Było to zdecydowanie niekorzystne dla niewielkich firm, ponieważ powinny odprowadzać podatek od przychodów, których jeszcze nie uzyskały.

Obecnie nie obowiązują ograniczenia czasowe. W związku z tym właściciel firmy nie musi przekazywać opodatkowania, kiedy nie zaksięgował jeszcze należnych środków.

Warto jeszcze powiedzieć, że metoda kasowa nie dotyczy już przekazywania przesyłek w automatach oraz w ramach wewnętrznych zasad, pobierania dotacji, dopłat i innej pomocy finansowej oraz wykorzystywania urządzeń telefonicznych na żetony lub karty telefoniczne.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Poprzedni Jak wnieść skargę na interpretację podatkową?
Następny Kiedy trzeba opłacić koszty reprezentacji?

Może to Ci się spodoba

Odliczanie i zwroty podatku 1 Komentarz

Zwrot za materiały budowlane – kogo dotyczy i na jakich zasadach

Możliwość ubiegania się o zwrot za materiały budowlane na cele mieszkaniowe mają osoby, które wydatków dokonały po 1 stycznia 2006r. Ci, którzy zakupy materiałów poczynili po 1 stycznia 2014r. z

Odwrotne obciążenie – obowiązki stron transakcji

Zasadą jest, że obowiązek rozliczenia się z podatku VAT przypisany jest sprzedawcy. Nabywca  reguluje należność wraz z podatkiem, a pieniądze z tytułu VAT na konto urzędu skarbowego przekazuje wystawca paragonu

ViaTOLL po rozbudowie mógłby posłużyć do walki z przemytem i wyłudzeniami podatku VAT

Elektroniczny system poboru opłat viaTOLL w ciągu  pięciu lat przyniósł prawie 7 mld zł do Krajowego Funduszu Drogowego. W przyszłym roku Ministerstwo Infrastruktury ma zadecydować o jego przyszłości, ponieważ w 2018 roku wygasa

Zmiany w rozliczaniu VAT w budownictwie kłopotem dla branży

Nowe zasady rozliczania VAT za usługi budowlane, które weszły w życie z początkiem stycznia, mają uszczelnić system podatkowy oraz ograniczyć oszustwa i nadużycia. Nowe przepisy budzą jednak wątpliwości interpretacyjne. Sam podatnik musi sklasyfikować usługi.

VAT od opłat reprograficznych rozstrzygnie TSUE

Na opinię Trybunału Sprawiedliwości UE czeka sprawa podatku VAT od opłat reprograficznych pozyskiwanych przez artystów. Niewyjaśniony jest też status OZZ jako poborcy tych należności. OZZ jako poborca opłat Problemy z

Rozliczenia VAT 0 Komentarz

Nowe stawki podatku VAT

Kwiecień 2013 roku przyniósł spore zmiany w zakresie podatku VAT. Najczęściej są to podwyżki. Najwięcej kontrowersji wywołała podwyżka podatku od kawy latte. Pozycja 24 załącznika numer 3 ustawy o podatkach

2 komentarze

  1. Grześ
    22 września, 22:11 Odpowiedz
    Oczywiście znajdą się tacy co powiedzą, że nie ma korzyści, ale również tacy co stwierdzą, że korzyść jest i to duża. Dla mnie korzyści pozytywnych jest mniej, ale tak jak mówię - każdy ma swoje zdanie.
  2. Andrzej
    01 sierpnia, 17:02 Odpowiedz
    Moim zdaniem jest to bardzo korzystne. Ale też pewnie uzależnione jest to od branży, w której się pracuje. Także od świadczonych usług. Odprowadzanie podatku od kwoty, której się nawet na oczy nie zobaczyło wydaje mi się śmieszne. Ale niestety nie jestem obeznany w temacie i nie znam szczegółów.

Zostaw odpowiedź