Jak rozliczyć dochód za umieszczanie reklam w Internecie?

Jak rozliczyć dochód za umieszczanie reklam w Internecie?

Osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej i osiągają pieniądze z tytułu udzielania obszaru na reklamy w Internecie, muszą płacić podatek za dzierżawę.

Tak zadecydował sąd w momencie, kiedy dana firma zwróciła się o indywidualne zbadanie wyżej opisanej sytuacji.

Zgodnie z ustawą o podatkach dochodowych od podmiotów fizycznych publikujących na swoich stronach reklamy, odsyłacze do innych stron czy też banery żąda się płacenia podatku. Posiadając wspólników w danym przedsięwzięciu trzeba dokładnie zawierać kontrakty. Niezależnie czy byłaby to umowa zlecenie czy o dzieło należy także zainteresować się, jakie inne podatki koniecznym będzie odprowadzić. Pomimo zawartych umów sąd uznał, że posiadając przychody należy zawrzeć to w okresowym rozliczeniu jako dzierżawę.

Jeśli wynikną jakieś nieścisłości w normach trzeba natychmiast zwrócić się do danego organu z prośbą o objaśnienie i pomoc w rozwiązaniu problemu. Jeżeli tego nie zrobimy możemy zostać obciążeni dodatkowymi kosztami za niezastosowanie się do aktualnych norm.

Paula Honc
www.gazetapodatkowa.net

Previous Produkty bankowe w ujęciu podatkowym
Next Jakie dochody okazjonalne są zwolnione z opodatkowania?

Może to Ci się spodoba

Podatnik w urzędzie 1Comments

Okulary korekcyjne zwolnione z podatku

Wielu pracowników, szczególnie pracujących w warunkach biurowych (głównie przy komputerze) ma problemy ze wzrokiem. Konieczne jest korzystanie ze szkieł korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Okazuje się, że podwładny może współfinansować taki

Podatnik w urzędzie 1Comments

Nowe zasady zakładania działalności gospodarczej

Od nowego roku wprowadzone zostały nowe zasady otwierania własnego przedsiębiorstwa. Związane jest to z modyfikacjami w kodeksie pracy. Jakie udogodnienia zostały zatwierdzone? Przede wszystkim faktu zakładania działalności gospodarczej nie trzeba

Rozliczenia VAT 0 Comments

Kiedy warto płacić podatek VAT?

Rejestracja podatnika VAT jest przymusowa tylko w momencie, jeśli roczny dochód działalności przekracza 150 tys. zł. Co prawda istnieją w Polsce zwolnienia z płatności podatku VAT, jednak nie zawsze się

7 komentarzy

 1. Asia
  12 września, 16:22 Reply
  Niestety w dzisiejszym świecie ludzie często w internecie umieszczają reklamy i pobierają za nie opłaty, nie płacąc za to podatku. Urząd Skarbowy powinien się wziąć za takie osoby.
 2. Radek
  16 września, 14:22 Reply
  Osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej i osiągają pieniądze z tytułu udzielania obszaru na reklamy w Internecie nie powinny płacić podatku. Nie długo wprowadzą podatek od prezentów ślubnych.
 3. areko
  05 sierpnia, 15:21 Reply
  Od prezentów ślubnych nie wprowadzą, chociaż wcale bym się nie zdziwił. Poza tym mało który przedsiębiorca płaci podatek od umieszczania reklam w necie.
 4. Misiekk
  06 sierpnia, 13:26 Reply
  To jakieś jedno wielkie nieporozumienie, pobieranie pieniędzy z takiej racji? Nie wierzę w to co czytam. Mam nadzieję, że niedługo odpowiednie organy wezmą się do pracy i ureguluję te kwestie, bo wydaje mi się to śmieszne.
 5. Tomek
  14 sierpnia, 15:43 Reply
  Może i wydaje się smieszne, ale niektóre osoby wyciągają z tego naprawdę poważną kasę, więc należy się zastanowić czy na pewno nie powinni oddawać części dochodów jak uczciwi obywatele.
 6. pako
  15 grudnia, 19:33 Reply
  Gdyby nie ten artykuł to nie wiedziałbym, że za umieszczenie reklam w internecie też trzeba odprowadzić podatek.
 7. marki
  25 stycznia, 12:48 Reply
  Muszę przyznać, że niestety mało kto płaci podatek za umieszczanie reklam w internecie. Taka prawda.

Zostaw odpowiedź