Europejskie stawki podatkowe

Europejskie stawki podatkowe

Podatki to zmowa wszystkich, nie tylko obywateli Polski. Nieustannie są traktowane jako przymus, który niesprawiedliwie ściągany jest z wypłaty lub innych opłat. Jak w ostatnim dziesięcioleciu ewoluowały podatki na terenie Europy?

Najpierw warto powiedzieć o tych szczęśliwcach, którym podatki obniżono. Do pierwszej trójki zaliczyć należy przede wszystkim Bułgarię, która dokonała gigantycznych cięć (podatki niższe o 20%), dalej jest Rumunia i Słowacja. Zmiany te są spowodowane reformom sposobów opodatkowania w tych państwach.

W przypadku podwyższenia podatków prym wiedzie Wielka Brytania, która po zmianach zabiera swoim obywatelom połowę wynagrodzenia. Jest to kwota astronomiczna w porównaniu do pozostałych krajów Europy. Jeszcze więcej wynoszą szwedzkie podatki (ponad 56%).

Powyższe dane dowodzą, że Polska jednak nie powinna narzekać. Są kraje dużo bardziej krzywdzone podatkami. Na tle pozostałych państw plasuje się mniej więcej po środku. Dodatkowo można powiedzieć, że wstąpienie do Unii Europejskiej nie pomogło w zrównaniu poziomu opodatkowania. Nadal istnieją ogromne rozbieżności.

 

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Previous Czy sprawozdania finansowe osób fizycznych prowadzących księgi rachunkowe można przekazywać do US drogą elektroniczną?
Next Zobowiązania i przywileje posiadających karty podatkowe

Może to Ci się spodoba

Dochody zagraniczne 0 Comments

Jak obliczany jest podatek od dochodu uzyskany w Kanadzie i Islandii?

Polskie Ministerstwo Finansów wciąż aktualizuje obowiązujące przepisy podatkowe. Ma to na celu aktualizacje norm mówiących o uniknięciu podwójnego opodatkowania w przypadku dochodów pozyskanych za granicą. Konwencja w sprawie odchylania się

Dochody zagraniczne 0 Comments

Wszystko o podwójnym opodatkowaniu z Norwegią

Od niecałego roku obowiązuje w Polsce ustawa, która pozwala na unikanie podwójnego opodatkowania z Norwegią. Jest to pewnego rodzaju porozumienie międzypaństwowe i umożliwia synchronizację podatków dochodowych. Na czym polega wprowadzona

Dochody zagraniczne 0 Comments

Jakie obszary obejmuje Konwencja USA?

Nowa Konwencja pomiędzy USA a Rzeczpospolitą Polską ma wprowadzić zmiany w kwestii unikania podwójnego opodatkowania. Owa aktualizacja ma wejść w życie po ratyfikacji, czyli prawdopodobnie od początku 2014 roku. Nowe

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź