Koszty prowadzenia karty podatkowej wciąż rosną

Koszty prowadzenia karty podatkowej wciąż rosną

Ustalono nowe stawki dla użytkowania karty podatkowej przez przedsiębiorców. Zmiany nie obejmują działań związanych z świadczeniami dla społeczeństwa oraz przychodów osób duchownych.

Stawki ustalane są indywidualnie przez Urzędy Skarbowe na podstawie złożonego przez zainteresowanego formularza PIT-16 oraz w oparciu o zasady zryczałtowanego podatku. Ich koszt jest corocznie podwyższany w stopniu odpowiadającemu wzrostowi cen towarów oraz usług na polskim rynku. Stawki w 2013 roku są wyższe o ponad 4% w stosunku do roku ubiegłego. Wnioskować z tego można, iż ceny dóbr konsumpcyjnych w porównaniu z poprzednim rokiem także wzrosły o tą wartość.

Przedział kosztów związanych z użytkowaniem karty podatkowej jest udostępniany publicznie do 30 listopada dla roku kolejnego. Kwoty owych stawek dla poszczególnych zawodów w 2013 roku wynoszą:

Zawód

Wysokość opłaty [zł]

szewc

119

tapicer

281

krawcowa

139

fryzjer damski

362

ślusarz

362

 

Podane kwoty mają wartość orientacyjną i mogą ulec zmianie w zależności od wielkości miejscowości, gdzie prowadzona jest działalność oraz liczby zatrudnionych pracowników.

Ewelina Uroda
www.gazetapodatkowa.net

Previous Jak rozliczyć eksploatowanie samochodu z silnikiem elektrycznym?
Next Interpretacje podatkowe

Może to Ci się spodoba

Karta podatkowa 1Comments

Karta podatkowa jako sposób rozliczenia podatku dochodowego

Wybór metody rozliczania podatku dochodowego zależy od indywidualnego przedsiębiorcy. Wybierając kartę podatkową watro pamiętać o ograniczeniach związanych z liczbą osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie. Typy działalności podlegające opodatkowaniu kartą podatkową znajdziemy

Karta podatkowa 1Comments

Karta podatkowa a limit pracowników

Karta podatkowa to forma rozliczenia, która rządzi się swoimi prawami. Podstawowe dotyczy ilości pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie oraz przestrzeganie przydzielonego limitu. Ile podwładnych możne znaleźć się w firmie z kartą

Karta podatkowa 1Comments

Czy z karty podatkowej mogą korzystać rolnicy?

Osoby, które prowadzą działalność rolniczą powinni odprowadzać z tego tytułu podatek rolny. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy transakcje gospodarcze nie wpisują się w zasady funkcjonowania tej formy rozliczenia. Czy karta

1 Comment

  1. Radek
    16 września, 14:30 Reply
    Ustalono nowe stawki dla użytkowania karty podatkowej przez przedsiębiorców i to mi się nie podoba, bo stawki powinny być stałe, a one cały czas rosną i rosną.

Zostaw odpowiedź