Handel mobilny a podatki

Handel mobilny a podatki

Aktualnie ogromną popularnością cieszy się handel obnośny, czyli mobilna sprzedaż towarów i usług. Zwykle to sprzedawca przyjeżdża do zainteresowanego klienta lub odwiedza wszystkich mieszkańców osiedla, żeby zaprezentować swoją ofertę. Jak musi rozliczać się samodzielny sprzedawca?

Zadaniem każdej osoby, która prowadzi przedsiębiorstwo handlowe jest notowanie każdej transakcji. Jednak w przypadku sprzedaży obwoźnej zakup kasy fiskalnej nie jest konieczny. Trzeba otworzyć zeszyt sprzedaży bezrachunkowej.

Ustawa nie określa, jak powinien wyglądać rejestr, ale istnieje kilka najważniejszych wytycznych. Głównie chodzi o numery stron oraz transakcji, sprzedawany towar, cenę oraz termin zawarcia transakcji. Sprzedający powinien dokumentować każdą transakcję lub sporządzać raport na koniec dnia.

Sprzedawca obwoźny nie ma obowiązku posiadania całej dokumentacji. Wystarczy, że poda lokalizację swojej firmy i tam będzie archiwizował potrzebne faktury.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Previous Gdzie szukać pieniędzy na rozkręcenie firmy?
Next Jaką pomoc UE zaoferowała przedszkolom?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

SyncTrading od TeleTrade – opinie o ciekawej alternatywie dla najpopularniejszych form inwestowania

Sync Trading TeleTrade Invest jest formą social tradingu, gdzie traderzy z całego świata udostępniają swoje sygnały transakcyjne innym inwestorom. Schemat jest bardzo zbliżony do działalności takich firm jak Uber, Airbnb

Wiadomości 0 Comments

Polska piątym największym rynkiem handlu internetowego w Unii Europejskiej

Wartość rynku e-handlu w Polsce może przekroczyć w 2017 roku 40 mld zł – szacuje Grupa Integer.pl. Udział sprzedaży przez internet w handlu detalicznym w ciągu 10 lat może sięgnąć nawet 50 proc. Już dziś

Wiadomości 0 Comments

Mniej niż połowa Polaków ma zaufanie do banków

Klienci oczekują od instytucji finansowych rzetelnej i uczciwej oferty, jasnej komunikacji i podmiotowego traktowania człowieka. To mogłoby zwiększyć zaufanie społeczeństwa. Dziś bankom ufa 49 proc. Polaków, doradcom finansowym – 26 proc., a

2 komentarze

  1. Adam
    06 września, 14:19 Reply
    Ustawa nie określa, jak powinien wyglądać rejestr, ale już nie długo pewnie będzie określać. A tak poza tym, na handlu mobilnym można bez problemu dużo zarobić.
  2. marysia
    07 stycznia, 15:04 Reply
    Handel mobilny to też handel dlatego powinniśmy być tak samo opodatkowani i nie ma żadnego ale.

Zostaw odpowiedź